Czy warto powierzyć firmie wykończenie domu od A do Z? - dekoportal.pl

Czy warto powierzyć firmie wykończenie domu od A do Z?

23 Lip 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
gwne sidekix media 1vMz2 MclrM unsplash

Dziś rynek nieruchomości stale rośnie w siłę, a coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania lub domu. To dobry sposób na poprawę komfortu swojego życia, a także inwestowanie pieniędzy. Kupno nieruchomości to jednak tylko pierwszy krok, który musimy wykonać by w nim zamieszkać. Równie istotne jest wykończenie domu i wyposażenie go. Czasem także jest to związane ze sporym wydatkiem, pewnymi problemami, a także koniecznością znalezienia odpowiednich specjalistów. Jak to zrobić, by być zadowolonym?

Wykończenie mieszkania lub domu

Ciężko powiedzieć o domu w stanie surowym lub wymagającym większego remontu, że nadaje się do zamieszkania. Z tego względu przed wprowadzeniem się lub wystawieniem ogłoszenia o wynajmie nieruchomości, niezbędne jest wykończenie go. Część osób decyduje się robić to samemu. Niestety, często jest to naprawdę czasochłonne, a niekiedy brak wiedzy powoduje wzrastające ponad zakładany poziom koszty. Szukanie ekip remontowych zajmujących się kolejnymi etapami wykończenia (gładź, łazienka, elektryka, meble na wymiar, ogrzewanie, itp.) również nie należy do najłatwiejszych. Brak jednego elementu tej układanki może bowiem spowodować, że prawie wykończony dom wciąż nie nadaje się do zamieszkania. W wielu przypadkach najlepszym wyjściem wydaje się być wykończenie domu pod klucz. Co to takiego?

O wykończeniu domu pod klucz mówimy wtedy, kiedy jeden wykonawca, zwykle firma, kompleksowo zajmie się Twoim domem lub mieszkaniem. Oznacza to, że wszystkie ustalenia zrobisz tylko z jedną osobą, a ona zajmie się resztą. To nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale czasem także pieniędzy. Jak to możliwe? Oczywiście wykończenie domu pod klucz wymaga nieco większego nakładu, niż samodzielne remontowanie domu lub szukanie kilku ekip budowlanych. Cały proces zakończy się jednak znacznie szybciej, co pozwoli nam sporo zaoszczędzić. Możemy szybciej wprowadzić się do gotowego domu lub znaleźć lokatorów, którzy zaczną spłacać naszą inwestycję.

obraz 1

Wykończenie domu od A do Z - jakie ma zalety?

Najlepiej znaleźć zaufaną firmę, która wykona wszystkie prace w obrębie jednego domu. Wtedy możemy ustalić z nią cały zakres prac, sposób (jakość) wykończenia i wszelkie terminy. Całość zostanie potwierdzone obustronnie podpisaną umową. W dobrych firmach remontowych możemy także liczyć na gwarancję na daną usługę. Gdy o to poprosisz, z pewnością będziesz regularnie otrzymywać zdjęcia i informacje o postępach prac.

Przede wszystkim zapewniasz sobie jednak niesłychany komfort. W porównaniu z szukaniem “na własną rękę” różnych specjalistów, którzy często działają “na czarno” będziesz się o wiele mniej stresować. Nie będzie też problemów z dotrzymywaniem terminów, gdy odpowiednie zapisy znajdą się w umowie. Można więc powiedzieć, że firma w Twoim imieniu znajdzie najlepszych, zaufanych specjalistów i przypilnuje ich. W zamian za to otrzyma pewną prowizję - uczciwy układ, prawda?

Wiele osób docenia także możliwość wyboru standardu wykończenia, który będzie spójny dla całego domu.


Artykuł sponsorowanyOceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 21 listopad 2023 15:45
komentarz /( 1 )
  • Renata
    Renata

    poniedziałek, 01 sierpień 2022 09:51

    uważam że nawet trzeba. Robota na własną rękę może być problematyczna

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.