Drzwi zewnętrzne drewniane. Jakie mają zalety? - dekoportal.pl

Drzwi zewnętrzne drewniane. Jakie mają zalety?

12 Wrz 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne drewniane to wciąż jeden z chętniej wybieranych typów drzwi montowanych w wejściu. Wybór drewna jest rozwiązaniem klasycznym, bo posiada ono wiele zalet. Współczesne wersje takich skrzydeł drzwiowych posiadają jednak ciekawy design i zbudowane są tak, aby eliminować ewentualne słabsze strony drewna jako materiału. Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych?

Nowoczesne drzwi zewnętrzne drewniane wyróżniają się nie tylko ładnym designem, ale także świetnymi parametrami użytkowymi i trwałością. Najlepsi producenci, wśród nich np. marka DAKO, oferują takie produkty w wielu możliwych wariantach. Co warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych drewnianych przed ich zakupem?


Drzwi zewnętrzne drewniane, czyli rozwiązanie klasyczne

Co warto wiedzieć jeśli chodzi o nowoczesne drzwi zewnętrzne drewniane oferowane choćby przez DAKO.eu? Poniekąd jest to rozwiązanie klasyczne, bo drewno jest tradycyjnym materiałem wybieranym do produkcji drzwi wejściowych. Specjaliści są zgodni: posiada ono w tej roli o wiele więcej zalet niż wad. Najważniejszymi atutami są tu doskonała izolacja cieplna i akustyczna, ale też elegancki wygląd. Solidnie wykonane i dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci drzwi zewnętrzne są bardzo trwałe.

Jednocześnie nowoczesne drzwi zewnętrzne drewniane płytowe pozwalają na wybór funkcjonalnego i trwałego produktu, który może występować w bardzo zróżnicowanym designie. Istnieje możliwość takiego zbudowania skrzydła, aby było jeszcze doskonalsze pod względem kluczowych parametrów bezpieczeństwa, izolacyjności i trwałości. Takie produkty posiada w swojej ofercie choćby firma DAKO.


Budowa zewnętrznych drzwi z drewna

Dobrze zbudowane drzwi zewnętrzne drewniane mogą stać się prawdziwą wizytówką domu. Zapewniają izolacyjność cieplną i akustyczną, ochronę przed nieproszonymi gośćmi oraz są trwałe. Kluczowa jest w tym przypadku ich budowa. Skrzydło składa się m.in. ze sklejki drewnianej fornirowanej naturalnym drewnem i ramy skrzydła z drewna litego. Znalazło się tu też miejsce dla docieplenia, aluminiowego progu czy też opcjonalnie np. dla obustronnie bezpiecznego pakietu czteroszybowego.


Niepowtarzalny design drzwi drewnianych zewnętrznych

Czym jeszcze kuszą drzwi drewniane zewnętrzne? Ich konstrukcja stworzona została tak, aby nie tylko posiadały świetne parametry użytkowe, ale i były bardzo atrakcyjne wizualnie. Zaletą takich produktów jest możliwość wyboru designu spośród bardzo wielu dostępnych opcji. Może to być skrzydło drzwiowe o jednolitym charakterze, które pozbawione jest ozdób lub oszkleń.

Alternatywą mogą być jednak modele z kilkoma szybami lub szybą o nietypowym kształcie. Mogą to być szyby przezierne lub nieprzezierne. Czasami inwestorzy decydują się na drzwi drewniane zewnętrzne jednolite, ale ozdobione mniej lub bardziej widocznymi dekorami, frezami czy intarsjami. Duży zakres możliwej personalizacji sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Łatwiej więc o taki wybór, który będzie w pełni satysfakcjonujący.

 

 

Materiał sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 14:15
komentarzy /( 2 )
 • Tomasz
  Tomasz

  poniedziałek, 19 wrzesień 2022 10:02

  klasyka zawsze najlepsza
 • Iwcia40
  Iwcia40

  wtorek, 13 wrzesień 2022 12:55

  drewniane drzwi wejściowe mają swój urok i klimat. To ponadczasowe rozwiązania, które pasują do każdego typu architektury. Osobiście jestem ich wielką fanką

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.