Który domofon lepiej do domu prywatnego? - dekoportal.pl

Który domofon lepiej do domu prywatnego?

28 Gru 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
domofon

Domofon na długo nie jest luksusem, ale koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa w prywatnym domu. Komunikacja głosowa z gośćmi to nie jedyna funkcja, jaką może zagwarantować to urządzenie. Wiele nowoczesnych domofonów może stać się pełnoprawną częścią systemu „inteligentnego domu” i systemu bezpieczeństwa, kontrolując pracę urządzeń klimatyzacji, oświetlenia, a także może powiadamiać właściciela mieszkania o zdarzeniach i gościach za pomocą krótkich wiadomości na smartfonie .

Domofony IP to najnowocześniejsze modele, które łączy się z panelem wywoławczym za pomocą łącza LAN. Zapewni to doskonałą implementację dodatkowych funkcji, na przykład możliwość pracy z innymi urządzeniami. Często używany w połączeniu z systemem „inteligentnego domu”.

To właśnie domofony IP zapewniają maksymalną wygodę i oferują cały szereg funkcji mających na celu zapewnienie Ci bezpieczeństwa.

domofon

Dodatkowe cechy domofonów

 • Możliwość podłączenia kilku zewnętrznych paneli wywoławczych. Jeśli wybierzesz urządzenie zgodnie z tym parametrem, musisz wziąć pod uwagę liczbę drzwi, z którymi planujesz go używać. Należy pamiętać, że modele z wieloma panelami są droższe. Podobnie wideodomofony tego typu mogą współpracować z kilkoma kamerami.
 • Obecność modułu Wi-Fi. Jest to ważny element domofonu, w który standardowo wyposażony jest domofon IP. Choć podnosi to koszt urządzenia, może przełożyć się na wygodę w zakresie podłączenia – nie trzeba podłączać przewodów do routera czy innego urządzenia sterującego. Korzystając z tej technologii, możesz bezpośrednio połączyć się z tabletem, smartfonem lub innymi gadżetami.
 • ŁYK. Protokół ustanawiania sesji umożliwia przekierowywanie połączeń z interkomów do innych urządzeń. Implementacja takich funkcji może się różnić w zależności od modeli, ponieważ. mogą współpracować z centralami PBX i dedykowanymi telefonami, podczas gdy inne współpracują nawet z telefonami komórkowymi.
 • DVR. Obecność takich technologii pozwala na wykorzystanie domofonów do nagrywania wideo z kamery monitorującej. Pewien zestaw w różnych modelach jest inny - tę kwestię należy wyjaśnić w momencie zakupu. Takie urządzenia tworzą dziennik odwiedzin. Dzięki temu użytkownik będzie mógł dowiedzieć się, kto go odwiedzał, gdy nie było go w domu.
 • Obecność zestawu głośnomówiącego. Ta funkcja umożliwia komunikację z gośćmi bez konieczności podnoszenia słuchawki interkomu. Pozwala to usłyszeć gościa i rozmawiać z kilkoma osobami jednocześnie.

Naturalnie idealny domofon z kamerą to taki, który posiada jak najwięcej z wymienionych funkcji. Każdy z nich został zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo. Takie właśnie domofony oferuje brytyjska firma BAS-IP, która udostępniła użytkownikom własną linię domofonów IP. Wszystkie ich rozwiązania są optymalne, możesz wybrać dowolny zestaw spośród wszystkich dostępnych paneli zewnętrznych i wideodomofonów wewnętrznych. BAS-IP zapewnia również szereg unikalnych funkcji:

 • podłączyć czujniki alarmowe;
 • wysyłać powiadomienia na urządzenia mobilne;
 • odbierać połączenia przez Internet z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu;
 • dodatkowo podłączyć kamery IP;
 • łączyć interkomy IP z kamerami monitoringu wideo;
 • komunikować się z monitorami (interkom);
 • zapewnić dostęp do obiektów za pomocą kart plastikowych.

Każdy model domofonu BAS-IP został zaprojektowany tak, aby zapewnić użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo i wygodę. Zawierają wyłącznie innowacyjne technologie, które z pewnością docenisz podczas pracy. W przypadku jakichkolwiek trudności podczas wyboru lub jakichkolwiek pytań, możesz liczyć na ich wykwalifikowane wsparcie.


Artykuł sponsorowanyArtykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 02 kwiecień 2024 13:33
komentarz /( 1 )
 • Roma
  Roma

  piątek, 27 styczeń 2023 09:18

  o super porady. Przydadzą się te informacje

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.