Wyjazd na działkę? Zobacz, jakie sprzęty ogrodowe wziąć ze sobą - dekoportal.pl

Wyjazd na działkę? Zobacz, jakie sprzęty ogrodowe wziąć ze sobą

27 Lip 2022 / Napisał  / Porady
Narzędzia i sadzonki na działce
Narzędzia i sadzonki na działce.

Prace pielęgnacyjne i porządkowe na działce wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi ogrodowych. Dobre sprzęty ułatwiają i przyspieszają wykonywanie różnych zadań. Zaoszczędzony czas możemy zaś przeznaczyć na zasłużony odpoczynek. Jakie narzędzia ogrodnicze warto mieć na działce?


Akumulatorowe narzędzia ogrodowe – idealne na działkę!

Doskonałą propozycją dla posiadaczy niewielkich działek są narzędzia ogrodowe zasilane akumulatorem. To dobry wybór z wielu powodów.

Po pierwsze, bardzo często na działkach rekreacyjnych nie mamy dostępu do źródła prądu. Odpadają zatem sprzęty elektryczne z przewodem zasilającym. Natomiast energia zgromadzona w akumulatorze pozwala na niezależną pracę. Co więcej, brak kabla to większa swoboda ruchów i możliwość dotarcia w każdy zakątek działki. Narzędzia bateryjne są także bezpieczniejsze podczas eksploatacji – nie ma ryzyka przypadkowego przecięcia przewodu czy potknięcia się o niego.

Ważną zaletą sprzętów akumulatorowych jest także lekka konstrukcja i cicha, bezemisyjna praca. Niewielka waga ułatwia transport urządzeń, ale także wpływa na komfort pracy. Dlatego nawet długotrwała praca nie jest obciążająca. Oprócz tego narzędzia ogrodowe bateryjne cechują się dość cichą pracą i nie generują spalin. Nie będziemy zatem zakłócać spokoju w sąsiedztwie. Inni działkowicze z pewnością to docenią.

Warto też dodać, że urządzenia akumulatorowe są łatwe w obsłudze i nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Wystarczy regularne czyszczenie i dbałość o elementy robocze. Musimy też pamiętać o wcześniejszym naładowaniu akumulatorów. Problem ten możemy jednak rozwiązać, wybierając sprzęt, który pracuje w oparciu o wymienny akumulator, kompatybilny z innymi narzędziami.

Dobrej jakości sprzęt ogrodniczy posiada w ofercie marka Husqvarna. Narzędzia zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym ułatwieniu prac w ogrodzie i na działce. Na tle innych wyróżniają się ergonomiczną konstrukcją i nowoczesnymi rozwiązaniami. Narzędzia akumulatorowe Husqvarna zasilane są serią kompaktowych akumulatorów 36 V o wysokiej wydajności i długim czasie pracy.

Jakie sprzęty akumulatorowe przydadzą się na działce? Lista najpotrzebniejszych

W zależności od charakteru działki, zakres prac może się nieco różnić. Jednak najczęściej konieczne jest:

 • koszenie trawnika
 • przycinanie drzew i krzewów
 • grabienie liści
 • odchwaszczanie

Do pielęgnacji trawnika polecane są kosiarki akumulatorowe Husqvarna, które łączą wydajność z ergonomią. Wyposażone są m.in. w oszczędzający energię tryb savE™, który wydłuża czas koszenia czy technologię Power Boost – dodatkowa moc dla zwiększenia prędkości ostrza. Niektóre modele posiadają też napęd, co znacząco ułatwia, np. koszenie na wzniesieniach.

Dla osób, które jeżdżą na działkę wyłącznie w celach rekreacyjnych, dobrym wyborem są roboty koszące Automower®. Mitem jest, że kosiarki automatyczne przeznaczone są wyłącznie do dużych trawników. Nawet posiadając działkę z trawnikiem o powierzchni kilkudziesięciu m², możemy zainstalować robota, który codziennie skosi trawę niezależnie od pogody, a przy tym poprawia jej kondycję. Przyjeżdżając na działkę, za każdym razem trawnik już będzie równo skoszony. Robot Husqvarna wyposażony jest także w liczne zabezpieczenia, więc nie musimy obawiać się kradzieży.

