LAUFEN - dekoportal.pl

LAUFEN

22 Sie 2022 /
 laufen
Marka powstała ponad 125 lat temu i od tego czasu stała się liderem, jeśli chodzi o wykorzystanie szlachetnego materiału – ceramiki.

LAUFEN jest firmą łączącą szwajcarską precyzję ze wzornictwem, któremu nie jest straszny upływ czasu. To mieszanka gwarantująca satysfakcję użytkowania oraz modne wykończenie wnętrza. Marka powstała ponad 125 lat temu i od tego czasu stała się liderem, jeśli chodzi o wykorzystanie szlachetnego materiału – ceramiki. To właśnie na niej LAUFEN skupia swoje kolekcje, oferując asortyment, który nie tylko jest znakiem jakości, ale też staje się dekoracją przestrzeni. Ten szwajcarski pionier to symbol solidności, który jest częścią grupy ROCA.

 laufen
Przez ponad 125 lat istnienia na rynku firma LAUFEN otworzyła oddziały handlowe w wielu państwach.

Ponad 125 lat działania

W 1892 roku marka LAUFEN pojawiła się na rynku. Od tego czasu minęło wiele. Nie zmieniła się jednak ciągła chęć rozwoju, jaka towarzyszy tym, którzy sterują marką. To doprowadziło przedsiębiorstwo na szczyt. Dziś rozpoznawalny na całym świecie szyld staje się jednym z najczęściej wybieranych w branży i zdobi przestrzenie prywatne i publiczne, zapewniając użytkownikom zarówno komfort, jak i praktyczność oraz wyjątkową estetykę. Przez ponad 125 lat istnienia na rynku firma LAUFEN otworzyła oddziały handlowe w wielu państwach, produkując rocznie łącznie ponad 3 mln sztuk ceramiki sanitarnej.

Początki działania firmy LAUFEN związane były z produkcją materiałów budowlanych, w tym cegieł. Dopiero kilkanaście lat później z fabryki LAUFEN wychodzą pierwsze wyroby sanitarne, a więc umywalki i zlewozmywaki. Ten okres wiąże się także z zastosowaniem innowacyjnego na tamte czasy materiału: KILVIT-u.

Ostatnie lata firmy LAUFEN to orientacja nie tylko na jakość, ale innowacyjność. Przedsiębiorstwo rozpostarło skrzydła, kreując jednocześnie tendencje rynkowe nie tylko w zakresie designu, lecz także w obrębie funkcjonalności oferowanego asortymentu. Wiąże się to m.in. ze stworzeniem pierwszej na świecie umywalki stojącej odlanej z jednej części czy wprowadzeniem ceramiki nowej generacji „SaphirKeramik“ LAUFEN.

 laufen
Ostatnie lata firmy LAUFEN to orientacja nie tylko na jakość, ale innowacyjność.

Co wyróżnia LAUFEN?

 • LAUFEN swój sukces zawdzięcza determinacji i orientacji na ciągły rozwój.
 • Firma LAUFEN w 2017 roku obchodziła 25-lecie działalności. Przedsiębiorstwo działa od 1892 roku.
 • Początki firmy LAUFEN wiążą się z produkcją materiałów budowlanych. Kilka lat później marka postawiła na sanitariaty.
 • LAUFEN jest przedsiębiorstwem, które jako pierwsze zaoferowało umywalkę stojącą odlaną w całości z jednej części.
 laufen
LAUFEN to laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie designu.

LAUFEN na świecie

LAUFEN posiada 6 fabryk na świecie, a każdego roku dostarcza na rynek ponad 3 miliony rozwiązań. Produkty marki zdobią zarówno przestrzenie prywatne, jak i renomowane obiekty publiczne. Tworzą fenomenalny charakter łazienek w aparthotelu Biała Perła u podnóża Czarnej Góry, stanowią część efektownego klimatu wnętrz hotelu Nobu, którego założycielem jest Robert De Niro, a także wypełniają pomieszczenia sanitarne jednej z największych galerii sztuki – Tate Modern w Londynie. To dowodzi temu, że asortyment LAUFEN spełnia najbardziej rygorystyczne normy, zarówno jeśli chodzi o mieszkaniowych estetów, jak i kreatorów przestrzeni publicznych.

 laufen
Ceramika i inne rozwiązania LAUFEN wyprzedzają trendy!

Produkcja z korzyścią dla natury

Tym, co wyróżnia produkty LAUFEN jest zrównoważony proces produkcyjny bazujący na zaawansowanych technologiach oraz selekcji najlepszych materiałów. Specjaliści i inżynierowie pracujący dla marki sukcesywnie poszerzają swoją wiedzę o materiałach i funkcjonalnościach, by kreować trendy. Jednym ze sztandarów tej pracy jest orientacja na środowisko naturalne. Urzeczywistnia się to w działaniach, które nie wywierają negatywnego wpływu na otaczający nas świat.

