Zucchetti - dekoportal.pl

Zucchetti

23 Lip 2021 /
 zucchetti
Jednym z najważniejszych elementów filozofii marki Zucchetti jest nie tylko trwałość wyrobów, lecz także dbałość o środowisko naturalne.

Historia marki Zucchetti rozpoczęła się w 1929 roku w Valduggia, w prowincji Vercelli. Przedsiębiorstwo produkowało w małej odlewni zawory i artykuły instalacyjne. Przełomowym momentem dla firmy był początek lat 50-tych. To właśnie wtedy markę przejął Mario, syn założyciela. Nowy właściciel skoncentrował się na rozwijaniu produkcji, ekspansji handlowej i postępie technologicznym. Na początek lat 50-tych przypada zmiana profilu produkcji – rozpoczęto produkcję chromowanych baterii łazienkowych. Mario Zucchetti wyposażył nową siedzibę firmy w nowoczesne urządzenia produkcyjne, a także zaczął prezentować markę na ważnych targach branżowych, co przyniosło wymierne korzyści.

W 1958 roku przedsiębiorstwo zyskało kontrakty poza Europą, a dokładnie w Kanadzie i Australii. Na 1970 rok przypada powstanie drugiej spółki grupy, która zajmowała się formowaniem mosiądzu na gorąco. W 1983 powstała kolejna spółka – produkowano w niej elementy z tworzyw sztucznych. Lata 80-te to też czas promocji marki – zarówno w telewizji, jak i prasie. Ważny w historii przedsiębiorstwa jest rok 2007 – to właśnie wtedy powstała nowa marka Zucchetti.Kos, co było spowodowane wykupieniem firmy Kos tworzącej wysokiej jakości wanny i kabiny prysznicowe.

Dowiedz się więcej o historii marki Zucchetti:

 • Historia marki rozpoczyna się w 1929 roku od produkowania zaworów.
 • Na początku lat 50-tych firmę przejął syn założyciela, który rozwijał produkcję i zadbał o postęp technologiczny.
 • Na ten czas przypada też rozpoczęcie produkowania chromowanych baterii łazienkowych.
 • W latach 80-tych firma postawiła na promocję w telewizji i prasie.
 • W 2007 roku powstała marka Zucchetti.Kos, co było następstwem przejęcia firmy Kos.
 zucchetti
Przedsiębiorstwo stawia na różnorodność.

 zucchetti
Różnorodność modeli zachwyca, więc można wybrać coś zarówno do retro, jak i nowoczesnego wnętrza

Marka Zucchetti chroni środowisko

Jednym z najważniejszych elementów filozofii marki Zucchetti jest nie tylko trwałość wyrobów, lecz także dbałość o środowisko naturalne. Te dwie kwestie idą ze sobą w parze – produkty przedsiębiorstwa są bowiem na tyle trwałe, że nie ma konieczności częstej ich wymiany, a to przekłada się na ograniczenie zakupów. Firma przykłada dużą wagę do oszczędzania wody, dlatego baterie i systemy natryskowe pozwalają zmniejszyć przepływ wody bez rezygnacji z komfortu. Marka wdrożyła również działania redukujące CO2 i korzysta z certyfikowanej zielonej energii. Przedsiębiorstwo dba o recykling odpadów oraz oczyszczanie wody, która jest wykorzystywana podczas produkowania baterii.

Jak marka Zucchetti dba o środowisko?

 • Przedsiębiorstwo dba o wytrzymałość wyrobów, dzięki czemu nie trzeba ich często wymieniać, co pozwala ograniczyć zakupy.
 • Firma tworzy wyroby umożliwiające oszczędzanie wody.
 • Marka korzysta z certyfikowanej zielonej energii.
 • Przedsiębiorstwo dba o recykling odpadów tworzonych podczas produkowania baterii.
 zucchetti
Warto zwrócić uwagę na baterie termostatyczne, które pozwalają oszczędzać wodę.

 zucchetti
W ofercie marki znajdują się przede wszystkim baterie – są dostępne w klasycznych i oryginalnych wariantach kolorystycznych.

Trwałość i wyjątkowy design wyrobów marki Zucchetti

Włoski lider branży sanitarnej otrzymał wiele certyfikatów, które potwierdzają jakość wyrobów oraz produkcję z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wśród certyfikatów wymienić można DVGW czy SINTEF. Przedsiębiorstwo jest również doceniane za design produktów, o czym świadczą liczne nagrody. Zucchetti zdobyło między innymi jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie designu, czyli Red Dot Design Award. Tytuł Red Dot: Best of the Best w kategorii wyposażenia łazienek otrzymała seria Beam. Kolekcja stworzona przez studio Visibility zdobyła jedną z 4 nagród Red Dot przyznanych marce Zucchetti w 2021 roku. Potwierdzeniem wysokiej jakości oraz wyjątkowego designu produktów włoskiego przedsiębiorstwa jest wykorzystanie baterii, na przykład w znanych hotelach. Wyroby marki znajdują się między innymi w hotelu Marriott Renaissance Republique we Francji. Produkty firmy można podziwiać również w Polsce – zdobią i zapewniają komfort we wnętrzach Hotelu Starego w Krakowie.

