Nietuzinkowe dekoracje świąteczne, które odmienią Twój dom – poznaj nasze typy - dekoportal.pl

Nietuzinkowe dekoracje świąteczne, które odmienią Twój dom – poznaj nasze typy

16 Gru 2022 / Napisał  / Porady
dekoracje świąteczne

Choinki, bombki, stroiki zna każdy z nas. Do typowych ozdób świątecznych należą także łańcuchy, światełka czy świeczki. Jak więc wyróżnić się na tle opatrzonych już dekoracji? Jakie akcenty przygotować wspólnie z rodziną, a które kupić już gotowe? Poniżej podpowiadamy kilka rozwiązań.


1. Oryginalne choinki

Choinka to nie tylko bożonarodzeniowe drzewko prosto z lasu. Dla minimalistów lub osób, które nie przepadają za sztucznymi tworami lub wycinaniem drzewek z lasu, mamy inne propozycje. Masz w rodzinie książkoholika? Ułożone finezyjnie tomy różnorakich powieści pozwalają na skonstruowanie czytelniczej choinki. Na takiej figurze wystarczy położyć lampki i choinka gotowa.

Inną opcją jest przygotowanie desek lub patyków, a następnie ułożenie ich na ścianie od najmniejszej do największej. Aby dekoracja nie wyglądała zbyt pusto, możesz na niej poustawiać mini prezenty, bombki, lampki, ozdoby wykonane ręcznie z papieru, a nawet plasterki owoców.


2. Choinkowe ozdoby

W sklepach znajdziemy rozmaite dekoracje na choinkę. Projektanci zaskakują nas z roku na rok kreatywnością. Tym razem oczaruj rodzinę swoimi pomysłami. Do części z nich możesz zaangażować nawet najmłodszych lub wykonać ozdoby w ramach rodzinnego spędzania czasu.

dekoracje świąteczne

Aby przypomnieć babci i dziadkowi ich sposoby na święta, zaproponuj handmade’owe ozdoby wykonane z plasterek pomarańczy, lasek cynamonu lub pierników, które możecie wspólnie upiec i udekorować. Dzieci mogą wykazać się kreatywnością i przygotować papierowe łańcuchy, filcowe gwiazdki czy bibułkowe girlandy. Ciekawym rozwiązaniem są też wyhaftowane obrazki, gwiazdki z połączonych wykałaczek czy geometryczne bombki z miedzianego drutu.


3. Las w słoiku w wersji zimowej

Ten pomysł jest prosty, oryginalny i może posłużyć przez wiele miesięcy. To zimowa wariacja modnego lasu w słoiku. Aby rozpocząć projektowanie gaiku, zacznij od doboru szklanego naczynia. Jeśli brak ci pomysłów na dekoracje świąteczne – w MyHoneyHome.pl znajdziesz wiele propozycji.

Zacznij od przygotowania dna – w tym celu przydadzą się takie materiały jak: mech, ziemia do kwiatów, sukulenty, szyszki, sucha kora. Po ułożeniu warstwami lub w luźnej kompozycji tychże organicznych elementów, zabierz się za wybór dekoracji typowo świątecznych. Możesz umieścić w środku miniaturowe bombki, świeczkę lub figurki z porcelany. Po zakończeniu sezonu świątecznego, wyjmij akcesoria kojarzące się z Bożym Narodzeniem i ciesz się ozdobą na długie miesiące.

 dekoracje świąteczne

4. Dekoracyjny świecznik

Światło to ważny element Bożego Narodzenia, stąd też jest obecny w wielu postaciach – lampionów, światełek i świeczek. Wigilijny stół nie może obejść się bez światła, dlatego też możesz przygotować wspaniały świecznik, w którym umieścić świeczki w ulubionych kształtach i o aromatycznych zapachach.

W tym celu możesz wykorzystać słój, wysokie szklane naczynie lub istniejący już świecznik. W zależności od tego, jaką barwę wybierzesz na motyw przewodni wigilii, w takim kolorze dobierz dodatki. Przydatne będą nie tylko organiczne elementy zimy jak gałązki choinki, szyszki, jarzębina, ziarna kawy czy plastry pomarańczy, lecz także: sztuczny śnieg, brokat oraz wstążki.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 16 grudzień 2022 11:08
komentarz /( 1 )
  • Lucek
    Lucek

    piątek, 27 styczeń 2023 09:20

    piękne!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.