VIEGA - dekoportal.pl

VIEGA

03 Lis 2023 /
viega
Obecnie to jeden z liderów produkcji techniki instalacyjnej przeznaczonej do doprowadzania i odprowadzania wody z budynku.

Historia marki Viega rozpoczyna się w 1899 roku, kiedy to Franz-Anselm Viegener założył przedsiębiorstwo rodzinne. Pierwsze projekty, czyli armaturę do wyszynku piwa sprzedawano okolicznym gospodom, ale firma zaczęła się szybko rozwijać, a jej pomysły zrewolucjonizowały rynek. Obecnie to jeden z liderów produkcji techniki instalacyjnej przeznaczonej do doprowadzania i odprowadzania wody z budynku. Dowiedz się więcej o historii firmy Viega, wykorzystywanych przez nią innowacjach i odpowiedzialnym podejściu do środowiska.

Nieustanny rozwój marki Viega

Marka Viega jest na rynku od ponad 100 lat. Przez ten czas tworzyła armaturę odpływowo-przelewową, produkty z tworzyw sztucznych do branży sanitarnej oraz połączenia rurowe z miedzi. Przełomowym momentem było wprowadzenie systemu Profipress w latach 90. Jedno z rewolucyjnych osiągnięć to również wynalezienie profilu SC-Contur w 2000 roku.

Rodzinne przedsiębiorstwo przekształciło się w firmę, która zatrudnia kilka tysięcy pracowników w wielu lokalizacjach na świecie, w tym w Polsce. Systemy Viega są stosowane nie tylko w domach, lecz także w szpitalach, gdzie wymagana jest najwyższa jakość wody pitnej. Niemiecka firma dostarcza rozwiązania również na obiekty sportowe, na przykład stadiony. Jej innowacyjne systemy pojawiają się w hotelach. Wysoka wydajność sprawia, że w momentach największego obciążenia systemy perfekcyjnie spełniają swoją funkcję.

Co warto wiedzieć o marce Viega?

 • Powstała w 1899 roku, a jej założycielem jest Franz-Anselm Viegener.
 • Z rodzinnego przedsiębiorstwa przekształciła się w firmę zatrudniającą kilka tysięcy pracowników na całym świecie.
 • Dwa ważne momenty w historii to wprowadzenie systemu Profipress oraz wynalezienie SC-Contur.
 • Rozwiązania marki są stosowane w domach, szpitalach czy obiektach sportowych.
 viega
Systemy Viega są stosowane nie tylko w domach, lecz także w szpitalach.

Produkty marki Viega

Dziś oferta przedsiębiorstwa jest niezwykle rozbudowana. Znajdują się w niej odpływy – do wanien, umywalek i bidetów, zlewozmywaków. Viega produkuje również odpływy liniowe. Każdy z tych wyrobów skutecznie odprowadza wodę i hamuje nieprzyjemne zapachy.

Ważną częścią asortymentu Viega są systemy zabudowy podtynkowej, które pozwalają ukryć elementy montażowe. Stelaże wyposażono w oszczędne spłuczki, co ułatwia ograniczenie zużycia wody. Do wyboru jest między innymi system Prevista Dry – do zabudowy mokrej, montażu w ścianie oraz do szyn i profili ścian działowych.

Przyciski spłukujące są kolejnym elementem oferty przedsiębiorstwa. Marka dba, by produkt był nie tylko wyjątkowo atrakcyjny wizualnie, lecz także przyjazny środowisku. Przyciski kompatybilne ze stelażami Viega występują w różnych wariantach kolorystycznych, wykończeniach i kształtach.

Jakie produkty znajdują się w ofercie marki Viega?

 • Przedsiębiorstwo oferuje między innymi odpływy do wanien czy zlewozmywaków.
 • W jego ofercie są też stelaże podtynkowe.
 • Tworzy przyciski spłukujące, które pozwalają oszczędzać wodę.
viega
Warto zwrócić uwagę na funkcję higieny Viega, która zapobiega skutkom stagnacji wody w przewodach.

viega
Ważną częścią asortymentu Viega są systemy zabudowy podtynkowej, które pozwalają ukryć elementy montażowe.

Ochrona zasobów jako odpowiedzialność firmy

Dla niemieckiego przedsiębiorstwa najważniejsza jest jakość, a w parze z nią idzie odpowiedzialność. Firma tworzy systemy, które pomagają oszczędzać energię. To jednak nie wszystko!

