Roca - dekoportal.pl

Roca

12 Sie 2022 /
roca
Roca na sanitarnym rynku istnieje już ponad sto lat! 

Roca na sanitarnym rynku istnieje już ponad sto lat! Historia przedsiębiorstwa rozpoczęła się w 1917 roku od produkcji grzejników żeliwnych. Po etapach transformacji i dywersyfikacji asortymentu pod szyldem Roca dziś znajdziemy elementy wyposażenia łazienkowego, a więc wanny, baterie, lustra, toalety i wiele innych produktów, które są niezbędne do tworzenia domowych scenerii. Obecnie Roca jest w 100% hiszpańską firmą, której asortyment dostępny jest w wielu miejscach na świecie: w Polsce, Portugalii, Maroko, Chinach czy Brazylii. Na tę ekspansję wpływ miało m.in. to, że w latach 90. Roca należała do szwajcarskiej grupy Keramik Holding Laufen.

roca
W Roca siłą napędową jest jakość, która przekłada się na każdy element działania firmy.

Sanitarna potęga marki Roca

W Roca siłą napędową jest jakość, która przekłada się na każdy element działania firmy. To zorientowanie na to, by być najlepszym, doprowadziło przedsiębiorstwo na szczyt. W branży sanitarnej oznacza to rozpoznawalność, renomę oraz wciąż rosnące słupki sprzedażowe. Dziś produkty Roca należą do jednych z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych przez Klientów. To wynik satysfakcji, jaką daje użytkowanie asortymentu producenta. Ta globalna marka z ponad 100-letnim doświadczeniem posiada swoje salony na całym świecie, rozwija współpracę z najlepszymi sklepami łazienkowymi, a nawet posiada własną galerię Roca, w której organizowane są wystawy, debaty i prezentacje. To w takim miejscu można zapoznać się z fenomenem rozwiązań oferowanych przez Roca.

Roca przez wiele lat swojej działalności zamieniła się w symbol wytrwałości i perfekcjonizmu. Przedsiębiorstwo z małej fabryki w Barcelonie stało się światową potęgą prosperującą na ponad 170 rynkach. Roca posiada aż 77 fabryk i zatrudnia ponad 21 500 pracowników.

W Polsce Roca rozpoczęła działalność w 1997 roku. To właśnie wtedy powstało pierwsze biuro handlowe. Ten krok okazał się strzałem w dziesiątkę, a produkty marki przyjęły się na naszym rynku, bo już dwa lata później Roca zbudowała w Gliwicach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, swoją fabrykę ceramiki łazienkowej, a także zakupiła zakład produkcyjny urządzeń akrylowych w Gryficach. Obecnie te przestrzenie stanowią innowacyjne parki maszynowe, w których realizowane są zaawansowane technologicznie i zorientowane na nietuzinkowy design projekty.

roca
Roca przez wiele lat swojej działalności zamieniła się w symbol wytrwałości i perfekcjonizmu.

Co musisz wiedzieć o firmie Roca?

 • Roca to hiszpańskie przedsiębiorstwo z ponad 100-letnią historią. Pierwsze kroki marka stawiała w 1917 roku.
 • Przedsiębiorstwo jest jednym z liderów rynku sanitarnego. Skupia się na produkcji elementów wyposażenia łazienki, oferując wanny, miski WC, brodziki oraz armaturę.
 • Pierwszy oddział Roca w Polsce został otworzony w 1917 r. Dwa lata później Roca na terenie Katowic stworzyła fabrykę, która do dziś dostarcza na rynek miliony produktów.
 • Roca działa na 170 rynkach, posiada 77 fabryk i zatrudnia ponad 21 500 pracowników.
roca
W Polsce Roca rozpoczęła działalność w 1997 roku.

roca
Roca bazuje na zrównoważonych procesach, które nie wywierają negatywnego wpływu na przyrodę.

Jak Roca dba o środowisko?

Sukces Roca opiera się nie tylko na wysokich standardach jakości oraz zorientowaniu na innowacyjne technologie. Jego ważną częścią jest poszanowanie zasad związanych z ochroną środowiska. Roca bazuje na zrównoważonych procesach, które nie wywierają negatywnego wpływu na przyrodę, a także realizuje szereg projektów mających na celu kreowanie technologii jeszcze bardziej przyjaznych otoczeniu. Jednymi z takich przedsięwzięć są Projekt LIFE ENVIP oraz Eco Roca. Marka w 2010 roku założyła także Fundację We Are Water, w której głównymi inicjatywami są rozwiązywanie problemów wynikających z braku wody i infrastruktury sanitarnej na świecie.

roca
Za design produktów Roca odpowiada Roca Design Center.

Roca dba o środowisko poprzez:

 • Uczestnictwo w wielu ekologicznych projektach i inicjatywach. Jednymi z nich są Projekt LIFE ENVIP oraz Eco Roca.
 • Prowadzenie Fundacji We Are Water, która zajmuje się rozwiązywaniem problemów wynikających z braku wody i instalacji sanitarnych na świecie.
 • Wdrażanie innowacyjnych technologii mających na celu zmniejszanie zużycia wody.
roca
Roca to połączenie ciekawego wzornictwa oraz innowacyjności.