Dowiedz się więcej o certyfikatach i nagrodach marki Zucchetti:

 • Włoska marka zdobyła mnóstwo certyfikatów potwierdzających jakość wyrobów oraz produkcję z poszanowaniem środowiska.
 • Przedsiębiorstwo jest również cenione za design, czego potwierdzeniem są nagrody Red Dot, w tym tytuł Red Dot: Best of the Best w kategorii wyposażenia łazienek dla serii Beam.
 • Wyroby firmy zdobią wiele hoteli, na przykład Marriott Renaissance Republique we Francji.
 zucchetti
W ofercie marki Zucchetti znajdują się wyroby, które zachwycają zarówno trwałością, jak i designem.

 zucchetti
Zucchetti zdobyło między innymi jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie designu, czyli Red Dot Design Award.

Poznaj produkty marki Zucchetti

W ofercie marki Zucchetti znajdują się wyroby, które zachwycają zarówno trwałością, jak i designem. Przedsiębiorstwo dba o zróżnicowane potrzeby, dlatego oferuje bogatą gamę produktów w wielu wariantach kolorystycznych. Marka Zucchetti słynie z baterii, które są dostępne w różnych wersjach. Fani klasyki mogą postawić na zawsze modny chrom, a osoby chcące dodać łazience lub kuchni ciekawego charakteru wybiorą spośród wyrazistych rozwiązań, na przykład czerwoną baterię, która sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu.

W asortymencie marki nie brakuje również deszczownic. Różnorodność modeli zachwyca, więc można wybrać coś zarówno do retro, jak i nowoczesnego wnętrza. Na uwagę zasługują baterie termostatyczne, które są korzystnym rozwiązaniem zarówno dla portfela, jak i środowiska. Dzięki nim nie trzeba poświęcać czasu i wody na regulację temperatury strumienia – wystarczy wybrać ją wcześniej. Pozwala to na znaczne zredukowanie opłat za wodę, a dodatkowo bateria termostatyczna gwarantuje bezpieczeństwo. Ustawiona wcześniej temperatura chroni przed poparzeniem, co jest szczególnie ważne w domach, w których mieszkają dzieci.

Jakie produkty znajdują się w ofercie marki Zucchetti?

 • W ofercie marki znajdują się przede wszystkim baterie – są dostępne w klasycznych i oryginalnych wariantach kolorystycznych.
 • Przedsiębiorstwo produkuje też deszczownice w różnorodnych kształtach.
 • Warto zwrócić uwagę na baterie termostatyczne, które pozwalają oszczędzać wodę.
 zucchetti
Przedsiębiorstwo dba o recykling odpadów tworzonych podczas produkowania baterii.

 zucchetti
Na początek lat 50-tych przypada zmiana profilu produkcji – rozpoczęto produkcję chromowanych baterii łazienkowych.

Do jakich wnętrz pasują wyroby marki Zucchetti?

Przedsiębiorstwo stawia na różnorodność. Dzięki temu w jego ofercie znajdują się produkty pasujące do różnych stylów. Osoby stawiające na surową, industrialną aranżację mogą wykorzystać serię Pan, w której znajduje się czarna bateria o minimalistycznym kształcie. Firma nie zapomina również o fanach klasyki, oferując baterie o ponadczasowej formie, ale jednocześnie zapewniające komfort użytkowania. Wspomniana wcześniej czerwona bateria to sposób na przełamanie monochromatycznego wystroju, w którym rządzi biel. Bogaty asortyment włoskiego przedsiębiorstwa to również akcesoria, a wśród nich dozowniki do mydła – nowoczesne i retro. Dostępne są też uchwyty na papier, a nawet kubki i przeznaczone do nich uchwyty. Tak skomponowany asortyment pozwala dobrać pasujące do siebie elementy wyposażenia łazienki i cieszyć się spójnie zaaranżowaną przestrzenią.

Do jakich stylów pasują produkty marki Zucchetti?

 • Oferta przedsiębiorstwa jest różnorodna, dlatego można znaleźć w niej nowoczesne produkty, baterie wyróżniające się surowym stylem pasującym do industrialnych wnętrz, a także retro modele, które warto wkomponować w klasyczną przestrzeń.
 • Asortyment jest bogaty w akcesoria, na przykład uchwyty na papier czy dozowniki do mydła, co ułatwia stworzenie spójnej aranżacji łazienki.
 zucchetti
Włoski lider branży sanitarnej otrzymał wiele certyfikatów, które potwierdzają jakość wyrobów.

 zucchetti
Marka korzysta z certyfikowanej zielonej energii.