Produkty wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością, a to z kolei pomaga ograniczyć konieczność częstej wymiany elementów znajdujących się w łazience. Jak udaje się to osiągnąć? Wszystko zaczyna się od dobrania odpowiedniej jakości surowców. Viega stosuje stal nierdzewną, stal z powłoką niklowo-cynkową, brąz krzemowy czy solidne tworzywa sztuczne. Żeby stale kontrolować jakość, firma prowadzi specjalne testy wytrzymałości.

Viega dba o to, by projektowane wyroby i wymyślane technologie chroniły zasoby. Stara się ograniczyć wykorzystanie materiałów podczas produkcji w taki sposób, żeby zachować wysoką jakość.

Marka Viega zaangażowała się w inicjatywę „50 Sustainability & Climate Leaders”. To kampania, której zadaniem jest przekonanie przedsiębiorstw, by zwróciły uwagę na konieczność wprowadzenia rozwiązań w kierunku osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ustalonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Co marka Viega robi dla środowiska?

 • Tworzy systemy, które pozwalają redukować wykorzystanie energii.
 • Dba o wysoką jakość produktów, co przekłada się na brak konieczności ponownych zakupów w najbliższej przyszłości.
 • Próbuje ograniczyć wykorzystanie materiałów podczas produkcji, jednocześnie zachowując doskonałą jakość.
viega
Viega dba o to, by projektowane wyroby i wymyślane technologie chroniły zasoby.

Innowacje marki Viega

Marka Viega łączy tradycyjne rzemiosło z innowacją, co pozwala produkować wyroby tak doceniane przez wielu klientów. Opracowuje ciekawe rozwiązania, na przykład tworząc armaturę sterowaną elektronicznie. Seria Multiplex Trio E pozwala łatwo zaprogramować temperaturę i ilość wody. System ma funkcję pamięci. Każdy domownik ma więc możliwość zapisania swoich ulubionych ustawień i szybkiego wybrania ich.

Naciśnięcie, dotknięcie lub zbliżenie dłoni – w taki sposób najczęściej uruchamia się spłukiwanie w WC. Marka Viega w modelu Visign for More 202 postanowiła zastąpić tradycję innowacją. Właśnie dlatego stworzyła nowatorskie pokrętło, pod którym znajduje się elektroniczny system. Przekazuje on sygnał do mechanizmu w spłuczce, co uruchamia spłukiwanie.

Warto zwrócić uwagę na funkcję higieny Viega, która zapobiega skutkom stagnacji wody w przewodach. Może to bowiem doprowadzić do rozwoju bakterii, na przykład Legionella. Samodzielnie ustawia się częstotliwość oraz ilość wody przeznaczonej do płukania przewodów z wykorzystaniem tej funkcji.

Technika połączeń zaprasowywanych to kolejna z ciekawych propozycji producenta. Pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy instalatorom. Innowacyjna technika umożliwia tworzenie szczelnych, czystych połączeń w kilka sekund bez lutowania i spawania.

Jakie są ciekawe rozwiązania marki Viega?

 • Multiplex Trio E – zastosujesz do wanny, by ustawić ilość wody i temperaturę.
 • Visign for More 202 – estetyczny i łatwy w obsłudze przycisk spłukujący w formie pokrętła.
 • Funkcja higieny Viega – redukuje ryzyko rozwoju bakterii.
 • Technika połączeń zaprasowywanych – przyspiesza pracę instalatora.
 • Rozwiązania marki są stosowane w domach
viega
Przyciski kompatybilne ze stelażami Viega występują w różnych wariantach kolorystycznych, wykończeniach i kształtach.

viega
Tworzy przyciski spłukujące, które pozwalają oszczędzać wodę.

Wzornictwo, które zachwyca

Innowacje, wysoka jakość wykonania, ciekawe rozwiązania to nie wszystko! Marka Viega nie zapomina o designie. Estetyka produktów niemieckiego przedsiębiorstwa została doceniona – świadczy o tym ponad 100 nagród za wzornictwo!

Odpływ liniowy Advantix Vario w wersji ściennej otrzymał Red Dot Awards 2015. Produkty marki Viega zostały też zauważone w IF Design Award – na jury wrażenie zrobiły Visign for More 205 sensitive czy Visign for Style 23. Przyciski oraz odpływ Advantix Cleviva wyróżniono w konkursie German Design Award.

 • Produkty Viega otrzymują nagrody za wzornictwo. Jury IF Design Award doceniło Visign for More 205 sensitive, natomiast Red Dot Awards 2015 trafił do Adantix Vario.
 viega
Dla niemieckiego przedsiębiorstwa najważniejsza jest jakość, a w parze z nią idzie odpowiedzialność. 

 viega
Żeby stale kontrolować jakość, firma prowadzi specjalne testy wytrzymałości.