Kolorowa łazienka dla fana nieoczywistych połączeń - dekoportal.pl

Kolorowa łazienka dla fana nieoczywistych połączeń

31 Paź 2022 / Napisał  / Łazienka Nowoczesna
kolorowe lazienki dekoportal
 

Nowoczesna łazienka nie musi być szara ani biała. Teraz trendy stawiają na kolory! Nie byle jakie kolory. Modne są ciemne antracyty, intensywne czerwienie, głębokie granaty czy wesołe odcienie pomarańczy lub żółci. Możesz ich użyć w postaci płytek lub farby, a także w formie nietypowych mebli. Taki barwny akcent zdynamizuje projekt i uczyni go nieszablonowym. Co będzie jednak ważne? Szukaj połączeń funkcjonalności ze stylem.

Wśród najpopularniejszych kolorów do łazienki dominuje zieleń – zwłaszcza butelkowa. To szlachetny kolor, który działa wyciszająco i wprowadza do pomieszczenia wrażenie elegancji. Z czym go łączyć? Z szarością, beżem, jasnym różem oraz elementami drewna. Wówczas łazienka będzie przytulna i ciepła. Meble w takim wydaniu to m.in. Como marki Defra.


 
bezowe wnętrza inspiracje dekoportal
 

Jeśli kolorowa łazienka ma być miejscem pozytywnej aury, postaw na pomarańczowy. Modny oranż mebli MO-RE Defra wprowadzi w dobry nastrój już od samego rana. Ciepły kolor warto zestawić z bielą oraz czernią (dla uzyskania nowoczesnego charakteru wnętrza) albo z akcentami turkusu, fioletu czy drewna – wówczas projekt łazienki boho czy eklektycznej gotowy!


 
szaro-beżowe wnętrza dekoportal
 

 

Kolorowe łazienki często wypełnione są różem. Jednak nie tym słodkim, cukierkowym czy wręcz przeciwnie – wyrazistym i nasyconym. Palmę pierwszeństwa różowej kategorii dzierży brudny róż. To oryginalna tonacja, która będzie gwarancją kojącej aury w pomieszczeniu. Pasuje do stonowanych szarości, zdecydowanej czerni czy stłumionej bieli.

beżowy pokój dziecka dekoportal

A co, gdy na ścianach dominuje kolor? W takich sytuacjach meble powinny być neutralne. Nie mogą stanowić barwnej konkurencji dla otoczenia. Dobrym wyborem będzie mrówcza szarość. Szare meble prezentują się świetnie, niezależnie od stylu. Przykładem tego są elementy kolekcji Murcia od Defra. Prosta i oszczędna bryła w konfrontacji ze szlachetnością odcienia daje spektakularny rezultat.
 
 

 

Źródło i zdjęcia: materiały prasowe DEFRA


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.