Artykuły - dekoportal.pl
29 Lut 2024 / Napisał / Dział: Inne wnętrza

Poszukiwanie odpowiedniej drabiny i rusztowania to jeden z istotnych elementów planowania efektywnego i bezpiecznego wyposażenia. Od podjęcia właściwej decyzji zależy, czy uda nam się wykonać naszą pracę w komfortowych warunkach. Jak dobrać drabiny i rusztowania do konkretnych typów zadań?

28 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Każdy z nas marzy o dużej garderobie, która pomieści ubrania, sprzęty sezonowe i przedmioty codziennego użytku. Niestety, wydzielenie osobnej przestrzeni może okazać się dość problematyczne, dlatego większość osób decyduje się na zakup szafy. Głęboka zabudowa meblowa daje duże możliwości aranżacyjne, ale wymaga też odpowiedniej organizacji. Sprawdź, co zrobić, aby utrzymać porządek w dużej szafie.

28 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, a jakość snu często zależy od wielu czynników. Uwzględniają je zasady higieny snu, obejmujące wszelkie nawyki i zachowania, które poprzez regularne stosowanie mają korzystnie wpływać na zdrowy wypoczynek. Najważniejszym elementem jest tutaj podłoże do spania. A jakie są ich rodzaje i czym powinny się charakteryzować?

26 Lut 2024 / Napisał / Dział: Inne wnętrza

Pluskwy to owady, które często pojawiają się w domach, mieszkaniach, hotelach, biurowcach i wielu innych budynkach, w których znajdują się rzeczy zrobione z materiałów. To właśnie tkaniny są najczęściej domem tych pasożytów. Do ich usunięcia niezbędne jest użycie specjalnego, suchego lodu lub bardzo gorącego powietrza. Gdzie szukać pluskiew i jak rozpoznać, czy mamy do czynienia z tymi pasożytami?

22 Lut 2024 / Napisał / Dział: Inne wnętrza

Zakłócenie spokoju zamieszkiwania może odbywać się na kilka sposobów, a każdy z nich grozi wszczęciem postępowania sądowego. Wiele osób mylnie definiuje jednak mir domowy, uważając, że jest to np. głośne słuchanie muzyki albo imprezowanie. Co to jest mir domowy i na czym polega jego zakłócenie?

22 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Róże są jednymi z najbardziej wdzięcznych roślin ozdobnych, które można uprawiać w ogrodzie czy na balkonie. Aby cieszyć się ich bujnym kwitnieniem i zdrowym wyglądem, konieczne jest odpowiednie dbanie o warunki wzrostu oraz systematyczną pielęgnację. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak zapewnić róży najlepsze warunki wzrostu.

22 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Światło odgrywa kluczową rolę w życiu każdej rośliny, umożliwiając jej przeprowadzanie efektywnej fotosyntezy. W mieszkaniach warunki świetlne mogą znacząco się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak położenie mieszkania względem stron świata czy obecność przeszkód zewnętrznych, np. innych budynków lub wysokich drzew rosnących tuż za oknami. Na szczęście nie każda roślina wymaga tej samej ilości światła, by rosnąć i rozwijać się! Poznaj indywidualne preferencje Twoich zielonych towarzyszy, by cieszyć się ich zdrowym i pięknym wyglądem.

22 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

W świecie designu wnętrz, gdzie każdy detal ma znaczenie, narożniki na nóżkach wyłaniają się jako symbol elegancji i nowoczesności. Ich unikalna konstrukcja nie tylko dodaje lekkości i przestronności pomieszczeniom, ale również oferuje praktyczne korzyści, które mogą zmienić sposób, w jaki postrzegamy komfort i funkcjonalność w naszych domach. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego narożniki na nóżkach są doskonałym wyborem do każdego nowoczesnego wnętrza i jak wybrać idealny model do swojego domu.

21 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Tapety ścienne to w opinii wielu praktyczniejsze rozwiązanie do dekoracji ścian niż farby. Jednocześnie jednak niektórym z nas wydają się one zbyt przytłaczające, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy z tapet rezygnować! Przede wszystkim warto przypomnieć, że zarówno wzór, jak i kolor tapety nie musi być krzykliwy, aby dodawał wnętrzu charakteru. Poza tym czasem wystarczy położyć ją tylko na jedną ścianę, aby uzyskać oryginalny efekt i o tym właśnie jest niniejszy artykuł.

21 Lut 2024 / Napisał / Dział: Inne wnętrza

Kiedy na ścianach zewnętrznych pojawiają się ubytki, budynek przestaje zachwycać wyglądem. Chcesz, żeby dom znów prezentował się estetycznie? Dowiedz się, na czym polega naprawa elewacji. Poznaj kilka skutecznych metod na usunięcie ubytków.

21 Lut 2024 / Napisał / Dział: Inne wnętrza

Montaż tak zwanej podłogi pływającej wymaga właściwego podkładu. Musi on zapewniać odporność na wodę, czynniki zewnętrzne oraz odpowiednie parametry izolacyjne zarówno termiczne, jak i akustyczne. Jednym z dostępnych na rynku wyborów jest podkład korkowy. Co go charakteryzuje? Jakie są jego zastosowania, wady i zalety? Odpowiadamy.

20 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Wybór idealnej wanny do łazienki może być zadaniem równie ekscytującym, co złożonym. W dzisiejszych czasach, kiedy łazienka przestała być tylko pomieszczeniem użytkowym, a stała się przestrzenią relaksu i odnowy biologicznej, znaczenie odpowiedniego wyboru wanny znacząco wzrosło. Wanny wolnostojące i przyścienne, każda z nich oferująca unikatowe zalety i wady, stanowią fundament decyzji aranżacyjnych.

20 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Huśtawki ogrodowe to praktyczny element przestrzeni tarasowej, czy ogrodowej. Ich wybór nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zanim postawimy dany model na naszej posesji. Niewątpliwie jednym z najważniejszych obok właściwych wymiarów, stylu i kolorystyki jest bezpieczeństwo użytkowania, jak również wygoda. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając dany model huśtawki do ogrodu.

19 Lut 2024 / Napisał / Dział: Inne wnętrza

Słodkości uprzyjemniają rodzinne uroczystości i towarzyskie spotkania z przyjaciółkami. Ciasto możesz podać na paterze, żeby wyglądało tak apetycznie, jak smakuje. Ważne jest estetyczne naczynie, a także odpowiedni sposób krojenia. Podpowiadamy, jak ładnie ułożyć ciasto na paterze i w jaki sposób je pokroić, żeby efekt zachwycił gości.