Domowy niezbędnik narzędziowy – czyli jakie narzędzia powinniśmy posiadać w swoich domach - dekoportal.pl

Domowy niezbędnik narzędziowy – czyli jakie narzędzia powinniśmy posiadać w swoich domach

19 Maj 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
 czym obsadzić taras
 

W każdym domu powinny znajdować się podstawowe narzędzia, które umożliwią wykonywanie prostych czynności. Oczywiście z reguły domowy niezbędnik narzędziowy rozrasta się wraz z czasem, jednak na początek wystarczą same podstawy. Co się do nich zalicza? Dlaczego warto posiadać w domu drabinę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Podstawowe narzędzia, które każdy powinien posiadać w domu

Do podstawowych narzędzi, które każdy powinien posiadać we własnym domu z pewnością można zaliczyć młotek, komplet kluczy płasko-oczkowych, czy zestaw różnej wielkości śrubokrętów. Jest to absolutna podstawa, która z czasem może powiększyć się o zestaw kluczy nasadowych, imbusy oraz inne bardziej wyspecjalizowane narzędzia. Podstawa jest jednak absolutnym priorytetem, który pozwoli wykonać najprostsze prace we własnym domu.

Podstawowe elektronarzędzia – czyli absolutny must have domowego niezbędnika narzędziowego

Trudno wyobrazić sobie domowy niezbędnik narzędziowy bez elektronarzędzi, ponieważ nie posiadając ich trudno będzie nawet powiesić zdjęcie na ścianie. Jeszcze kilka lat temu priorytetem była wiertarka, jednak obecnie dużo popularniejsze są akumulatorowe wiertarko-wkrętarki, które dostosowane są do użytku domowego. Ich zaletą są z pewnością niewielkie rozmiary, mobilność oraz wielofunkcyjność. Podstawowe wersje nie są również drogie, a wiele modeli jest dostępnych również w marketach, czy dyskontach. Ich jakość w większości przypadków wystarcza do użytku domowego. Bardziej wyspecjalizowanym przykładem elektronarzędzia, które również znajduje się w większości domów jest szlifierka kątowa, która umożliwia cięcie metalu, czy czyszczenie różnego rodzaju powierzchni (dzięki specjalnym tarczom). Każdy początkujący majsterkowicz z pewnością powinien wyposażyć się także w pilarkę tarczową, która umożliwia precyzyjne cięcie drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Zaletą wszystkich wymienionych elektronarzędzi jest fakt, że obecnie mogą mieć zasilanie akumulatorowe, co podnosi komfort ich użytkowania. Co więcej, niektórzy producenci pozwalają używać tej samej baterii do każdego z tych urządzeń.

Dlaczego warto posiadać w domu drabinę?

Podstawowym narzędziem, które powinno znajdować się w każdym domu jest również drabina. Dlaczego warto ją mieć? Przede wszystkim dlatego, że umożliwia wykonywanie różnego rodzaju czynności na wysokościach. Przykładem mogą być nie tylko prace remontowe (np. malowanie), ale również wiele czynności dnia codziennego, takich jak np. wieszanie firanek, mycie okien, czy wywieszanie flagi z okazji świąt państwowych. Obecnie nowoczesne drabiny wykonane są z reguły z aluminium, co sprawia, że są one nie tylko bezpieczne, ale również lekkie. Przykłady tego typu rozwiązań są dostępne na Alve.pl. Do użytku domowego doskonale sprawdzają się drabiny dwustronne, których szeroka oferta znajduje się pod linkiem: https://www.drabiny-krause.dmn.pl/oferta/drabiny-aluminiowe/drabiny-dwustronne,257. Są one bezpieczne oraz komfortowe w użytkowaniu.

Podsumowując należy stwierdzić, że domowy niezbędnik narzędziowy powinien zawierać podstawowe narzędzia umożliwiające samodzielne wykonanie najprostszych prac. Wraz z czasem oraz rosnącymi potrzebami jego zakres z reguły się powiększa, co daje o wiele większe możliwości.

Artykuł sponsorowany

dom

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 21 listopad 2023 15:58
komentarzy /( 2 )
 • Weronika Śliwa
  Weronika Śliwa

  poniedziałek, 23 maj 2022 14:19

  Mąż ma cały garaż zapchany narzędziami. Z połowy nie korzysta....
  To chyba tak jak u kobiet z kosmetykami lub ubraniami
 • Asia
  Asia

  piątek, 20 maj 2022 09:46

  a u mnie w domu tylko młotek i mała piła :P

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.