Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci? - dekoportal.pl

Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

19 Kwi 2022 / Napisał  / Porady
mały pokój dla dwójki dzieci
Pokój rodzeństwa, nawet jeśli nie jest duży, musi pasować do swoich mieszkańców.

Własny pokój jest marzeniem niemal każdego dziecka. Nic dziwnego! To miejsce, w którym młody człowiek spędza bardzo dużo czasu – bawi się, uczy i odpoczywa. Czasami jednak konieczne jest dzielenie przestrzeni z rodzeństwem. Urządzenie małego pokoju może być nie lada wyzwaniem! Dowiedz się jak zaaranżować wnętrze, by było jednocześnie wygodne i funkcjonalne.

Zacznijmy od podstaw! Dzieci lubią czytelne i zorganizowane pomieszczenia, dlatego w pokoju powinna znaleźć się jasno wydzielona przestrzeń zarówno do nauki i wygodnego odrabiania lekcji, jak również zabawy, czy relaksu. Dzięki temu Twoje pociechy nie będą czuły się zagubione i łatwiej będzie im się skupić na wykonywanych czynnościach. W wyodrębnieniu konkretnych stref pomocne będą meble i akcesoria.

Nawet jeśli Twoje dzieci są w podobnym wieku, urządzając wnętrze dla dwojga, ciężko zadbać o jednolitą stylistykę. W końcu każde z nich ma swoje upodobania i ulubione kolory! Różnice w wyobrażeniach co do wyglądu wymarzonego pokoju mogą zależeć także od płci, zainteresowań czy charakteru. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie postawienie na neutralną kolorystykę ścian, mebli i dywanów. Świetnie sprawdzą się odcienie bieli, beżu czy szarości. Da to także możliwość większej swobody w wyborze kolorowych dodatków.

Pamiętaj jednak, że wraz z wiekiem rośnie potrzeba wyrażania swojej indywidualności, dlatego dobrym pomysłem jest umowne podzielenie pokoju i zaangażowanie pociech w wybór biurek, szafek i wyposażenia do wspólnej przestrzeni. Nawet jeśli w efekcie nic nie będzie do siebie pasować, dzieci nie będą widziały w tym problemu.

Do małego pokoju ciężko będzie wstawić dużo mebli, ale istnieje kilka sposobów na mądre zagospodarowanie przestrzeni. Klasycznym przykładem są łóżka piętrowe, dzięki którym możemy zaoszczędzić sporo miejsca, tak ważnego przy ograniczonym metrażu. To strzał w dziesiątkę, dla rodzeństwa w wieku szkolnym. Wchodzenie po drabince nierzadko stanowi dla dzieci niemałą atrakcję. Jeśli jednak Twoje dzieci są zbyt małe, prawie dorosłe lub po prostu mają lęk wysokości postaw na łóżko wysuwane. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które nie zajmie dużo więcej miejsca niż łóżko piętrowe. W ciągu dnia dolna część będzie schowana pod drugą, w miejscu, gdzie zazwyczaj znajduje się skrzynia na pościel, a po rozsunięciu powstaną dwa wygodne miejsca do spania.

Pokój rodzeństwa, nawet jeśli nie jest duży, musi pasować do swoich mieszkańców. Zadbaj o to, by dzieci odnalazły w nim akcenty nawiązujące do ich zainteresowań. Dzięki temu symbolicznie podzielisz przestrzeń, a Twoje pociechy będą czuły, że choć przebywają obok siebie, to jednak każde ma swoją prywatną przestrzeń.


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 21 listopad 2023 16:33
komentarz /( 1 )
  • Witek_29
    Witek_29

    poniedziałek, 23 maj 2022 14:22

    Takie łóżko jak na zdjęciu mam w pokoju synów. Super sprawa.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.