Inteligentne oświetlanie – dlaczego warto? - dekoportal.pl

Inteligentne oświetlanie – dlaczego warto?

06 Kwi 2022 / Napisał  / Porady
 inteligentne oświetlanie

Inteligentne oświetlenie opiera się na udogodnieniach dla użytkowników, umożliwiając sterowanie światłem przy pomocy urządzeń mobilnych. Podnosi to znacznie standard i jakość życia, a także zwiększa komfort. Inteligentne oświetlenie może zatem zrewolucjonizować codzienne funkcjonowanie, a także służyć szeregiem funkcji.

Idea inteligentnego oświetlenia

Coraz częściej inteligentne oświetlenie spotkać można nie tylko w hotelach czy też restauracjach, lecz także w prywatnych domach oraz mieszkaniach. Jest to rozwiązanie komfortowe oraz bezpieczne, które umożliwia korzystanie z szeregu udogodnień. System działa w taki sposób, jaki oczekuje od niego użytkownik. Oznacza to między innymi, że po wejściu do pokoju światło samoczynnie się włącza, natomiast po opuszczeniu danego pomieszczenia następuje automatyczne wyłączenie światła. Jednakże inteligentne oświetlenie to także możliwość sterowania kolorem światła, nasyceniem, liczbą punktów świetlnych, a wszystko to dzięki aplikacji w urządzeniu mobilnym.

Zalety inteligentnego oświetlenia

Zastosowanie inteligentnego oświetlenia jest niezwykle korzystne między innymi ze względu na wysoki komfort. Jednakże możliwość zdalnego włączania oraz wyłączania lamp czy też żyrandoli sprawia, że nie dochodzi do nadmiernego i niepotrzebnego wykorzystywania prądu elektrycznego. Bardzo wiele osób zapomina o tym, aby wyłączyć światło po wyjściu z danego pomieszczenia. Tym samym wówczas pojawiają się straty prądu elektrycznego. Inteligentne oświetlenie jest też doskonałym rozwiązaniem w przypadku, kiedy właściciele nieruchomości wyjeżdżają na wakacje lub też w sprawach zawodowych. Ich nieobecność mogłaby być potencjalnie celem dla przestępców.

W takich sytuacjach idealnie sprawdza się inteligentne oświetlenie, gdyż można je włączyć za pomocą aplikacji mobilnej nawet wówczas, kiedy znajdujemy się w zupełnie innym miejscu na świecie. Co więcej w przypadku, kiedy w danym pomieszczeniu zainstalowanych jest kilka punktów świetlnych takich jak lampa stołowa, lampa podłogowa, kinkiety, żyrandol, wówczas to inteligentny system wybiera, które z tych punktów świetlnych zapewni użytkownikowi największy komfort. Jest to uzależnione od pory dnia, a także ilości naturalnego światła, które wpada do wnętrza domu.

Nieograniczone możliwości z inteligentnym oświetleniem

Na stronie Zamel.com odnaleźć można bardzo wiele interesujących produktów z zakresu inteligentnego oświetlenia. Poszczególne serie produktów umożliwiają dopasowanie zarówno opraw oświetleniowych do wnętrza, jak i inteligentnego oświetlenia LED. W ofercie sklepu znajdują się również urządzenia z zakresu sterowania bezprzewodowego, elektrycznych systemów grzejnych, systemów bezpieczeństwa czy też systemów radiowych. Jednakże to właśnie inteligentne oświetlenie staje się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem stosowanym zwłaszcza w nowoczesnych budynkach.

Dzięki niemu uzyskuje się bezpieczeństwo, oszczędność pieniędzy, komfort, prosty system montażu, a także możliwość zintegrowania systemu z urządzeniem mobilnym. Korzystanie z inteligentnego oświetlenia jest bardzo proste i intuicyjne, podobnie jak jego montaż. Nie wymaga on stosowania dużej liczby kabli czy też z wykonywania nawiertów w ścianach. Konieczne jest jedynie zastosowanie właściwych włączników w miejsca tradycyjnych. System jest następnie konfigurowany, aby mógł działać efektywnie w warunkach domowych.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 15:32
komentarz /( 1 )
  • Jurek
    Jurek

    poniedziałek, 23 maj 2022 14:24

    chcemy w nowym domu takie właśnie oświetlenie. Wydaje mi się to turbo wygoda, masz wszystko w aplikacji i niczym się nie martwisz.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.