Z jakiego materiału wybrać pościel, żeby być eko? - dekoportal.pl

Z jakiego materiału wybrać pościel, żeby być eko?

28 Cze 2022 / Napisał  / Porady
lozko posciel eko dekoportal

Czy moda na bycie eko dotyczy też zakupu odpowiedniej pościeli? Jaką pościel do sypialni wybrać, by sprawić, że środowisko będzie czystsze? Pościel z kory? Czy istnieje inna ekologiczna pościel?

Co to znaczy być eko?

W języku potocznym rozumiemy to przede wszystkim jako dbałość o nasze najbliższe otoczenie. Z tego właśnie powodu staramy się segregować śmieci, wykorzystywać bioodpady do nawożenia ziemi i tworzenia kompostu. W sklepach wybieramy produkty z oznaczeniem eko oraz ubieramy się w rzeczy, które wykonane są od A do Z z poszanowaniem środowiska naturalnego. Ekologiczna żywność to ta, którą produkuje się bez użycia sztucznych nawozów.

Czym jest ekologiczna pościel?

Pościel ekologiczna jest wytwarzana z naturalnych, nieprzetworzonych materiałów, często ze składników roślinnych. W przeciwieństwie do pościeli konwencjonalnej, w której głównym włóknem jest poliester, pościel ekologiczna jest wykonana z włókien naturalnych. Ponadto wypełnienia i inne składniki stosowane w pościeli ekologicznej są uprawiane bez użycia środków chemicznych, a wszystkie materiały ulegają całkowitej biodegradacji. Wśród składników pościeli ekologicznej mogą znajdować się:

 • naturalna wełna,
 • pierze,
 • włókna roślinne,
 • naturalny jedwab,
 • bawełna organiczna i inne włókna naturalne,
 • olejki eteryczne, żywice i inne naturalne ekstrakty.

Najlepszym materiałem na pościel i poduszki ekologiczne, jest bambus. Tak! Ta roślina, będąca ulubionym pożywieniem pand spełnia wszystkie wymagania, by być mało uciążliwą dla środowiska. Co więcej, bambusy podczas swojego wzrostu wytwarzają o 35 procent tlenu więcej niż tradycyjne drzewa. Nie wymaga dużej ilości wody ani składników odżywczych, żeby rosnąć. W sklepie łóżkoholicy.pl znajdziesz wygodne poduszki, których jednym ze składników jest właśnie bambus.

Co możesz zyskać, wybierając pościel ekologiczną? Przede wszystkim masz pewność, że Twoja skóra, przykryta przez całą noc naturalną kołdrą będzie mogła oddychać. Sztuczne kołdry mogą sprawić, że będziesz pocić się nawet w chłodniejsze dni, a to nie jest najlepsza wiadomość dla Twojego organizmu. Bakterie, które powstają w wyniku braku możliwości swobodnego oddychania przyspieszają procesy starzenia. Co więcej produkty, zawierające sztuczne domieszki mogą powodować także podrażnienia skóry wrażliwej. Badania naukowców wskazują, że odpowiednia dobrana pościel - w tym wypadku wykonana z materiałów ekologicznych - może przyczyniać się także do … poprawy jędrności skóry.

Pościel ekologiczna nie należy do produktów, które można określić mianem tanich. Inwestycja w gatunki pościeli, które wykonane są w 100 procentach z materiałów, chroniących środowisko naturalne, gwarantują nie tylko zdrowy sen ale i zdrowie. Pisaliśmy wcześniej o bakteriach, które powstają w wyniku braku możliwości oddychania skóry. Dotyczy to także … pleśni, która może pojawić się w wilgotnym środowisku. Pościel ekologiczna z natury jest higroskopijna, co oznacza, że łatwo absorbuje pot. To z kolei daje nie tylko komfort ale i zdrowie na bardzo długi czas.

Pościel z bawełny organicznej można znaleźć w renomowanych sklepach internetowych o bardzo dobrych opiniach. Bez wątpienia należy do nich sklep z pościelą Łóżkoholicy. Pościel z bawełny, którą możecie tam kupić, jest często wykonana z bardzo długich nici, by zapewnić jak najlepszą oddychalność tkaniny i możliwość prania bez wpływu na trwałość materiału. Przykładem takiego produktu jest chociażby pościel z kory Łóżkoholicy.

Pościel z organicznej wełny można znaleźć w sklepach specjalistycznych lub w Internecie. Pościel z wełny organicznej jest często wykonana ze specjalnego włókna, które jest bardzo trwałe i ciepłe w dotyku. Pamiętaj, by szukać dostawców, którzy mają dobre wyniki w zakresie kontroli jakości i obsługi klienta. Sklep łóżkoholicy.pl spełnia wszystkie te wymagania.

Możesz spokojnie sprawdzić, czy Twoja pościel jest ekologiczna. Jak to zrobić? Musisz kupić pościel chociażby u takiego sprzedawcy jakim jest sklep z pościelą Łóżkoholicy. Możesz także spojrzeć na etykietę, aby upewnić się, że wyżej wymienione elementy nie są produkowane syntetycznie. I wreszcie, co nie mniej ważne, zawsze sprawdzaj i czytaj informacje o produkcie, które znajdują się na stronie producenta bądź sklepu w sieci, w którym dokonujesz zakupów.

 

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 21 listopad 2023 15:44
komentarz /( 1 )
 • Rafał
  Rafał

  środa, 29 czerwiec 2022 10:05

  cała moja rodzina śpi pod wełną organiczną. Daje niesamowity komfort

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.