Jakie są zalety zakupu mieszkania od dewelopera? Oto co musisz wiedzieć! - dekoportal.pl

Jakie są zalety zakupu mieszkania od dewelopera? Oto co musisz wiedzieć!

28 Kwi 2023 / Napisał  / Inne wnętrza

Zakup mieszkania to poważna decyzja, która zwykle poprzedzona jest długimi rozważaniami. Obecnie do dyspozycji inwestorów są lokale z rynku wtórnego – z tzw. drugiej ręki – lub pierwotnego, czyli nowe. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest wybór mieszkania od dewelopera. Dlaczego? Poznaj ich niezaprzeczalne zalety!


Niższe koszta i ochrona konsumencka, czyli zakup mieszkania od dewelopera

Wiele osób przymierzających się do zakupu mieszkania tkwi w błędnym przekonaniu, że lokale z rynku wtórnego są tańsze. W rzeczywistości ceny mieszkań, które są użytkowane, mogą znacznie przewyższać ceny mieszkań deweloperskich.

Warto również wziąć pod uwagę koszty ewentualnego remontu i dostosowywania lokalu do swoich potrzeb i preferencji. Nowy apartament jest gotowy do zaaranżowania, bez konieczności przeprowadzania prac rozbiórkowych.

Trudno nie wspomnieć również o tym, że samodzielny zakup i budowa domu w lokalizacjach podobnych do osiedli deweloperskich wiązałyby się z ogromnymi nakładami finansowymi. Tak duże kwoty przerastają możliwości niejednego inwestora.

Mieszkanie z rynku pierwotnego jest objęte również ochroną konsumencką. Zgodnie z przepisami prawa rękojmia na zakup nieruchomości jest obligatoryjna i obowiązuje przez okres pięciu lat. Deweloper może również udzielić dodatkowej gwarancji – jej szczegóły powinny zostać sprecyzowane w umowie.

 deweloper
                                                                                           Apartamenty Lipowa w Gliwicach

Mieszkanie od dewelopera: oszczędzasz czas i masz spokojną głowę

Najważniejszą zaletą mieszkań z rynku pierwotnego jest ogromna oszczędność czasu. Decydując się na taki zakup, możemy spodziewać się kluczy do własnego M w o wiele krótszym czasie, niż podejmując się budowy domu na własną rękę. W związku z doświadczeniem ekipy budowlanej i procedurami wypracowanymi przez inżynierów budowy prace postępują w ekspresowym tempie. Dzięki temu Twoje upragnione cztery kąty są jeszcze bliżej, niż myślisz!

Co więcej, wybierając apartament od dewelopera – takiego jak Dom100.eu działającego w Gliwicach i okolicach – nie musisz poświęcać czasu na rozwiązywanie problemów natury formalnej. Kupujesz zupełnie nowe mieszkanie, bez zadłużenia ani obciążeń związanych z kwestiami spadkowymi.

Oszczędzasz również czas niezbędny do nadzorowania prac ekipy budowlanej czy uzgadniania szczegółów z wykonawcami. Wszelkie formalności oraz tzw. brudna robota leży po stronie dewelopera. To on dba o to, aby wszystko zostało zrobione tak, jak należy, abyś mógł cieszyć się dobrze wykonanym i bezpiecznym mieszkaniem.


Dom100: deweloper z doświadczeniem

Właściwy wybór nowego mieszkania nie może mieć miejsca bez rzetelnego i sprawdzonego dewelopera. Jak już wspomnieliśmy, to właśnie on troszczy się o to, aby budynek był zgodny z planami, spełniał wszystkie niezbędne wymogi i zapewniał komfortowe warunki do życia. Dlatego też tak ważne jest zdecydowanie się na współpracę z firmą godną zaufania, która na uwadze ma przede wszystkim dobro swoich klientów.

Takim wykonawcą jest gliwicki deweloper Dom100, funkcjonujący na rynku od przeszło dziesięciu lat. Zgromadzone przez ten czas doświadczenie sprawia, że jest przygotowany na każdą ewentualność i świetnie radzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami, jakie mogą pojawić się w trakcie inwestycji. Doskonała znajomość potrzeb i oczekiwań przyszłych mieszkańców oraz wspieranie innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań to tylko niektóre z jego zalet.

Rzesza zadowolonych klientów i ponad 700 sprzedanych domów i mieszkań mówią same za siebie – Dom100 to lider na lokalnym rynku nieruchomości. Ponadto wspiera swoich klientów w procesie kredytowania, dzięki czemu droga prowadząca do nowego lokum jest jeszcze prostsza.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2023 17:01

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.