Automatyczne pergole ogrodowe - dekoportal.pl

Automatyczne pergole ogrodowe

29 Lis 2022 / Napisał  / Porady
pergole tarasowe

Aluminiowe pergole tarasowe i ogrodowe to bardzo różnorodne propozycje, które sprawdzają się na działkach rekreacyjnych, przy domach, a także w miejscach publicznych i chętnie zadaszoną przestrzeń dodatkową montują restauracje i hotele. Tego typu rozwiązania nie tylko świetnie wyglądają, ale również są funkcjonalne, wytrzymałe i nie wymagają pielęgnacji. Zainstalowana w pergolach automatyka sprawia, że można je obsługiwać niemalże jednym palcem, co znacznie ułatwia życie i pracę. Nowoczesna pergola do ogrodu jest więc dodatkiem niemalże szytym na miarę, a różnorodność modeli, wykończeń, dodatków i akcesoriów sprawia, że bez problemu można dopasować idealne rozwiązanie do swoich potrzeb.

Pergola na tarasie

Niewiele jest osób, które myślą, że pergola aluminiowa na tarasie to dodatek, który jest drogi, a tak naprawdę można się bez niego obejść. W zasadzie pewnie myślą tak ci, którzy jeszcze nie sprawdzili, jak to działa, z jakich udogodnień można skorzystać, jak przyjemny jest czas spędzony na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, ale jednak w bardzo komfortowych warunkach. Dach nad tarasem będzie skutecznie chronić przed słońcem i deszczem, a boczne panele przed wiatrem i chłodem. Jak można się domyślać, na finalny kształt pergoli będzie mieć wpływ to, na jaką stronę ma wystawę, czy chcemy się odgrodzić od sąsiadów oraz oczywiście, na co pozwala nam ukształtowanie terenu czy budowa domu. W tym drugim wariancie oczywiście mówimy o pergolach tarasowych montowanych do elewacji. One stają się wyjątkowym przedłużeniem salonu i jadalni, a tym samym szczególnie wiosną i latem pozwalają „wyprowadzić się” z wieloma aktywnościami na zewnątrz.

pergole tarasowe

Dlaczego warto rozważyć automatyczne pergole?

Automatyczna pergola lamelowa to produkt szyty na miarę współczesnych czasów, które przecież dysponują różnymi rozwiązaniami zaawansowanymi technologicznym, a dzięki temu można ułatwiać sobie życie. Dlatego właśnie warto wybierać konstrukcje wyposażone w innowacyjne rozwiązania. Mówimy tu przede wszystkim o możliwości sterowania dachem pergoli, oświetleniem czy nagłośnieniem z poziomu pilota lub też aplikacji w smartfonie. W tym momencie pergola już nie tylko będzie chronić taras przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zdobić przestrzeń wokół domu, ale również wpisze się w wymagania klientów.

Innowacje w automatycznych konstrukcjach tarasowych to przede wszystkim zadaszenie. Automatyczne sterowanie dachu pergoli umożliwia zdalne otwieranie i zamykanie materiału lub lameli oraz regulację rolet zaciemniających. To właśnie pozwala stworzyć optymalne warunki oraz atmosferę – w upalne dni będzie chronić przed intensywnym słońcem i wysokimi temperaturami, a wieczorem czy w czasie deszczu tworzy bezpieczne miejsce do spotkań. A te mogą się odbywać niezależnie od aury, bo pergolę bez problemu można ogrzać i oświetlić. Oczywiście w każdym momencie można też dach otworzyć i wówczas wystawić ciało na działanie słońca lub też podziwiać rozgwieżdżone niebo. A to wszystko za pomocą jednego przycisku na pilocie. W efekcie już nie może być prościej. Automatyczne sterowanie najważniejszymi funkcjami pergoli sprawia, że klienci chętnie po te rozwiązania sięgają. Intuicyjna obsługa rozmaitych systemów jest więc dużą zaletą.

