Jak wybrać poduszki na meble ogrodowe? - dekoportal.pl

Jak wybrać poduszki na meble ogrodowe?

09 Sie 2021 / Napisał  / Porady
 poduszki ogrodowe
Poduszki ogrodowe stanowią praktyczne i efektowne zwieńczenie dla sof, foteli i puf ogrodowych.
 

Wygodny wypoczynek w ogrodzie to marzenie wielu osób, które w ciągu tygodnia nie mają nawet odrobiny wytchnienia. Dlatego też szukają rozwiązań, pozwalających na zbudowanie w przydomowej przestrzeni prawdziwej oazy do relaksu w weekendy.

W centrum takiego miejsca powinny oczywiście znaleźć się meble wypoczynkowe. Oprócz nich warto poszukać wygodnych poduszek. To od nich bowiem w dużej mierze zależy jakość odpoczynku w przydomowym terenie. Jak wybrać najlepsze? O tym opowiemy poniżej.


Poduszki na meble ogrodowe – rodzaje produktów

Poduszki wykorzystuje się na balkonach, tarasach lub w ogrodach. Stanowią praktyczne i efektowne zwieńczenie dla sof, foteli i puf ogrodowych.

Zazwyczaj produkty tego typu dzieli się na dwie podstawowe kategorie. Można zatem znaleźć poduszki:

  • na siedziska i oparcia,
  • modele ozdobne.

Pierwsze z wymienionych to rozwiązania dostępne najczęściej w zestawie z kompletem mebli ogrodowych. Są to produkty szyte na miarę konkretnych siedzisk, przytwierdzane do nich na przykład przy pomocy specjalnych troczków, jak w niektórych rozwiązaniach na stronie Bazkar. Takie poduchy podnoszą komfort siedzenia i przydają się w zasadzie na wszystkich meblach z drewna, metalu lub technorattanu.

Choć ozdobne poduszki również potrafią poprawić jakość wypoczynku, to jednak w odróżnieniu od dużych i masywnych poduch na siedziska, przede wszystkim spełniają funkcje dekoracyjne. Tworzą charakter ogrodowej aranżacji i sprawiają, że staje się ona jeszcze przytulniejsza.


Z czego wytwarza się poduszki ogrodowe?

Poduszki na meble ogrodowe muszą być znacznie trwalsze niż ich odpowiedniki, pojawiające się choćby na kanapie w salonie. Przez większą część czasu są bowiem narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych – wody deszczowej, wilgoci, promieniowania UV.

Z tych też powodów zazwyczaj produkuje się je z trwałych materiałów. Do wnętrz używa się najchętniej wypełniaczy z tworzyw sztucznych. Może to być pianka, włóknina lub silikon. Z zewnątrz stosuje się poszewki z lekkich, ale solidnych tkanin. Również i w tym przypadku lepiej sprawdzają się tekstylia syntetyczne (poliester lub akryl), choć na rynku pojawiają się też produkty z bawełnianego płótna.


Jak wybrać idealne poduchy do ogrodu?

Czym się kierować, podczas poszukiwań idealnych poszewek na meble ogrodowe? Podstawą musi być oczywiście funkcjonalność produktu. Poduchy mają być przede wszystkim miękkie, wygodne i łatwe do umocowania na siedziskach.

Jeśli z ogrodu korzysta regularnie więcej osób, należy postawić na materiały trwałe i solidne, gwarantujące komfort siedzenia przez długi czas. Dotyczy to zarówno wypełniaczy, które nie odkształcą się zbyt szybko, oraz poszewek, które nie ulegną przetarciu lub nie pozaciągają się po pierwszych kilku miesiącach stosowania.

Praktyczne poduszki powinny być proste do utrzymania w czystości. Świetnie pod tym względem sprawdzają się rozwiązania ze zdejmowanymi poszewkami. Pozwala to szybko i sprawnie wyprać wierzchnią warstwę w pralce, by odświeżyć poduchę. Warto znaleźć poszewki z materiałów szybko wysychających i powleczonych impregnatem, by nie przepuszczały wilgoci do wnętrza. W innym razie łatwo doprowadzić do rozwinięcia się szkodliwych grzybów.

W końcu nie powinno się zapominać o względach estetycznych. Poduszki, a zwłaszcza małe, dekoracyjne „jaśki”, stanowią ciekawe zwieńczenie aranżacji. To sposób na dowolne kształtowanie i zmienianie wystroju przydomowej strefy relaksu, bez angażowania wielkich środków finansowych. Warto zatem wybierać modele ciekawe, wpisujące się w indywidualne gusta oraz w pomysł na ogród.


Poduszki na meble do ogrodu – błogi wypoczynek i piękna aranżacja przestrzeni

Poduszki ogrodowe to niby tylko dodatkowy element wyposażenia do ogrodu. Odgrywają jednak wielką rolę i wprost trudno się bez nich obyć, jeśli chce się stworzyć wygodne i przytulne miejsce do wypoczynku w przydomowym terenie. Warto zatem zadbać o to, by na taras lub balkon wybrać najlepsze rozwiązania, koniecznie uszyte na miarę indywidualnych potrzeb.


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 21 listopad 2023 16:30
komentarz /( 1 )
  • Tulipanowa panna
    Tulipanowa panna

    wtorek, 07 czerwiec 2022 08:17

    zawsze bałam się poduszek w ogrodzie. Deszcz, wiatr - obawiałam się, że będzie z tym więcej szkody niż pożytku. Ale kupiłam poduchy ze zmiennymi poszewkami. W lecie dwa razy w miesiącu wypiorę i jest ok. Ale jaki one tworzą klimat. natychmiast zrobiło się przytulniej!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.