Rolety wewnętrzne do okien dachowych – zalety stosowania - dekoportal.pl

Rolety wewnętrzne do okien dachowych – zalety stosowania

18 Kwi 2023 / Napisał  / Inne wnętrza
rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne to praktyczne systemy do zaciemniania pomieszczeń, które szczególnie przydają się w pomieszczeniach na poddaszu. Okna dachowe ze względu na swoje nachylenie są bowiem o wiele bardziej narażone na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego niż te pionowe. Piszemy, dlaczego jeszcze warto zainwestować w rolety dachowe.


Rolety wewnętrzne jako ochrona przed przegrzewaniem pomieszczeń

Podstawowym i najważniejszym przeznaczeniem rolet wewnętrznych do okien dachowych (jak i standardowych) jest ograniczenie dopływu światła słonecznego wpadającego do pomieszczeń na poddaszu. W zależności od typu rolety oraz materiału wykonania można uzyskać różny efekt zaciemniający. Niektóre produkty pozwalają na uzyskanie bardziej „miękkiego”, rozproszonego światła we wnętrzach, a inne z kolei dają efekt przyjemnego mroku.

Dziś na rynku można znaleźć wiele różnych wariantów rolet dachowych, w tym np. rolety plisowane oraz takie, które można zatrzymać w dowolnym położeniu. Ważną zaletą rolet wewnętrznych jest także możliwość ograniczenia pracy klimatyzacji podczas lata, a co za tym idzie – zmniejszenie kosztów. Niektóre modele rolet dachowych wewnętrznych są też odporne na działanie szkodliwego promieniowania UV, a tym samym zapobiegają blaknięciu przedmiotów i materiałów.


Właściwości dekoracyjne rolet wewnętrznych dachowych

Wewnętrzne rolety dachowe są wybierane przede wszystkim ze względu na ograniczenie przegrzewania pomieszczeń i związany z tym komfort mieszkańców. To jednak nie wszystko. Należy zwrócić uwagę, że rolety wewnętrzne mogą stanowić efektowną ozdobę wnętrz, a także tworzą niepowtarzalną, przytulną atmosferę w pomieszczeniach. Zaleca się, aby przed wyborem konkretnego produktu zwrócić uwagę właśnie na stopień zaciemnienia i dopasować ten parametr do oczekiwanego rezultatu.

Oprócz rodzaju i faktury materiału, rolety dachowe dostępne są w sklepach w różnych wersjach kolorystycznych. W szerokim asortymencie można bez trudu dobrać odcień idealnie pasujący do pozostałego wystroju domu czy mieszkania:

https://sklep.fakro.pl/rolety.html.

rolety wewnętrzne

Metody sterowania roletami wewnętrznymi do okien dachowych

Kolejną istotną funkcjonalnością rolet wewnętrznych dachowych jest sposób ich obsługi. Ustawieniem rolety można sterować na kilka sposobów, w zależności od danego produktu. Podstawową metodą jest obsługa ręczna przy użyciu aluminiowych prowadnic bądź za pomocą specjalnego uniwersalnego drążka.

Bardziej zaawansowaną automatyką wyróżniają się nowoczesne systemy rolet wewnętrznych dachowych działające w oparciu o technologię Z-Wave bądź wi-fi. Tego typu produkty można obsługiwać elektrycznie za pomocą pilota, przełącznika na ścianie bądź za pośrednictwem urządzenia z dostępem do internetu (np. telefonu komórkowego, komputera, tabletu itp.).

Ciekawym produktem są też rolety dachowe typu Solar, zasilanie energią pochodzącą z panelu fotowoltaicznego, umieszczonego w kasecie rolety. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć konieczności doprowadzania przewodów oraz nie wymaga zewnętrznego zasilania z sieci elektrycznej. Rolety wewnętrzne na okna dachowe sterowane automatycznie są szczególnie polecane do nowoczesnych domów i mieszkań wykorzystujących rozwiązania z zakresu smart home, ale nie tylko. Użytkownicy cenią takie produkty za wygodę obsługi, ale też z uwagi na bezpieczeństwo, ponieważ istnieje możliwość kontrolowania produktów i urządzeń na odległość.


O czym jeszcze warto wiedzieć przed zakupem rolet dachowych?

Na etapie poszukiwań rolet dachowych należy pamiętać, aby dopasować właściwości produktu do efektu, jaki chcemy uzyskać. Niezbędny jest także prawidłowy dobór rozmiaru rolety dachowej. Dokonuje się go na podstawie informacji dostępnych na tabliczce znamionowej, znajdującej się na profilu okna, nigdy na podstawie samodzielnych pomiarów. Zaleca się, aby podczas zakupu zwracać uwagę na gwarancję. Przykładowo, akcesoria do okien dachowych renomowanego producenta FAKRO są objęte 2-letnią gwarancją.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 18 kwiecień 2023 10:59

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.