Dlaczego tapicerka mebli tapicerowanych psuje się? - dekoportal.pl

Dlaczego tapicerka mebli tapicerowanych psuje się?

13 Lip 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
meble tapicerowane

Miękkie meble - to obowiązkowy element wyposażenia wnętrz w każdym stylu, służą jednocześnie zapewnieniu komfortu mieszkańców, jak i jako element dekoracyjny. Niestety, koszt sof, foteli i pufów jest dość wysoki, a z czasem nawet odpowiednio pielęgnowane tracą swój zadbany wygląd. Zniszczeniu szczególnie szybko ulega tapicerka: brudzi się, przeciera, a nawet pęka. Dlaczego tak się dzieje i czy są jakieś rozwiązania tego problemu? To wszystko wyjaśniamy w tym artykule.


Jakie są czynniki zużycia mebli tapicerowanych?

Okres wykorzystania nawet bardzo wysokiej jakości mebli tapicerowanej ulega skróceniu pod wpływem takich czynników, jak:

 • Ekspozycja na światło słoneczne. Kolor staje się bledszy, tkanina stopniowo staje się cieńsza.
 • Centralne ogrzewanie. Im bliżej grzejnika znajduje się produkt, tym szybciej ulega zniszczeniu.
 • Wpływy mechaniczne. Dzieci i zwierzęta często niszczą meble podczas aktywnej zabawy.
 • Zanieczyszczenia produktami, których ślady są trudne do usunięcia, np. jagody, wino itp. Odplamiacze radzą sobie z takimi zanieczyszczeniami, ale warto pamiętać, że psują tapicerkę.

Jak przywrócić piękno i funkcjonalność mebli tapicerowanych?

Średni okres użytkowania wysokiej jakości mebli tapicerowanych wynosi około dziesięciu do piętnastu lat. Wtedy tapicerka nie tylko traci swój reprezentacyjny wygląd, ale także staje się miejscem nagromadzenia patogenów. Jeśli jednak Twoje meble są Ci bliskie, nie powinieneś ich wyrzucać - alternatywą może być zlecenie usługi renowacji.

Firma Nubes jest miejscem, gdzie zostają przywracane do życia nawet najbardziej zniszczone meble tapicerowane. Tapicerzy rzetelnie wybierają materiał i wypełnienie miękkich mebli w taki sposób, by były harmonijne z już istniejącą aranżacją wnętrz, a jednocześnie wyróżniały się niezawodnością i mogły być użytkowane przez kilka lat. Oczywiście, im droższe są meble - tym droższy materiał do tapicerowania zaleca się wybierać. Jeśli jednak chcesz odnowić standardowe meble, idealnie będą pasowały jednokolorowe materiały bez wzoru. Zachęcamy przeczytać więcej o zakresie usług renowacji mebli i w razie potrzeby skontaktować się z fachowymi tapicerami: pomogą wybrać najlepszy sposób renowacji tak, by pozwoliła osiągnąć pożądane efekty, a jednocześnie była przystępna cenowo.

Renowacja mebli - to nowoczesna usługa dla wszystkich, którzy chcą mieszkać w stylowych mieszkaniach, a jednocześnie dbają o ekologii i chcą jak najdłużej zachować okres użytkowania raz zakupionych mebli. Dołącz do ich grona także Ty!


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 21 listopad 2023 16:34
komentarz /( 1 )
 • Roma
  Roma

  czwartek, 14 lipiec 2022 14:23

  wszystko się psuje, więc i meble też.
  Grunt to znaleźć dobry sklep z meblami.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.