Zmywarki do zabudowy – jaką zmywarkę do zabudowy wybrać? - dekoportal.pl

Zmywarki do zabudowy – jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

14 Kwi 2023 / Napisał  / Porady
 Zmywarka w pełni zintegrowana z zabudową kuchenną jest niewidoczna na pierwszy rzut oka
 

Przyczyny popularności sprzętu AGD do zabudowy są co najmniej dwie. Pierwsza: nie ma już w nas potrzeby eksponowania stanu posiadania. Urządzenia, które kiedyś były oznaką wysokiego statusu społecznego, dziś należą do podstawowego wyposażenia kuchni. Druga: nieprzemijająca moda na przestrzeń dzienną, czyli kuchnię łączoną z salonem, sprawia, że zwracamy szczególną uwagę na spójną i estetyczną aranżację obu stref. Zmywarki i inny sprzęt AGD do zabudowy idealnie się do tego nadają.

O tym, że nasza kuchnia pełna jest elektrycznych i elektronicznych urządzeń ułatwiających przechowywanie i przygotowanie żywności, a także utrzymanie pomieszczenia w czystości często daje znać jedynie nieinwazyjny szmer oznaczający, że któreś z nich właśnie pracuje. Możliwość nabycia sprzętu pod zabudowę sprawia, że lodówka czy zmywarka są po prostu niewidoczne na pierwszy rzut oka.


Zmywarki w pełni zintegrowane

Zmywarki w pełni zintegrowane z zabudową kuchenną ukrywają się za pełnym frontem drzwiowym z funkcją asystent otwierania drzwi, co oznacza, że nie ma on żadnego uchwytu. Zmywarkę można więc bezproblemowo wkomponować w każdą, nawet bardzo nowoczesną kuchnię. Jak działa asystent otwierania drzwi? Wystarczy lekko nacisnąć przód drzwi zmywarki, aby je otworzyć.

Dzięki użyciu zawiasów ślizgowych vario przy otwieraniu zmywarki front meblowy lekko się przesuwa, ale nie koliduje to z innymi elementami przylegającej zabudowy, zmywarkę przeznaczoną do tego rodzaju montażu można zainstalować z dowolnej wysokości cokołem.

Pełna zabudowa to pełna integracja z całą zabudową kuchenną. Zmywarka staje się po prostu niewidoczna. Co poza wspomnianym cichym dźwiękiem wskazuje, że zmywarka pracuje? Jest to niebieski pasek świetlny w szczelinie po lewej stronie frontu, czyli slideLight – wskaźnik aktywności urządzenia. System ten stosowany jest przy nowoczesnej zabudowie z zawiasami ślizgowymi vario, nadaje się też znakomicie do wysokiej zabudowy.

Zmywarki zintegrowane pracują w systemie Home Connect.

W pełni zintegrowane zmywarki Siemens są dostępne w różnych wielkościach, aby zaspokajać twoje potrzeby:

  • wąskie: 45 × 81,5 cm
  • standardowe: 60 × 81,5 cm
  • XXL: 60 × 86,5 cm

Zmywarki z panelem

W tym rozwiązaniu front drzwiowy nie przesłania całych drzwi zmywarki – panel sterowniczy jest w pełni widoczny i dlatego jest nie tylko możliwość manualnego ustawiania temperatury i programu, ale także zarządzania pracą zmywarki w aplikacji Home Connect lub inteligentnego głośnika. Aplikacja może nawet odliczać tabletki czyszczące!

 Pojemna i cicha zmywarka należy dziś do standardowego wyposażenia kuchni.
 

Nie należy obawiać się widocznego i ogólnodostępnego panelu: zmywarki takie mają blokadę przycisków, czyli funkcję zabezpieczającą przed zmianą ustawień przez dzieci, oraz system aquaStop®, który zapobiega szkodom spowodowanym wypływem wody, czy to w wyniku nieszczelności węża napełniającego, czy samego urządzenia. W momencie wykrycia przecieku zostaje odcięty dopływ wody bezpośrednio przy kranie.

Zmywarki z panelem nie mają funkcji asystent otwierania drzwi ani slideLight.

Możesz je kupić w wymiarach:

  • 81,5 × 59,8 × 57,3 cm,
  • 81,5 × 44,8 × 57,3 cm.

Zmywarki modułowe do zabudowy

Zmywarki modułowe to modele o szerokości 60 cm, a nawet 45 cm. Umożliwiają elastyczną instalację: pod blatem, w ciasnych pomieszczeniach kuchennych, pod spadkiem dachu czy w górnej szafce, co jest ergonomiczne i bezpieczne dla dzieci.

To kompaktowe, ale bardzo wydajne urządzenie do pełnej zabudowy. Nie pracuje w systemie Home Connect.

Zmywarka modułowa do zabudowy ma 10-letnią gwarancję na zabezpieczenie wewnętrznej komory przed przerdzewieniem, dlatego nie należy obawiać się, że jej zamontowanie w górnych szafkach kuchennych może skończyć się katastrofą. Bezpieczeństwu użytkowania sprzyja też system aquaStop®.

Zmywarki modułowe do zabudowy dostępne są w wymiarach: 59,5 × 59,5 × 50,0 cm.


Dlaczego zmywarki do zabudowy Siemens są inteligentne?

Częściowo i w pełni zintegrowane modele zmywarek Siemens mają inteligentne funkcje, które sprawiają, że mycie naczyń staje się wygodniejsze i bardziej przyjazne środowisku.

Użytkownicy cenią sobie to, że zmywarki Siemens są:

  • ciche i wydajne – silnik iQdrive zmywarki Siemens zużywa mniej energii, ale zachowuje identyczną skuteczność jak inne silniki; ustawiono krótki czas programów z optymalnym efektem zmywania oraz cichą pracę niezależnie od programu (program nocny generuje jedynie 39 dB dzięki specjalnej izolacji i innowacyjnej pompie, która wyłącza się, gdy po zakończeniu programu nie ma już wody!);
  • szybkie – uruchamiając funkcję varioSpeed Plus, skracasz czas mycia nawet do 66%.
 W koszach flexComfort bezpieczne jest także delikatne szkło
 

Jest też możliwość ergonomicznego i bezpiecznego rozmieszczenia naczyń w koszach flexComfort. Załadunek oraz wyładunek zmywarek Siemens ułatwiają rolki o płynnym wysuwie.

Dowiedz się więcej na temat zmywarek do zabudowy Siemens

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 02 lipiec 2024 13:45

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.