Abstrakcyjne motywy na ścianę – wyjątkowe tapety ścienne - dekoportal.pl

Abstrakcyjne motywy na ścianę – wyjątkowe tapety ścienne

05 Wrz 2023 / Napisał  / Porady
abstrakcyjne tapety na ścianę
Źródło: wallcraft.com.pl

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z WALLCRAFT


Przy urządzaniu wnętrza domu czy mieszkania warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiednich tapet ściennych. W ostatnim czasie szczególnie dużą popularnością cieszą się abstrakcyjne fototapety. Tego typu artykuły na ogół idealnie komponują się z innymi elementami wystroju pomieszczenia, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Warto dowiedzieć się więcej o abstrakcyjnych tapetach na ścianę!

Czym są abstrakcyjne tapety?

Słowo „abstrakcja” pochodzi z języka łacińskiego. Oznacza ono coś oderwanego od rzeczywistości. Artyści, tworzący dzieła sztuki w tym stylu, inspirację czerpią przede wszystkim z własnej wyobraźni. Często odwołują się oni przy tym do aktualnie przeżywanych emocji. To sprawia, że każdy wytwór ich rąk jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Dotyczy to również dekoracji ściennych.

Abstrakcyjne tapety i fototapety stanowią nowoczesne elementy ozdobne, dzięki którym do wnętrza domu zostaje wprowadzona nutka tajemniczości i fantazji. Tego rodzaju produkty zazwyczaj ukazują niezrozumiałe na pierwszy rzut oka motywy, które można interpretować w dowolny sposób.

Abstrakcyjne grafiki na ogół wyróżniają się ciekawymi, nieoczywistymi połączeniami kształtów i tekstur. Często zachwycają one obserwatorów niesamowitą grą kolorów. Abstrakcyjne motywy na ścianę mają za zadanie pobudzać do myślenia patrzące na nie osoby. Podejmowane próby odgadnięcia zamysłów autora danej grafiki sprzyjają rozwojowi wyobraźni. Przyczyniają się także do kształtowania ludzkiej wrażliwości na piękno dzieł sztuki.

abstrakcyjne tapety na ścianę
Źródło: wallcraft.com.pl

Do jakich wnętrz pasują abstrakcyjne fototapety?

Abstrakcyjne fototapety i tapety są chętnie wybierane przez osoby lubiące często zmieniać wystrój domu czy mieszkania. Za pomocą tego rodzaju dekoracji można bowiem zupełnie przeobrazić styl wnętrza bez konieczności ponoszenia znaczących wydatków.

Oferowane m.in. przez firmę Wallcraft abstrakcyjne tapety na ścianę, zazwyczaj oddziałują relaksacyjnie i uspokajająco na ludzki umysł. To sprawia, że często zdobi się nimi sypialnie. Ale produkty te doskonale sprawdzają się również w salonie, jadalni i kuchni. Projekty, w których dominują odcienie bieli i żółci, optycznie rozjaśniają dane pomieszczenie.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat ogromną popularność zdobyły także abstrakcyjne tapety i fototapety do biura. Tego rodzaju dekoracje stanowią piękną ozdobę pomieszczeń, w których przyjmuje się klientów.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto postawić na abstrakcyjne motywy na ścianę? Tego typu produkty odznaczają się nie tylko wyjątkowymi walorami estetycznymi. Do ich niewątpliwych zalet zalicza się też zdolność do optycznego powiększenia pomieszczenia. W tym przypadku zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem okazują się abstrakcyjne fototapety i tapety 3D.

W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji takimi modelami można obkleić jedną lub więcej ścian w danym pokoju. W pierwszym z wymienionych przypadków najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie wybranej tapety za łóżkiem albo kanapą. Stosunkowo często w ten sposób przystraja się także ścianę za telewizorem czy komodą.

abstrakcyjne tapety na ścianę
Źródło: wallcraft.com.pl

Abstrakcyjne motywy na ścianę – najpopularniejsze wzory

Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje abstrakcyjnych tapet i fototapet. Takie firmy, jak Wallcraft, oferują swoim klientom wysokiej jakości produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Na ich powierzchni mogą widnieć rozmaite grafiki. Wśród nich można wymienić choćby:

 • różnobarwne plamki, kropki i cętki;
 • motywy roślinne kreślone czarnymi lub złotymi liniami;
 • proste albo zakrzywione linie o różnych grubościach;
 • figury geometryczne w dynamicznych układach;
 • hipnotyczne okręgi.

Poszczególne motywy mogą być rozmieszczone w regularny lub przypadkowy sposób na całej powierzchni tapety. To drugie rozwiązanie zazwyczaj jest znacznie ciekawsze w odbiorze. Pozostawia ono bowiem obserwatorowi zupełną swobodę interpretacji projektu.

abstrakcyjne tapety na ścianę
Źródło: wallcraft.com.pl

Jak wybrać najlepsze abstrakcyjne tapety na ścianę?

Przed zakupem abstrakcyjnych tapet i fototapet warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z najważniejszych jest kolorystyka wybranej dekoracji. Powinna ona współgrać z osobistymi upodobaniami oraz temperamentem głównego użytkownika danego pomieszczenia.

Żywe, różnobarwne motywy często znajdują zastosowanie w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. To dlatego, że sprzyjają one kształtowaniu kreatywności oraz ciekawości świata. Z kolei abstrakcyjne fototapety i tapety utrzymane w jednolitych tonacjach kolorystycznych to doskonała opcja dla osób traktujących dom głównie jako miejsce wypoczynku.

Warto mieć świadomość, że ścienne dekoracje powinny być łatwe w nakładaniu. Dobrze jest wybierać modele, którymi można obkleić ścianę bez konieczności uprzedniego kładzenia tynku czy gładzi. W takim przypadku proces ozdabiania ścian określonymi abstrakcyjnymi motywami przebiega szybko i bez dodatkowego wysiłku. W razie potrzeby naklejone tapety i fototapety można także łatwo usunąć i zastąpić je innymi tego rodzaju produktami.

abstrakcyjne tapety na ścianę
Źródło: wallcraft.com.pl

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z WALLCRAFT


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 05 wrzesień 2023 15:38
komentarz /( 1 )
 • Kiwi
  Kiwi

  czwartek, 04 kwiecień 2024 12:55

  ta pierwsza tapeta - genialna! Musze ją mieć!!!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.