Firma LAUFEN swoją produkcję opiera na trzech filarach. Pierwszy wiąże się z polityką „Zero Waste”, co odnosi się do pełnej optymalizacji wykorzystania surowców oraz redukcji odpadów. Kolejny ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej. To możliwe poprzez stosowanie innowacyjnych technologii pozwalających na odzyskiwanie ciepła w fabrykach. Ostatni jest nierozerwalnie powiązany z główną ideą marki, czyli orientacji na rozwój. Takie podejście pozwala nie tylko tworzyć asortyment odpowiadający na potrzeby wszystkich użytkowników, lecz także przyczynia się do zwiększenia żywotności produktu, wydłużenia jego cyklu życia oraz ograniczenia zużycia wody i energii.

 laufen
LAUFEN w swojej ofercie proponuje produkty, które można umiejętnie dopasować do każdej stylistyki.

Produkcja LAUFEN to:

 • Zaawansowane procesy opierające się na działaniach zmierzających do ochrony środowiska naturalnego.
 • By móc zmniejszyć negatywny wpływ na otoczenie, LAUFEN skupia się na trzech filarach: polityce „Zero Waste”, zwiększeniu efektywności energetycznej oraz chęci ciągłego udoskonalania.
 • LAUFEN optymalizuje swoje procesy wytwórcze, by maksymalnie wykorzystać surowce i wyeliminować ilość odpadów.
 • Rozwiązania LAUFEN to przykład produktów, które nie tylko spełniają swoje podstawowe funkcje. Ich zastosowanie pozwala ograniczać zużycie wody i energii.
 laufen
LAUFEN jest renomowaną marką, która słynie z intrygującego wzornictwa.

Produkty do łazienki i nie tylko

Asortyment LAUFEN to szeroki przekrój produktów, które sprawdzą się w przestrzeniach mieszkalnych oraz użytkowych. Rozwiązania zdobią pokoje hotelowe, wypełniają obiekty infrastruktury publicznej i stanowią ważny element zwyczajnych, domowych łazienek. To propozycje, które pozwalają zaaranżować kompleksowe strefy mycia. W portfolio marki znajdują się umywalki, baterie, wanny, pisuary, WC, bidety, brodziki, toalety myjące, meble łazienkowe oraz akcesoria instalacyjne i dodatki. Asortyment uzupełniają także oświetlenie oraz lustra.


 laufen
Asortyment LAUFEN to szeroki przekrój produktów, które sprawdzą się w przestrzeniach mieszkalnych oraz użytkowych.

LAUFEN od strony wizualnej

LAUFEN jest renomowaną marką, która słynie z intrygującego wzornictwa. Przedsiębiorstwo współpracuje z wybitnymi jednostkami świata aranżacji wnętrz i kreuje rozwiązania, które wyprzedzają trendy. W ofercie producenta można znaleźć zarówno produkty nowoczesne, jak i te, które wpasują się do oryginalnych wystrojów retro, modern classic czy loftowych.

Największą popularnością wśród asortymentu LAUFEN cieszą się kolekcje LAUFEN Pro oraz LAUFEN Alessi One. Pierwsza seria jest przykładem uniwersalnego wzornictwa, któremu nie jest straszny upływ czasu. Kształty umywalek, misek WC czy wanien tej linii tworzą miękkie zaoblenia oraz delikatne przejścia, co spotęguje przytulny charakter aranżacji. LAUFEN Alessi One to z kolei niebanalna koncepcja, która zamieni się w atut pomieszczenia.

Bazująca na organicznym trendzie forma, zastosowana jako motyw przewodni, podkreśli naturalny klimat pomieszczenia i zapewni sporą dawkę przytulności. To idealne rozwiązanie do wnętrz organicznych i tych, które podporządkowane są motywom zaczerpniętym wprost z przyrody.

LAUFEN w swojej ofercie proponuje produkty, które można umiejętnie dopasować do każdej stylistyki – niezależnie czy mowa o wystrojach vintage, czy realizacjach z nutą glamour. To ponadczasowe i nietuzinkowe wzory, które staną się ozdobą wnętrza! Ich kunszt wykonania oraz estetykę niejednokrotnie doceniono w konkursach.

 laufen
Asortyment LAUFEN spełnia najbardziej rygorystyczne normy, zarówno jeśli chodzi o mieszkaniowych estetów, jak i kreatorów przestrzeni publicznych.

Co wyróżnia produkty LAUFEN?

 • Ceramika i inne rozwiązania LAUFEN wyprzedzają trendy! To ponadczasowe wzory, które świetnie wpiszą się w wystrój każdej łazienki.
 • Najpopularniejszą serią LAUFEN jest LAUFEN Pro, czyli kompleksowy asortyment o uniwersalnym designie. Wyróżnia go stylistyczna prostota.
 • Portfolio LAUFEN to przekrój rozmaitych stylów aranżacyjnych. W ofercie znajdą się rozwiązania do wnętrz retro, organicznych, nowoczesnych czy glamour.
 • LAUFEN to laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie designu.
 laufen
LAUFEN jest przedsiębiorstwem, które jako pierwsze zaoferowało umywalkę stojącą odlaną w całości z jednej części.