Kredyt gotówkowy na remont mieszkania się opłaca! - dekoportal.pl

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania się opłaca!

25 Kwi 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
czym obsadzić taras

Istnieją sytuacje, w których remont jest koniecznością. Czasem potrzebujesz go, żeby podnieść wartość nieruchomości lub po prostu, by po latach odświeżyć wygląd wnętrz. Jeśli oszczędności są niewielkie lub wolisz wydać je na coś innego, nie musisz rezygnować z remontu. Rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy!

O czym przeczytasz w artykule?

Kredyt gotówkowy na remont – w jakich sytuacjach warto go wziąć?

Koszty materiałów oraz wynajęcia ekipy remontowej stale rosną. Oczywiście remontem możesz zająć się samodzielnie, jednak cen potrzebnych produktów nie obniżysz. Masz oszczędności i zastanawiasz się, co wybrać: wakacje czy remont? Nie musisz rezygnować z urlopu, który pozwoli Ci naładować baterie, ani z remontu poprawiającego wygląd mieszkania. Wakacyjny wyjazd sfinansujesz z oszczędności, a materiały kupisz dzięki pomocy banku.

Kosmetyczne poprawki, na przykład przemalowanie ścian, nie wymagają kredytu gotówkowego. Poważniejszy remont trudno jednak bez niego wykonać, ponieważ koszty mogą wahać się w granicach 20 – 50 tysięcy złotych. Są sytuacje, w których taki kredyt i tym samym remont to konieczność. Prace są potrzebne, jeśli bez nich stan budynku uległby pogorszeniu, na przykład ze względu na problem z wilgocią. W pewnym momencie stan nieruchomości może być już na tyle zły, że koszt naprawienia jej będzie bardzo wysoki. Warto więc zareagować w odpowiednim momencie.

Kredyt gotówkowy na remont jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli planujesz wynajmować komuś mieszkanie. Przestrzeń praktyczna, a jednocześnie estetyczna z pewnością sprawi, że wiele osób zainteresuje się Twoją nieruchomością. Zysk z wynajmowania może być wysoki, jeśli standard mieszkania również taki jest.

Udało Ci się znaleźć kredyt na dobrych warunkach, a od dawna zastanawiasz się nad remontem? To dobry moment, żeby zabrać się za odświeżenie mieszkania. Gdzie szukać dobrej oferty? Skorzystaj z rankingu dostępnego tutaj: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Dlaczego warto zdecydować się na kredyt gotówkowy?

Nie masz pewności, czy kredyt gotówkowy na remont mieszkania jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Warto poznać zarówno jego wady, jak i zalety, żeby podjąć decyzję. Zacznijmy od zalet.

Przede wszystkim jest to kredyt, który banki przyznają znacznie szybciej od hipotecznego. Formalności są też ograniczone, co sprawia, że cały proces po prostu zajmuje mniej czasu. Najważniejszy dokument to zaświadczenie o zarobkach. Środki są wypłacane szybko. Różnica między czasem uzyskania kredytu gotówkowego a hipotecznego jest naprawdę duża – w pierwszym przypadku proces zajmuje około 2 tygodni, a w drugim nawet około 3 miesięcy.

Co ważne, kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel. Nie musisz nawet posiadać nieruchomości na własność. Nie ma też konieczności przedstawiania dowodów zakupu.

Czy kredyt gotówkowy na mieszkanie ma jakieś wady? Jak każde rozwiązanie, tak. Ten sposób finansowania kredytu wiąże się z możliwością skorzystania z ograniczonej kwoty. Musisz też przygotować się na wyższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu hipotecznego. Okres kredytowania nie może być też aż tak długi.

Kiedy zastanawiasz się, jaki kredyt wybrać, weź przede wszystkim pod uwagę kwotę, jaka jest Ci potrzebna. To dobre rozwiązanie, jeśli na remont chcesz przeznaczyć około 20–30 tysięcy. Przy takiej kwocie kredyt hipoteczny nie jest możliwy. Bank może Ci udzielić kredytu gotówkowego nawet na 10 lat, co pozwoli Ci nie obciążyć budżetu tak silnie. To szczególnie ważne, jeśli bez remontu budynek nie nadaje się do użytku, a Ty nie masz oszczędności.

Masz już kredyt hipoteczny i zastanawiasz się, czy możesz wziąć dodatkowo kredyt gotówkowy? Jest to jak najbardziej możliwe. Kredyt hipoteczny jest rozłożony nawet na kilkadziesiąt lat, więc to normalne, że w tym czasie mogą pojawić się kolejne potrzeby, na przykład po dziesięciu latach od zakupu nieruchomości. Kredytobiorca hipoteczny musi podobnie jak osoba bez kredytu przejść weryfikację, co oznacza, że sprawdzona zostanie jego zdolność finansowa.

Kredyt gotówkowy może wynieść najwięcej około 200 000 zł. Pamiętaj jednak, że przy dużym oprocentowaniu nawet raty rozłożone na wiele lat będą w tym przypadku bardzo wysokie. Taki kredyt opłaca się więc, jeśli potrzebujesz kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście to, ile pożyczki otrzymasz, zależy od Twojej zdolności kredytowej. Nie można zapominać, że kredyt gotówkowy wiąże się z kosztami – ważne jest między innymi oprocentowanie, ale to nie wszystko. Za udzielenie kredytu zapłacisz prowizję. Zawsze warto skorzystać z porównywarki kredytów, dzięki której sprawdzisz, ile wyniesie miesięczna rata przy konkretnej kwocie. Takie obliczenia przygotowało Totalmoney.

Przygotuj się do remontu

Wciąż nie wiesz, na jakie rozwiązanie się zdecydować? Rozważasz wydanie oszczędności, kredyt gotówkowy na remont mieszkania, a może kredyt hipoteczny? Przede wszystkim przygotuj sobie wstępny kosztorys, dzięki któremu dowiesz się, jakich wydatków można się spodziewać w związku z remontem. To od nich zależy przecież, z jakiego finansowania najlepiej będzie skorzystać.

Weź pod uwagę koszty materiałów, ale pamiętaj przy tym, że jeśli remont będzie trwał długo, pierwotne obliczenia mogą okazać się błędne. Materiały nieustannie drożeją, na co warto być przygotowanym. Płyty OSB, płytki, farby – te potrzebne produkty mogą zmienić cenę na wyższą nawet w ciągu kilku miesięcy. Planujesz skorzystać z pomocy fachowców? Dowiedz się telefonicznie lub online, na jakie koszty trzeba się przygotować. Być może uda się część prac wykonać samodzielnie, co obniży koszty remontu.

Wiesz już, ile mniej więcej wyniesie remont? Planujesz zdecydować się na kredyt gotówkowy? Zastanów się, ile możesz przeznaczyć na ratę z miesięcznego budżetu. Im dłuższy okres kredytowania, tym rata będzie niższa. Niestety ma to swoje wady – całkowity koszt kredytu wzrośnie. Weź pod uwagę niespodziewane sytuacje, które mogą Ci znacznie utrudnić spłacanie zobowiązań. Możesz zdecydować się na nadpłacanie kredytu. Upewnij się jednak, czytając dokładnie umowę, jakie są warunki takiej nadpłaty, na przykład czy nie wiąże się ona z dodatkowymi opłatami.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 25 maj 2023 14:34

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.