Natomiast do wysokiej trawy i koszenia w trudno dostępnych miejscach możemy wybrać akumulatorowe podkaszarki i wykaszarki Husqvarna. Ergonomiczna konstrukcja sprawia, że praca nie jest męcząca, a wysoka wydajność gwarantuje skuteczne i szybkie ścinanie nawet gęstych zarośli bez wysiłku.

W przypadku posiadania żywopłotu lub krzewów na działce, niezbędne są akumulatorowe nożyce do żywopłotu Husqvarna. Dzięki ostrym listwom tnącym i dużej prędkości cięcia sprawnie i precyzyjnie usuwają przerośnięte pędy. Z kolei do przycinania grubszych gałęzi polecane są akumulatorowe pilarki łańcuchowe Husqvarna, które charakteryzują się wysokim momentem obrotowym oraz dużą prędkością łańcucha. Są także łatwe w obsłudze, nawet dla początkujących użytkowników.

Z kolei do sprzątania liści, zamiast tradycyjnych grabi, warto wybrać akumulatorową dmuchawę do liści Husqvarna. Mocny strumień i duża przepustowość powietrza sprawiają, że bez wysiłku i w krótkim czasie pozbędziemy się odpadków z trawnika i innych, nawet trudno dostępnych miejsc.

Dmuchawa do liści do wykorzystania podczas prac na działce
Dmuchawa do liści do wykorzystania podczas prac na działce.

Mocne sprzęty spalinowe do trudnych zadań

Do pielęgnacji dużych działek wykorzystywane są narzędzia spalinowe. Ich wysoka moc i wydajność sprawiają, że doskonale radzą sobie z intensywnym użytkowaniem oraz najbardziej wymagającymi wyzwaniami. Przy tym urządzenia spalinowe projektowane są z myślą o eksploatacji przez wiele lat.

W powszechnym przekonaniu sprzęty spalinowe uznawane są za głośne, szkodzące środowisku i skomplikowane w obsłudze maszyny. Ta opinia nie dotyczy jednak narzędzi Husqvarna. Marka zadbała, aby pilarki łańcuchowe czy kosiarki spalinowe spełniały oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Maszyny Husqvarna są wydajne, niezawodne i wytrzymałe, a przy tym wyposażone w innowacyjne rozwiązania ograniczające emisję spalin oraz generowanie drgań.

Do koszenia trawników na dużych działkach doskonale sprawdzają się kosiarki spalinowe Husqvarna. Wszystkie maszyny wyróżniają się ergonomiczną konstrukcją oraz rozwiązaniami przyjaznymi dla operatora, np. centralną regulacją wysokości koszenia, zapewniającą szybkie i bezbłędne ustawienie tego parametru pracy. Warto też wybrać model z rozrusznikiem elektrycznym. Uruchomienie maszyny sprowadza się wtedy do przyciągnięcia dźwigni hamulca do uchwytu i naciśnięciu przycisku rozrusznika.

Jeżeli posiadamy na działce stare, grube drzewa, do ich przycinania przyda się spalinowa pilarka łańcuchowa Husqvarna. Jej zaletą jest silnik X-Torq® gwarantujący wysoką wydajność cięcia, ale także ograniczający zużycie paliwa do 20% oraz zmniejszający emisję spalin do 75%. Warto też wspomnieć o funkcji SmartStart® usprawniającej rozruch pilarki czy technologii LowVib®, która minimalizuje wibracje.

Pilarka łańcuchowa sprawdzi się podczas cięcia drzewa na działce
Pilarka łańcuchowa sprawdzi się podczas cięcia drzewa na działce.

Porządki na działce – co jeszcze się przyda?

Utrzymanie porządku na działce ułatwia myjka ciśnieniowa Husqvarna. Mocny strumień wody doskonale radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń z różnych powierzchni twardych, np. chodników, ale także mebli ogrodowych czy altanek. Do sprzątania domku oraz jego otoczenia przyda się również odkurzacz do pracy na sucho i na mokro Husqvarna o mocnej konstrukcji oraz wysokiej wydajności niezbędnej do usuwania każdego typu zabrudzeń.

Dbanie o działkę jest mniej czasochłonne i męczące, jeżeli podczas pracy wykorzystamy wydajne, wysokiej jakości narzędzia Husqvarna. W końcu działka rekreacyjna ma służyć rekreacji.


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 15 czerwiec 2023 11:03
komentarz /( 1 )
 • Olo
  Olo

  poniedziałek, 01 sierpień 2022 09:56

  oo! pomocny tekst. Dzięki!!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.