Oświetlenie zewnętrzne – jakie wybrać? - dekoportal.pl

Oświetlenie zewnętrzne – jakie wybrać?

23 Lis 2022 / Napisał  / Porady
oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne to rozwiązanie, które przydaje się z kilku względów. Chodzi nie tylko o estetykę, ale także o bezpieczeństwo. Jakie oświetlenie zewnętrzne jest najlepsze?

Oświetlenie zewnętrzne zdaje się być nieco niedoceniane. Dopiero w ostatnich latach staje się ono coraz popularniejsze. A sięgamy po nie nie tylko po to, by rozświetlić budynek, ale także ogród.


Oświetlenie zewnętrzne – po co je mieć?

Oświetlenie na zewnątrz budynku jest ważne ze względu na kilka aspektów. Przede wszystkim gwarantuje ono bezpieczeństwo. Dzięki niemu poruszanie się po podwórku nie będzie kłopotliwe. Jednocześnie, zewnętrzne oświetlenie ma walor estetyczny. Kinkiety czy reflektory podświetlające elewację sprawiają, że elewacja zyskuje walor dekoracyjny. Bryła takiego budynku może się optycznie zmieniać.

Oprócz tego, zewnętrzne oświetlenie, np. na werandzie lub tarasie, wprowadza romantyczny nastrój. Jednocześnie skutecznie doświetlisz sobie tę przestrzeń na czas spotkań ze znajomymi. Długie wieczory przy grillu będą przyjemniejsze, jeśli odpowiednio oświetlone zostanie miejsce, w którym spędzasz czas.


Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Szukając idealnego oświetlenia zewnętrznego, wejdź na stronę https://abanet.pl/9-lampy-zewnetrzne-oswietlenie, gdzie do wyboru masz między innymi:

 • kinkiety zewnętrzne
 • lampy najazdowe
 • lampy wiszące
 • lampy sufitowe
 • lampy wbijane do ziemi
 • oprawy wpuszczane
 • lampy ogrodowe
 • reflektory zewnętrzne
 • lampy nad drzwi wejściowe

W zależności od wybranego oświetlenia, bryła budynku może zostać podkreślona lub uwypuklona. Przykładowo, oświetlenie w podbitce sprawi, że budynek parterowy optycznie wyda się wyższy. Ten sam efekt osiągniesz montując lampy góra-dół na werandzie lub ganku.

Zewnętrzne lampy sufitowe wykorzystywane są najczęściej nad wejściem do domu. Smuklejszą optycznie sylwetkę domu uzyskasz montując oświetlenie ścian w podbitce dachowej. W przypadku niewielkiego domu jednorodzinnego sprawdzają się lampy punktowe lub liniowe w formie listw i taśm LED.

Oprócz tego możesz też wybrać oświetlenie kierunkowe w formie reflektorów, których strumień możesz skierować w dowolne miejsce - zarówno na fasadę, jak i np. jakiś element ogrodu - choćby drzewo lub efektowny rozłożysty krzew.

Ostatnim wartym zauważenia oświetleniem zewnętrznym są różnego rodzaju słupki i lampy najazdowe. Dzięki nim oświetlisz podjazd, chodnik - ścieżkę od furtki do domu lub ścieżkę ogrodową.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany środa, 23 listopad 2022 12:52
komentarz /( 1 )
 • Kincia E
  Kincia E

  środa, 23 listopad 2022 14:33

  jejkuu te lampki a la żarówki są takie urocze. Za rok będą u mnie na tarasie!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.