Dlaczego posadzki anhydrytowe to dobry wybór? - dekoportal.pl

Dlaczego posadzki anhydrytowe to dobry wybór?

03 Paź 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
wylewki anhydrytowe

Budownictwo rozwija się naprawdę intensywnie. Co chwilę pojawiają się nowe technologie, które znacznie usprawniają prace budowlane i sprawiają, że czas budowy można znacznie skrócić. Do tych cieszących się ogromną popularnością zalicza się wylewki anhydrytowe, czyli samopoziomujące. To właśnie posadzki anhydrytowe są obecnie bardzo chętnie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Świetnie sprawdzają się również w przypadku budynków o innym przeznaczeniu, których powierzchnia jest naprawdę spora. Wylewki anhydrytowe spotkać można między innymi w takich budynkach użyteczności publicznej, jak szkoły oraz szpitale. Stanowią doskonałą alternatywę dla wylewek cementowych. Do ogrzewania podłogowego nadają się doskonale. Zobaczmy, jakie są ich właściwości i z czego wynika ich popularność.


Jakie właściwości mają wylewki anhydrytowe?

Jak już wspomnieliśmy, wylewki anhydrytowe to wylewki samopoziomujące. To właśnie ta cecha przyczynia się do ich bardzo dużej popularności. Decydując się na posadzki anhydrytowe, nie musisz martwić się czasem ich schnięcia. Każda wylewka anhydrytowa schnie bowiem bardzo szybko. To właśnie szybkość schnięcia sprawia, że wiele osób postanawia postawić na posadzki anhydrytowe w swoim domu. Wylewka cementowa schnie zdecydowanie dłużej, co sprawia, że czas oczekiwania na wykonanie posadzki jest znacznie dłuższy. Firmy oferujące wylewki anhydrytowe podkreślają, że posadzkę anhydrytową można wykonać nawet w ciągu jednego dnia. Jeśli budynek, w którym ma się znaleźć posadzka nie jest duży, wylewka anhydrytowa może powstać nawet w ciągu kilku godzin. Przekłada się to na szybką możliwość przystąpienia do innych prac w budynku. Właściwością posadzek anhydrytowych, która zasługuje na podkreślenie jest to, że już zaledwie po pięciu dniach od ich wykonania można uruchomić instalację ogrzewania podłogowego. Wysokiej jakości wylewki anhydrytowe wykonuje między innymi Termolit.pl.


Jakie zalety posiadają posadzki anhydrytowe?

Posadzka anhydrytowa może być zastosowana w różnych pomieszczeniach. Można wykonać ją zarówno w pokoju i kuchni. Świetnie sprawdzi się też w łazienkach. Również rodzaj inwestycji nie ma wpływu na możliwość wykorzystania posadzek anhydrytowych. Jak już wspomnieliśmy, posadzka anhydrytowa może być stosowana w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Wylewka anhydrytowa może być wykorzystywana z każdym rodzajem okładziny. To kolejny plus, który sprawia, że wylewkę anhydrytową wykorzystuje wielu inwestorów. Można połączyć ją z:

  • wykładziną winylową;
  • panelami;
  • gresem;

Z powodzeniem można na niej położyć płytki. Nawet wtedy, kiedy masz zamiar wykończyć podłogę drewnem, posadzki anhydrytowe sprawdzą się naprawdę bardzo dobrze. Sprawdzą się, jeśli rozważasz instalację ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie podłogowe w połączeniu z wylewką anhydrytową to dobry wybór dla najbardziej wymagających klientów.


Dlaczego posadzki anhydrytowe są lepsze niż wylewki cementowe?

Zalety wylewki anhydrytowej to między innymi brak konieczności stosowania zbrojeń. Dobrze wykonane posadzki anhydrytowe charakteryzują się wysoką odpornością na zginanie oraz ściskanie. Dodatkowo postawić można na odpowiednią klasę wytrzymałości, co pozwala na dopasowanie wylewek anhydrytowych do pomieszczenia, w którym mają być wykorzystane. Jak już wspomnieliśmy, posadzki anhydrytowe można łączyć z ogrzewaniem podłogowym. Do przewodzenia ciepła przez takie posadzki naprawdę nie można się przyczepić. Co więcej, jeśli chcesz uzyskać naprawdę gładką powierzchnię, to właśnie wylewka anhydrytowa będzie najlepszym wyborem. Wszystko dzięki płynnej konsystencji i technologii, jaka wykorzystywana jest podczas jej wykonywania.


Jaka wylewka anhydrytowa będzie odpowiednia do danego pomieszczenia?

Wybierając wylewkę anhydrytową, należy przede wszystkim uwzględnić pomieszczenie, w którym ma się ona znaleźć. Od tego bowiem, gdzie wylewka anhydrytowa będzie używana zależy jej grubość. Jeśli budujesz dom i szukasz odpowiedniej dla siebie wylewki, pamiętaj, że obciążenia podłogi będą stosunkowo niewielkie. Dlatego stosowanie niezwykle wytrzymałej wylewki anhydrytowej nie jest niezbędne. W obiektach takich, jak szpitale czy szkoły podłoga musi znieść zdecydowanie większe obciążenia. Dlatego niezbędne jest zastosowanie dużo bardziej wytrzymałej wylewki anhydrytowej. Jeśli wylewka będzie narażona na naprawdę ekstremalne obciążenia, niezbędne jest zastosowanie tej o najwyższej klasie wytrzymałości. Taka wylewka powinna być stosowana między innymi w różnego rodzaju magazynach, w których przechowywane są ciężkie towary. Jeśli chcesz wiedzieć, jaką grubość powinna być zastosowana przez Ciebie wylewka, możesz posłużyć się normą DIN 18560. Określa ona minimalną grubość różnych typów wylewek. I tak na przykład wylewka pływająca ma grubość 35 mm.


Cena wylewki anhydrytowej – czy taka wylewka jest droga?

Wiele osób chcących wykonać wylewkę anhydrytową zastanawia się nad kosztem, jaki trzeba w związku z tym ponieść. To, jak droga będzie wylewka uzależnione jest między innymi od jej grubości. Nie można zapominać również o powierzchni. Generalnie zasada jest prosta: w przypadku dużych powierzchni jednostkowa cena za metr posadzki jest oczywiście niższa. Oczywiście nie można zapominać o klasie wytrzymałości i lokalizacji inwestycji. Na ogół cena ustalana jest indywidualnie, co oznacza, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile taka wylewka będzie kosztowała w konkretnym przypadku. Jeśli w budynku ma być ogrzewanie podłogowe, na wylewce nie należy oszczędzać.

Wylewka anhydrytowa to naprawdę dobre rozwiązanie, jeśli chcesz wykonać ogrzewanie podłogowe, zależy Ci na tym, aby uzyskać wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, a jednocześnie chcesz, by prace zostały wykonane naprawdę bardzo szybko. Wylewka anhydrytowa jest obecnie świetną alternatywą dla wylewki cementowej, która stosowana jest coraz rzadziej.

 

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 15:22
komentarz /( 1 )
  • Ireneusz 44
    Ireneusz 44

    środa, 05 październik 2022 16:07

    zdecydowanie. Bardzo dobry wybór!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.