Oras - dekoportal.pl

Oras

14 Maj 2021 /
 Oras
Baterie bezdotykowe z serii Inspera mogą łączyć się przy pomocy Bluetooth z aplikacją Oras.

Firma została założona 8 maja 1945 roku w Finlandii przez Erkki Paasikivi. Dla przedsiębiorstwa już od początku ważne było tworzenie rozwiązań przyjaznych użytkownikowi, trwałych, a przede wszystkim takich, które przyczynią się do zmniejszenia zużycia wody i energii. W 1976 roku przedsiębiorstwo stworzyło jednouchwytową baterię, która oszczędzała wodę i energię. Dzięki marce Oras już w 1990 roku na rynku między innymi w Polsce pojawiły się bezdotykowe baterie elektroniczne.

Obecnie do grupy Oras należą dwie silne marki, czyli Oras i Hansa. Przedsiębiorstwo ma trzy zakłady produkcyjne – znajdują się w Finlandii, Czechach i Polsce. Grupa Oras zatrudnia około 1400 osób w dwudziestu krajach.

 • Firma powstała w 1945 roku w Finlandii, a obecnie jej zakłady znajdują się również w Czechach i Polsce. Marka dba o środowisko naturalne – już w 1976 przedstawiła jednouchwytową baterię, która oszczędza energię i wodę.
 czym obsadzić taras
Dla przedsiębiorstwa już od początku ważne było tworzenie rozwiązań przyjaznych użytkownikowi.

 czym obsadzić taras
Przedsiębiorstwo wciąż uzupełnia swoją ofertę o nowe serie produktów, które zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami.

Popularne serie marki Oras

Przedsiębiorstwo wciąż uzupełnia swoją ofertę o nowe serie produktów, które zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami. Warta uwagi jest między innymi seria Optima. Baterie z tej kolekcji charakteryzują się ciekawym designem, który – choć nietuzinkowy – będzie pasował do wielu aranżacji. Kolekcja obejmuje baterie z wyświetlaczem temperatury.

Na uwagę zasługuje również seria Inspera, do której należy bateria z wyjątkowym strumieniem Mikado. Modele z tej kolekcji są designerskie i występują w wielu wariantach, co ułatwia dopasowanie odpowiedniego rozmiaru baterii. Seria Inspera to produkty zarówno do kuchni, jak i łazienki.

Zwróć też uwagę na serię Vega, która zawiera baterie umywalkowe, kuchenne, wannowe i natryskowe. Baterie z tej kolekcji od 1998 roku są flagowymi produktami marki Oras. Elementy serii charakteryzują się ponadczasowym designem, dlatego doskonale wyglądają w klasycznych wnętrzach. Spośród udogodnień zastosowanych w produktach z serii Vega warto zwrócić uwagę na eko-przycisk.

Popularne serie firmy Oras:

 • Optima – oprócz ciekawego designu kolekcja oferuje baterie, które na wyświetlaczu pokazują temperaturę wody.
 • Inspera – to designerskie produkty, a wśród nich bateria z nietuzinkowym strumieniem Mikado.
 • Vega – flagowa kolekcja przedsiębiorstwa.
 oras optima
Elementy serii charakteryzują się ponadczasowym designem, dlatego doskonale wyglądają w klasycznych wnętrzach.

 oras
Produkty marki mogą służyć odprężeniu, czego dowodem jest prysznic Esteta Wellfit.

Odkryj produkty marki Oras

Marka Oras tworzy produkty zarówno do kuchni, jak i łazienki. Baterie kuchenne mają obrotową wylewkę. Część z modeli jest wyposażona w wyciąganą wylewkę, która przydaje się podczas ręcznego mycia dużych naczyń.

Wśród produktów marki Oras warto wyróżnić baterię prysznicową z kolekcji Optima. To model termostatyczny, któremu nadano zaokrąglony kształt. Wpływa to nie tylko na estetyczny wygląd baterii, lecz także łatwość usuwania z niej zabrudzeń. Po zaokrąglonym modelu woda może swobodnie spływać, dzięki czemu na srebrnej powierzchni nie pozostają nieestetyczne ślady. Termostat jest dokładny – nie istnieje więc ryzyko oparzenia się zbyt gorącym strumieniem.

W asortymencie marki Oras znajdują się również natryski ręczne, na przykład w serii Hydractiva. Mają 3 strumienie do wyboru – delikatny, intensywny oraz pulsujący. Przełączanie pomiędzy nimi jest bezproblemowe – wymaga jedynie użycia przycisku znajdującego się na uchwycie. Zaletą natrysków jest technologia chroniąca przed odkładaniem się kamienia – dzięki niej czyszczenie elementu przebiega błyskawicznie.

Co warto wiedzieć o produktach marki Oras?

