Zawsze czysta łazienka — jak i czym czyścić łazienkę? - dekoportal.pl

Zawsze czysta łazienka — jak i czym czyścić łazienkę?

02 Sie 2022 / Napisał  / Porady
jak i czym czyścić łazienkę

Łazienka to pomieszczenie w domu, z którego korzysta się codziennie. Niezależnie od tego, czy połączona jest z toaletą, czy nie, utrzymywanie w niej czystości jest bardzo ważne. Niestety czasami stanowi to wyzwanie, zwłaszcza, jeśli z łazienki korzysta kilkuosobowa rodzina. Z pewnością bardzo pomocna w uzyskaniu satysfakcjonującego efektu jest systematyczność. Regularne mycie łazienki sprawi, że łatwiej będzie zachować czystość. Najważniejsze czynności porządkowe, takie jak czyszczenie toalety, prysznica i wanny można zaplanować do wykonania raz w tygodniu. Z kolei czyszczenie armatury i umywalki można wykonywać co kilka dni. Dzięki temu nie dopuścisz do powstania poważniejszych i trudniejszych do usunięcia zabrudzeń, a także kamienia. W efekcie zredukujesz także do minimum ryzyko rozwinięcia się niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, grzybów i pleśni. Do czyszczenia łazienki można używać naturalnych środków, jednak często zdarza się, że są one niewystarczające. Wówczas idealnie sprawdza się profesjonalna chemia gospodarcza. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat mycia łazienek, zapraszamy do lektury naszego artykułu. Znajdziesz w nim wiele praktycznych porad i cennych wskazówek.


Chemia do łazienki - co wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów do powierzchni odpornych na naturalne środki. Profesjonalna chemia gospodarcza, do której zaliczają się płyny do czyszczenia fug, mleczka do ceramiki, płyny do szyb, do muszli klozetowej i wiele więcej. Nie istnieje jeden uniwersalny preparat, który zadba o łazienkę kompleksowo. Jednak dostępne środki doskonale radzą sobie z nawet bardzo zabrudzoną powierzchnią. Z kolei impregnaty do fug tworzą na ich powierzchni bezbarwną powłokę, która doskonale zabezpiecza przed działaniem wilgoci, a także osadzaniem się tłuszczu i brudu. W efekcie zapewniona jest ochrona przed rozwojem bakterii, pleśni, a także osadzaniem się kamienia. Środki nowoczesnej generacji są w pełni bezpieczne, usuwają nieestetyczne zacieki, zapewniają nieskazitelną czystość i przyjemny zapach. Domowe sposoby są wprawdzie tańsze, ale niestety, nie są tak skuteczne ani tak higieniczne, jak profesjonalne preparaty do czyszczenia urządzeń sanitarnych.


Środki do czyszczenia kabin prysznicowych

Odpowiednie środki czystości zdecydowanie poprawiają komfort robienia porządków w łazience. Dla wielu osób wyzwaniem jest zwłaszcza dokładnie umycie prysznica. Na szczęście na rynku dostępne są produkty, które doskonale radzą sobie z tym zadaniem. Warto sięgnąć po przeznaczony do tego celu płyn, który z łatwością usunie zacieki ze ścianek prysznica, a także kamień z baterii. Warto zadbać także o odpływ. Do czyszczenia prysznica bardzo przydatne jest też narzędzie, tak zwana "ściągaczka". Za jej pomocą w naprawdę prosty sposób można przywrócić szybom kryształowy blask. O czystość prysznica trzeba dbać regularnie. Mycie raz w tygodniu to minimum. W innym wypadku zabrudzenia będą trudniejsze do usunięcia. Jednak nawet w takim przypadku, profesjonalna chemia do czyszczenia łazienki da sobie radę.


Środki do udrażniania rur

Środki do udrażniania rur należą do grupy produktów, których zadaniem jest rozpuszczanie zanieczyszczeń, które zapychają rury i syfony kanalizacyjne. Za pomocą tych środków usunąć można wszelkie zanieczyszczenia, które gromadzą się w rurach. Preparaty są bezpieczne do użytku w pomieszczeniach, chociaż konieczne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności. Chemia do udrażniania rur jest gotowa do użycia, prosta w aplikacji, a przede wszystkim pomocna w walce z wszelkimi zabrudzeniami i zatkanymi rurami. Najlepszej jakości produkty są niezwykle wydajne. Można stosować je zarówno w razie nagłej potrzeby, jak i zapobiegawczo.


Czyszczenie baterii

Bateria łazienkowa świeżo po zakupie pięknie lśni. To sprawia, że wiele osób zapomina, że trzeba ją dokładnie czyścić, a nie tylko przecierać po zachlapaniu. Osady z mydła pojawiają się bardzo szybko. Jednak najtrudniej usunąć jest kamień. Jeśli chcesz usunąć uporczywy osad, konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków. Profesjonalna chemia gospodarcza przeznaczona do czyszczenia armatury nie będzie zbyt silna, bo to mogłoby doprowadzić do uszkodzenia delikatnej powłoki i przebarwienia jej. Metalowe powłoki są bowiem wrażliwe na intensywne tarcie i silne środki. Jednak preparaty muszą być skuteczne. Najlepiej, jeśli środki posiadają odczyn lekko zasadowy lub neutralny. Najlepiej sprawdzą się mleczka i specjalne płyny. Niezbędna będzie także miękka ściereczka.


Ekologiczne środki czystości

Ekologiczne środki czystości to dobra alternatywa, jeśli w domu akurat zabraknie profesjonalnych środków czyszczących. Niektóre z domowych sposobów sprawdzają się dość dobrze, ale tylko jeśli mowa o delikatnych zabrudzeniach. Jeśli chodzi o mycie muszli klozetowej, bakterie nie zostaną usunięte za pomocą octu tak skutecznie, jak zrobiłby to specjalny żel.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 15:18
komentarzy /( 2 )
 • Tomasz
  Tomasz

  czwartek, 18 sierpień 2022 15:02

  u mnie łazienka jest... zawsze brudna :D
 • Lok_22
  Lok_22

  poniedziałek, 08 sierpień 2022 08:51

  Profesjonalna chemia działa cuda. Z odpowiednimi środkami nawet sprzątanie jest przyjemniejsze

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.