pergole tarasowe

Miejsce do odpoczywania na tarasie

Oczekujemy, że pergola nie będzie generować problemów, nie wymaga konserwacji ani pielęgnacji, jest przestrzenią bezpieczną i odporną na różnego rodzaju zjawiska atmosferyczne – nawet te skrajne. Dodatkowo automatyczne systemy sprawiają, że da się ją obsługiwać w prosty sposób. Wystarczy pilot lub też aplikacja na smartfona, aby zarządzać zadaszeniem, zmieniać jego pozycję także wówczas, gdy nie ma nas w domu. Oczywiście bardzo często pergole automatyczne wyposażone są w czujniki deszczu, które automatycznie zakrywają dach nad tarasem w przypadku, gdy zaczyna padać deszcz oraz uniemożliwiają zaleganie śniegu. Korzystanie z automatycznych rozwiązań sprawia również, że można zapomnieć o mechanicznej regulacji żaluzji i rolet, a to czyni życie prostym oraz pozwala dopasować warunki pergoli na tarasie do swoich indywidualnych potrzeb. Poza tym to najlepszy sposób na to, by chronić meble ogrodowe, poduszki, akcesoria czy narzędzia pozostawione na tarasie przed zamoczeniem.

pergole tarasowe

Producent nowoczesnych pergol

Klienci bardzo uważnie dobierają do potrzeb pergole. Kraków i małopolska ma swoim terenie ma firmę SunRest, która zajmuje się projektowaniem, produkowaniem oraz montażem nowoczesnych zautomatyzowanych pergoli i carportów. Dzięki temu można być pewnym, że na każdym etapie realizacji zamówienia otrzymujemy najwyższą jakość. To ona jest gwarancją bezpieczeństwa oraz bezawaryjnego działania systemów przez kolejne lata. Poza wygodą odpoczynku na świeżym powietrzu niezależnie od pogody warto pamiętać również o tym, że pergole wprowadzają nowoczesny styl do przestrzeni ogrodu. Oczywiście zawsze należy dopasować ich wykończenie, kształt, użyte materiały do elewacji domu oraz całej aranżacji wokół niego, a możliwości jest bardzo dużo. U producenta SunRest powodzeniem szczególnie przy tradycyjnych domach lub też na działkach letniskowych cieszą się zadaszenia lamelowe, które wprowadzają nowoczesny styl do każdej przestrzeni. To proste konstrukcje, które są pozbawione zdobień i detali, a dzięki temu świetnie komponują się z minimalistycznymi krajobrazami. Oczywiście zachwyca ich funkcjonalność i możliwość regulowania kąta nachylenia listew do indywidualnych potrzeb, warunków, oczekiwań. A właśnie po to zamawia się pergole. Bochnia i okolice bez problemu korzystają z oferty popularnego producenta, ale oczywiście zlecenia realizowane są przez profesjonalistów na terenie całej Polski. Mniejsze i większe konstrukcje pojawiają się w wielu miejscach, stając się najlepszą reklamą marki. Warto zwrócić uwagę, że w kolekcjach znaleźć można mniejsze i większe pergole, więc z pewnością dopasuje się konstrukcję do wielkości działki oraz oczywiście tego, ile osób będziemy gościć. Klienci mogą także zdecydować się, czy chcą stworzyć zamkniętą konstrukcję i wówczas boczne świetny, shuttersy, rolety będą chronić intymność gospodarzy przed sąsiadami. Różnego rodzaju osłony będą także niezastąpione, gdy chce się korzystać z pergoli w czasie niepogody, ponieważ będą chronić przed chłodem i wiatrem. To najlepsza opcja na zimowy ogród. Dodatkowo można zdecydować się na przykład w promienniki na podczerwień, a wówczas nawet jesienna aura nie przeskoczy w czasie spotkania. Otwarta przestrzeń naturalnie będzie łączyć natomiast z ogrodem.

Innowacyjne pergole to mnóstwo projektów, dodatków, akcesoriów, a wszystkie one są okazją do tego, by kreować wymarzoną przestrzeń do odpoczynku, pracy spotkań. Warto wybierać inteligentne i zaawansowane technologicznie rozwiązania, które nie tylko będą tworzyć nowoczesne aranżacje, ale i będą wygodne w użytkowaniu.


Artykuł sponsorowanyArtykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 02 kwiecień 2024 13:05
komentarz /( 1 )
  • Wojciu
    Wojciu

    czwartek, 01 grudzień 2022 15:16

    Latem właśnie taka pergola mi się marzy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.