Czy przesyłka kurierska to dobry sposób na szybkie nadanie paczki? Sprawdzamy - dekoportal.pl

Czy przesyłka kurierska to dobry sposób na szybkie nadanie paczki? Sprawdzamy

07 Kwi 2023 / Napisał  / Inne wnętrza
 rolety bambusowe

Przesyłki kurierskie to jedne z najpopularniejszych form wysyłki paczek, z której korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, ale czy zawsze jest to dobry sposób na szybkie nadanie paczki? Sprawdzamy!


Wysyłka paczki kurierem – zalety

Jeszcze dekadę temu najpopularniejszą formą nadania przesyłek było korzystanie z tradycyjnych usług pocztowych. Obecnie możemy przebierać w szerokiej gamie przewoźników kurierskiej. Jedną z największych zalet skorzystania z usług firm kurierskich jest czas trwania dostawy. Najczęściej towar dociera do odbiorcy w przeciągu dwóch dni roboczych, a bardzo często paczka jest u odbiorcy już na drugi dzień od jej nadania. Oczywiście inaczej prezentuje się sytuacja w kwestii przesyłek międzynarodowych, jednak jest on zdecydowanie krótszy w porównaniu do poczty.

Co więcej, wielu przewoźników oferuje możliwość zamówienia kuriera do domu. Oznacza to, że nie musisz wychodzić z domu, by nadać paczkę w odpowiednim punkcie. W niektórych firmach jest to standardowy sposób na nadanie paczki, a w innych to jedna z dostępnych opcji.

To jednak nie wszystko. Przesyłki kurierskie mogą zawierać standardową usługę dostarczenia paczki z punktu A do punktu B, ale istnieje również możliwość skorzystania z dodatkowych usług. Wiele firm umożliwia skorzystanie z dostawy w określonym przedziale godzinowym czy ubezpieczenie przesyłki, a to tylko niektóre z możliwości. Warto pamiętać, by podczas nadawania paczki powiedzieć o chęci wykupienia dodatkowych usług.


Sposób na tanią wysyłkę paczki? Skorzystaj z brokera kurierskiego

Broker kurierski współpracuje z wiodącymi firmami doręczającymi paczki i przesyłki – pełni funkcję pośrednika między nadawcą a przewoźnikiem. Co za tym idzie, broker zapewnia organizację wysyłki, ale jednocześnie sam nie realizuje usług. Brzmi podejrzanie? Nic bardziej mylnego! Chociaż obecność pośredników najczęściej wpływa na wzrost cen, w tym przypadku wygląda to inaczej. Brokerzy kurierscy wyróżniają się atrakcyjną ceną usług. Wynika to z faktu, że realizują oni bardzo dużo zleceń, dzięki czemu mogą wynegocjować z firmą przewozową korzystniejsze stawki, co przekłada się bezpośrednio na niższą cenę dla klientów korzystających z usług brokera.

Oprócz tego broker kurierski udostępnia narzędzia i rozwiązania, które zdecydowanie przyspieszają wybór najkorzystniejszej oferty, co wpływa na lepszą kontrolę wydatków. Możesz w szybki sposób porównać cenę usługi u różnych przewoźników za pośrednictwem tego serwisu: https://shipcenter.pl.


O czym pamiętać, wysyłając paczkę za pośrednictwem firmy kurierskiej?

Chcemy wysyłać paczkę szybko, ale i bezpiecznie. To drugie determinowane jest między innymi jej poprawnym zapakowaniem. Istnieją pewne ogólne zasady, które z powodzeniem można zastosować w przypadku różnych zawartości paczek. Pamiętaj, że tylko solidnie zapakowane przesyłki pozwolą uniknąć strat i związanych z tym problemów.

Podstawą dobrze zapakowanej przesyłki jest wytrzymały karton. Najlepiej, żeby pasował idealnie do wysyłanego przedmiotu. Jeśli jest większy, wypełnij wolną przestrzeń np. pomiętymi gazetami, folią stretch czy specjalnymi wypełniaczami lub folią bąbelkową. Ostatni etap to zabezpieczenie pakunku taśmą, by nie otworzył się w transporcie. Możesz do tego użyć folii bąbelkowej lub stretchu. Pamiętaj również o etykiecie! Powinna ona być naklejona w taki sposób, by kurier mógł bez problemu zeskanować zamieszczony na niej kod.

Artykuł sponsorowanyOceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 07 kwiecień 2023 09:27

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.