 • Baterie do kuchni mają obrotową wylewkę, a w niektórych modelach jest ona wyciągana.
 • Produkty są łatwe do utrzymania w czystości – przykładem jest bateria prysznicowa z serii Optima, której zaokrąglony kształt sprawia, że woda spływa swobodnie, przez co nie pozostają trudne do usunięcia ślady.
 • Marka dba o komfort użytkownika wyrobów, czego dowodem jest natrysk z serii Hydractiva – umożliwia wybranie 3 różnych strumieni.
 oras
Firma powstała w 1945 roku w Finlandii.

 oras
Produkty są łatwe do utrzymania w czystości.

Popraw swoje samopoczucie dzięki produktom marki Oras

Produkty marki służą nie tylko oszczędzaniu wody, lecz także dobremu samopoczuciu użytkowników. Najlepszym tego przykładem jest prysznic Esteta Wellfit, który został stworzony, żeby we własnym domu można było cieszyć się przyjemnym zabiegiem. Regeneracja, relaks, odciążenie – użytkownik wybiera spośród tych trzech programów, a prysznic ustawia właściwie dopasowaną częstotliwość natrysku zimną i ciepłą wodą.

Rozwiązanie powstało z myślą o osobach aktywnych, które chcą przy pomocy wody przynieść ulgę zmęczonym mięśniom. Program – każdy z trzech – trwa 120 sekund. Przykładowo tryb odciążenie polega na stosowaniu zimnej i ciepłej wody naprzemiennie, przez tyle samo sekund. Pobudza to krążenie krwi, a także dodaje energii. Przy pomocy aplikacji można samodzielnie stworzyć program, dopasowując go do własnych potrzeb.

 • Produkty marki mogą służyć odprężeniu, czego dowodem jest prysznic Esteta Wellfit stworzony z myślą o aktywnych osobach. Pozwala on skorzystać z masażu mięśni – trwa on 120 sekund i wykorzystuje ciepłą i zimną wodę.
 czym obsadzić taras
Produkty marki służą nie tylko oszczędzaniu wody, lecz także dobremu samopoczuciu użytkowników.

Dowiedz się więcej o nietypowych rozwiązaniach marki Oras

Firma Oras nieustannie dba o ulepszanie własnych produktów, stawiając na innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest bezdotykowa obsługa baterii – wystarczy podłożyć pod nią dłoń, żeby woda zaczęła lecieć. Pozwala to zaoszczędzić wodę – nie traci się bowiem czasu na ustawianie odpowiedniej temperatury. Bezdotykowe baterie są też higieniczne – nie trzeba ich dotykać, dlatego sprawdzą się do budynków użyteczności publicznej. Przykładowo baterie bezdotykowe z serii Inspera mogą łączyć się przy pomocy Bluetooth z aplikacją Oras, co pozwala sprawdzać zużycie wody oraz żywotność baterii zasilającej.

Udogodnieniem jest system instalacyjny Oras 3S, który sprawia, że montowanie baterii umywalkowych ora kuchennych jest znacznie łatwiejsze. To ukłon w stronę profesjonalistów, którym przedsiębiorstwo chce umożliwić szybszą pracę. Innowacyjny system wykorzystuje specjalną część mocującą oraz elastyczny klucz instalacyjny.

Jednym z ciekawych rozwiązań jest eko-przycisk, który ogranicza zużycie wody. W razie potrzeby można go wyłączyć – wystarczy jednocześnie wcisnąć eko-przycisk i podnieść uchwyt, co pozwoli zwiększyć natężenie strumienia. Przycisk ma jeszcze jedną ważną funkcję – zmniejsza temperaturę wypływającej wody, co chroni dzieci przed poparzeniem.

Na uwagę zasługuje również strumień Mikado. Charakteryzuje się on nietypową formą – wiele pojedynczych, delikatnych strumieni przecina się ze sobą, tworząc oryginalny wzór. Wygląd to jednak nie wszystko – Mikado pozwala ograniczyć zużycie wody, które wynosi tylko 2 litry na minutę.

Marka Oras stworzyła również baterię Stela, która tworzy wyjątkowy efekt diamentowego wodospadu. Taki wygląd strumienia jest możliwy dzięki specjalnemu, szerokiemu perlatorowi. Design modelu Stela został doceniony, czego potwierdzeniem jest nagroda Red Dot Award 2021. W tej samej kolekcji znajdują się również baterie z regulowanym aeratorem, który pozwala ustawić kąt strumienia wody wpływającej do umywalki, co zapobiega rozpryskiwaniu się jej.

Warte uwagi rozwiązania marki Oras:

 • Bezdotykowa obsługa baterii – higieniczne, oszczędne i wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i budynkach użyteczności publicznej.
 • System instalacyjny Oras 3S – ułatwia montowanie baterii.
 • Eko-przycisk – ogranicza zużycie wody.
 • Regulowany aerator – pozwala ustawić kąt strumienia wody, dzięki czemu nie dochodzi do jej rozpryskiwania.
 Oras
Firma Oras nieustannie dba o ulepszanie własnych produktów.