Jak utrzymać porządek w swoim domu? Kluczowe porady dla domowników! - dekoportal.pl

Jak utrzymać porządek w swoim domu? Kluczowe porady dla domowników!

02 Lis 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
jak utrzymać porządek w domu

Dbanie o porządek w pomieszczeniach mieszkalnych to obowiązek wszystkich domowników. Dotyczy to zarówno części wspólnych takich, jak np. salon, a także poszczególnych pomieszczeń należących do wszystkich osób mieszkających w domu. Poznaj kluczowe porady, które pozwolą na jak najdłuższe utrzymanie porządku w całej nieruchomości. Sprawdź je w poniższym artykule!

Aby porządek w nieruchomości utrzymywał się jak najdłużej, warto przede wszystkim regularnie sprzątać. Mowa tu zarówno o frontach, jak i blatach meblowych, a także  o podłogach. Do codziennego sprzątania przydadzą Ci się profesjonalne sprzęty domowe  – jeśli chcesz kupić jak najlepsze modele, koniecznie sprawdź ranking odkurzaczy pionowych. W ten sposób poznasz najciekawsze urządzenia sprzątające na rynku i wybierzesz takie, które spełnią Twoje oczekiwania.


Porządek w domu – triki, które warto zastosować

Nie lubisz, kiedy kurz i inne zabrudzenia przeszkadzają Ci w codziennym użytkowaniu nieruchomości? W takim razie zastosuj się do kilku poniższych porad, a porządek w Twoim domu utrzyma się znacznie dłużej:

 • regularnie wyrzucaj śmieci i nieużywane rzeczy,
 • wyznacz jasno określone miejsca dla przedmiotów użytku domowego,
 • odkładaj rzeczy zawsze na swoje miejsce, np. pilota do telewizora,
 • stwórz dokładny plan sprzątania dla wszystkich domowników,
 • zawsze zmywaj naczynia od razu po posiłku,
 • nie zwlekaj ze ścieleniem łóżek,
 • zainwestuj w robota sprzątającego, a podłogi zawsze będą wolne od zanieczyszczeń.
 •  

Wystarczy, że skrupulatnie podejdziesz do tematu sprzątania domu/mieszkania  i utrzymywania porządku, a na pewno zauważysz zadowalające efekty. Pamiętaj też, że dbanie o porządek to obowiązek każdego z domowników, dlatego warto zadbać o odpowiedni podział czynności.


Jakie urządzenia i sprzęt sprzątający przydaje się w każdym domu?

Obecnie najpopularniejsze urządzenia do sprzątania to takie, które nie zużywają zbyt dużo energii elektrycznej oraz są proste w użyciu. Nie chcesz tracić czasu na samodzielne odkurzanie podłóg i dywanów? Sprawdź internetowy ranking robotów sprzątających, a na pewno wybierzesz funkcjonalne urządzenie, które pomoże Ci utrzymać porządek w domu  i w mieszkaniu.

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, elektronika domowa również stała się bardziej zaawansowana. Innowacyjnym sprzętem do automatycznego sprzątania możesz sterować  z poziomu aplikacji mobilnej ze swojego smartfona. Dzięki temu nawet wtedy, kiedy nie ma Cię fizycznie w domu, możesz uruchomić tryb sprzątania i wrócić do nieruchomości  z krystalicznie czystymi podłogami i dywanami.


Dlaczego regularne sprzątanie domu i mieszkania jest ważne?

Regularne wykonywanie czynności polegających na utrzymaniu porządku w pomieszczeniach mieszkalnych wpływają nie tylko na wygląd wnętrz, ale także na zdrowie domowników. Im czystsze dywany, podłogi i meble, tym mniej bakterii i drobnoustrojów roznosi się po całej nieruchomości. To szczególnie ważne w przypadku alergików. Pamiętaj o tym, jeśli już planujesz domowe obowiązki dla wszystkich domowników, które wpłyną na poprawę komfortu życia oraz czystość domu.

 

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
komentarz /( 1 )
 • Kimczi
  Kimczi

  poniedziałek, 07 listopad 2022 11:08

  oj przydałby mi się robot sprzątający

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.