Roca jako symbol stylu

Za design produktów Roca odpowiada Roca Design Center, czyli biuro projektowe współpracujące z wieloma liczącymi się architektami. Należą do nich m.in. Moneo, Carles Ferrater, Antonio Bullo, Carlo Urbinati czy Ramon Benedito. Te i inne osoby tworzące dla Roca nieustannie kreują trendy, proponując wzornictwo, które doskonale oddaje ducha współczesnych czasów. Dzięki temu użytkownicy mogą zbudować łazienkę taką, o jakiej marzą! Roca w połączeniu z niebanalną estetyką oferuje także innowacyjność, wynikającą ze wdrażania nowoczesnych technologii mających za zadanie ułatwiać i umilać codzienność.

Jedną z najbardziej znanych i cenionych kolekcji łazienkowych marki Roca jest Roca Gap, czyli seria o klasycznej linii, wzbogacona nowoczesnym sznytem. To propozycja dla ceniących ponadczasowe wzornictwo, któremu nie będą straszne wahania tendencji rynkowych oraz mody. Subtelne kształty ceramiki wykreują w pomieszczeniu przytulny klimat, a jednocześnie wyraźnie podkreślą charakter aranżacji. Równie dużym zainteresowaniem w portfolio Roca cieszą się serie Roca Eternity, Roca Inspira i najnowsza alternatywa, czyli Roca Ona będąca reprezentantem śródziemnomorskiego stylu urządzania.

roca
Roca produkuje armaturę łazienkową.

Co oferuje Roca?

 • Roca to połączenie ciekawego wzornictwa oraz innowacyjności. Projekty kolekcji łazienkowych powstają w Roca Design Centre, czyli specjalnym biurze projektowym.
 • Z Roca współpracują osobistości hiszpańskiej (i nie tylko) architektury. Marka nawiązała współpracę z Moneo, Carles Ferrater, Antonio Bullo, Carlo Urbinati czy Ramon Benedito.
 • Roca ciągle wyprzedza trendy! Biuro projektowe czuwa nad tym, by kolekcje Roca podążały z duchem czasu.
 • Jedną z najchętniej wybieranych kolekcji Roca jest Roca Gap. To klasyczne i ponadczasowe wzornictwo, które z łatwością można dopasować do każdego stylu.
 • Najnowszą kolekcją marki Roca jest Roca Ona. To linia inspirowana śródziemnomorskim podejściem do urządzania.
roca
Roca proponuje wszystko to, co niezbędne jest do stworzenia pięknej i użytecznej łazienki.

Szeroki wybór produktów Roca

Różnorodności stylistycznej produktów Roca dorównuje pluralizm rodzajowy asortymentu. W ofercie producenta znajduje się wszystko to, co niezbędne jest w każdej ze stref łazienki. Marka stawia na podstawowe sanitariaty, takie jak miski WC, bidety, umywalki, WC podwieszane, a także meble łazienkowe oraz lustra i oświetlenie. Oprócz ceramiki i zabudowy proponuje także szeroki przekrój produktów z kategorii armatury. W portfolio Roca znajdują się kolumny natryskowe, zestawy prysznicowe, słuchawki, baterie łazienkowe (w tym baterie umywalkowe, bidetowe czy wannowo-natryskowe), a także baterie kuchenne. Producent produkuje też wanny, brodziki łazienkowe oraz parawany i ścianki do kabin prysznicowych.

Innowacyjność marki Roca przejawia się w zaawansowanych technologiach w toaletach myjących, które pozwalają osiągnąć maksymalną higienę po skorzystaniu z WC. To sprzęty wykonane z wysokogatunkowych materiałów, wyposażone w szereg praktycznych funkcji i stworzone w oparciu o modny design. Prócz kompaktowych sedesów myjących w ofercie Roca znajdują się także deski sedesowe z funkcją mycia.

roca
W asortymencie Roca znajdują się też wysokogatunkowe wyroby ceramiczne.

Co znajdziesz w portfolio Roca?

 • Roca proponuje wszystko to, co niezbędne jest do stworzenia pięknej i użytecznej łazienki, od baterii po wanny i meble.
 • Roca produkuje armaturę łazienkową, w tym baterie umywalkowe, baterie bidetowe, armaturę do strefy prysznica oraz do wanny.
 • W asortymencie Roca znajdują się też wysokogatunkowe wyroby ceramiczne, czyli umywalki (w wariantach stawianych na blat, ściennych, stojących czy podblatowych).
 • Roca to też elementy do strefy kąpieli. To m.in. wanny, kabiny prysznicowe, brodziki oraz programy natryskowe.
 • Innowacją w produktach Roca są toalety myjące. To sprzęt, który zapewnia maksimum higieny, pozwala oszczędzać pieniądze i ogranicza zużycie wody.

Artykuły powiązane