Wybieramy kabinę prysznicową - dekoportal.pl

Wybieramy kabinę prysznicową

12 Lut 2021 / Napisał  / Porady
jak wybrać kabinę prysznicową

 

Ożywcza moc prysznica pomaga z energią wejść w nowy dzień, potrafi też przynieść ulgę nawet po największym wysiłku. Natrysk to doskonały sposób nie tylko na utrzymanie ciała w czystości, ale też pobudzenie krążenia. Zalety można by wymieniać długo, skupmy się jednak na tym, jak wybrać kabinę prysznicową, aby móc w pełni cieszyć się pełną gamą korzyści.


Od prostoty do przepychu

Podstawowym kryterium wpływającym na wybór kabiny prysznicowej jest wielkość oraz kształt łazienki. Aktualna oferta rynkowa pozwala na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Bez trudu znajdziemy modele odpowiednie nawet dla pomieszczeń mikroskopijnych, czy też trudnych w aranżacji ze względu na nietypowe rozwiązania konstrukcyjne w postaci na przykład skosów. Mała łazienka to doskonałe pole do popisu dla kabin półokrągłych. Taki kształt podstawy oraz narożny montaż pozwala na znaczne zaoszczędzenie miejsca, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej przestronności. Warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych drzwi i sposób ich otwierania. Do wyboru mamy wersję jedno lub dwuskrzydłowe, a także przesuwne. Każdy rodzaj musi być oczywiście wyposażony w wygodne i ergonomiczne uchwyty.

Jeśli dysponujemy nieco większą ilością miejsca, to możemy uwolnić wodze fantazji i pokusić się o stworzenie domowego SPA. W tym celu niezbędna będzie inwestycja w kabinę prysznicową wyposażoną w dysze do hydromasażu. Rynek oferuje szeroki wybór takich modeli, począwszy od prostych, zapewniających na przykład cztery strumienie wody, po zaawansowane systemy rozpieszczające użytkownika relaksującymi masażami. Tak luksusowe wrażenia dobrze się komponują z nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwem kabin prysznicowych zbudowanych ze szkła i stali nierdzewnej. Prosta forma to także łatwość dopasowania do już istniejącej stylistyki. Nie zapominajmy bowiem, że kwestie estetyczne są równie ważne, jak użytkowe.


Nietypowe rozwiązania

Renomowani dystrybutorzy wyposażenia łazienkowego obok standardowych modeli proponują także kabiny mniej typowe. Na uwagę zasługują wersje pozbawione brodzika. Nie wszędzie wprawdzie uda się je zainstalować, wymagają odpowiedniej konstrukcji stropu, jednak jeśli możemy spełnić wymagania techniczne, to efekt instalacji będzie nie tylko olśniewający, ale też zapewni niezrównany komfort. Jednolita powierzchnia podłogi prysznica i łazienki to także znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne dla osób starszych, a niepełnosprawni korzystający z wózków inwalidzkich z pewnością docenią możliwość bezpośredniego wjazdu pod natrysk.

Właściciele wspomnianych na wstępie łazienek o nietypowym kształcie również mogą liczyć na pomocną dłoń fachowych sprzedawców. Dobrym przykładem jest cieszący się dużym uznaniem klientów sklep internetowy elazienki.pl. Oprócz starannie wybranego asortymentu obejmującego między innymi kabiny prysznicowe, brodziki, ścianki, parawany, zestawy natryskowe i całą gamę dodatkowych akcesoriów możemy tu uzyskać profesjonalne wsparcie i wiedzę ułatwiające dokonanie właściwego wyboru.

 

 

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 15:28
komentarzy /( 2 )
 • Ann
  Ann

  poniedziałek, 13 czerwiec 2022 15:06

  ładna jest ta ze zdjęcia. taka klasyczna
 • MIKI
  MIKI

  wtorek, 23 luty 2021 14:58

  Mój wybór to minimalistyczna wersja, bez zbędnych profili.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.