Najważniejsze wydarzenia wnętrzarskie – sprawdź kalendarz! - dekoportal.pl

Najważniejsze wydarzenia wnętrzarskie – sprawdź kalendarz!

28 Lip 2021 / Napisał  / Aktualności ze świata designu

Cyklicznie – zarówno w Polsce, jak i na świecie – odbywają się wnętrzarskie wydarzenia, na które zjeżdżają się projektanci, architekci oraz mnóstwo pasjonatów dekorowania przestrzeni. Udział w targach jest świetnym pomysłem dla osób szukających nowych partnerów biznesowych lub po prostu chcących być na bieżąco z nowinkami z branży. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia wnętrzarskie w kraju i na świecie. Dowiedz się, gdzie warto się udać, żeby znać najświeższe trendy.

O czym przeczytasz w artykule?


Stockholm Design Week

 Stockholm Design Week

Zestawienie rozpoczynamy od wydarzenia związanego ze skandynawskim designem, który wpływa na trendy światowe. Stockholm Design Week to festiwal, który ściąga architektów, nabywców, dziennikarzy związanych z branżą. Wydarzeniu towarzyszą rozmaite wystawy, panele dyskusyjne i prezentacje. Jedną z najważniejszych wystaw towarzyszących festiwalowi jest Stockholm Furniture&Light. To targi, które odbywają się od 1951 roku. Ważnym elementem tego wydarzenia jest Greenhouse, czyli miejsce, gdzie początkujący projektanci mają szansę zaprezentować prototypy swoich wyrobów przyszłym partnerom. Żeby zostać wystawcą w GreenHouse, trzeba przejść proces aplikacyjny, o którego efekcie decyduje specjalne jury. W 2014 roku targi uruchomiły Stockholm Design Talks, czyli panel dyskusyjny z zakresu projektowania i architektury.

Stockholm Design Week:

 • Przeznaczony dla architektów, nabywców, dziennikarzy.
 • Podczas wydarzenia odbywają się panele dyskusyjne, wystawy i prezentacje.
 • Wydarzeniu towarzyszą targi Furniture&Light, które odbywają się od 1951 roku.

Ambiente we Frankfurcie

 czym obsadzić taras

Jedną z najpopularniejszych imprez branżowych są targi Ambiente we Frankfurcie. Ich tematyka to dobra konsumpcyjne, a wystawcy są podzieleni na trzy kategorie. Jedna z nich to Dinning, gdzie producenci przedstawiają swoje propozycje związane z branżą kuchenną. Na targach znajduje się też sektor Giving, gdzie można znaleźć ciekawe propozycje prezentów, dekoracyjnych akcesoriów, a także elementów wyposażenia biura. Ostatnia z kategorii to Living – w sektorze tym znajdują się wystawcy, którzy prezentują meble, dekoracje, oświetlenie i tekstylia. Ciekawym elementem wydarzenia jest Plagiarius, czyli nagroda, a właściwie antynagroda za plagiaty. Nagrodzone przedmioty również są widoczne na ekspozycji, której symbolem jest figura krasnala ze złotym nosem.

Targi Ambiente we Frankfurcie:

 • Ich tematyka to dobra konsumpcyjne.
 • Wystawcy są podzieleni na trzy kategorie.
 • Dinning to część przeznaczona dla wystawców związanych z branżą kuchenną.
 • Giving to strefa z propozycjami prezentów, natomiast Living jest przeznaczona dla wystawców mebli, oświetlenia, dekoracji.
 • Podczas targów przyznawana jest antynagroda za plagiaty.

Design Shanghai

 Design Shanghai

Jednym z najważniejszych wydarzeń branży wnętrzarskiej w Azji jest Design Shanghai. Pojawiają się na nim wystawcy z różnych dziedzin, na przykład luksusowego designu, projektowania kuchni i łazienki, aranżowania miejsca pracy. Podczas wydarzenia rozdawane są nagrody, na przykład New Materials Awards. To wyróżnienie za niedawno opracowane materiały w dowolnej branży – innowacyjne tworzywa nie muszą być więc związane z wnętrzami czy architekturą, ale mogą.

 • W Azji najważniejszym wydarzeniem jest Design Shanghai przeznaczony dla wystawców różnych dziedzin, na przykład projektowania łazienki i kuchni. Podczas wydarzenia rozdawane są nagrody, na przykład za nowo opracowane materiały.

Milan Design Week

 Milan Design Week

Kolejne wydarzenie odbywa się we Włoszech. Milan Design Week nie pozostaje zamknięty w dużej hali, ale jest widoczny w całym mieście. Wystawy czy instalacje świetlne można podziwiać w różnych częściach miasta. Potrafią wchodzić nawet do mieszkań – w taki sposób zrobiła skandynawska marka Marimekko, która podczas Milan Design Week zamieniła poddasze w przytulne mieszkanie. To ważne wydarzenie we Włoszech składa się z Salone del Mobile, czyli targów meblarskich, oraz Fuorisalone, czyli wystaw, wykładów oraz artystycznych instalacji, które można podziwiać w całym mieście. Historia wydarzenia sięga 1961 roku.

 • We Włoszech od 1961 roku odbywa się Milan Design Week, który wychodzi z zamkniętej hali na całe miasto. Wydarzenie składa się targów meblarskich oraz wykładów, wystaw i artystycznych instalacji.

4 Design Days w Katowicach

 4 design days w Katowicach

Ważnych wydarzeń branży wnętrzarskiej nie brakuje również w Polsce, a jednym z nich jest 4 Design Days w Katowicach. Odbywa się od kilku lat, a jego popularność nieustannie rośnie. Na wydarzeniu można spotkać osoby związane z branżą architektoniczną, nieruchomości i wzornictwa. Odbywają się konferencje – zarówno dla profesjonalistów, jak i osób zwiedzających. Przez cztery dni można wziąć udział w dyskusjach i prezentacjach dotyczących architektury wnętrz oraz designu. Już pierwsza edycja 4 Design Days w Katowicach przyciągnęła niemal 200 wystawców i około 20 000 gości, co potwierdza zainteresowanie tego typu wydarzeniami w Polsce.

 • 4 Design Days odbywa się w Katowicach, a pierwsza edycja tego wydarzenia przyciągnęła aż 200 wystawców i 20 000 gości. To okazja do wzięcia udziału w dyskusjach i prezentacjach dotyczących designu i architektury wnętrz.

Home Decor w Poznaniu

 home decor w Poznaniu

W Poznaniu odbywają się targi Home Decor, podczas których prezentowane są różnorodne produkty związane z wyposażeniem wnętrz. Można podziwiać dekoracje, na przykład perfumy do wnętrz, świece, obrazy, lustra i zegary. Nie brakuje też propozycji oświetlenia – zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Targi obejmują tekstylia oraz wyposażenie kuchni i łazienki. Na wydarzeniu przedstawiane są również rozwiązania do inteligentnego domu. Nie brakuje produktów do wykończenia wnętrz, na przykład farb czy okładzin ściennych. Na wydarzeniu pojawiają się wystawcy z kilkudziesięciu krajów, a firm jest kilkaset. Targi są przeznaczone zarówno dla osób zawodowo związanych z branżą, jak i pasjonatów designu.

 • Home Decor w Poznaniu to targi, na których można znaleźć wszystko, co potrzebne do urządzenia domu. Na wydarzeniu dla profesjonalistów oraz pasjonatów designu wystawcy prezentują tekstylia, wyposażenie kuchni i łazienki, oświetlenie, dekoracje i produkty do wykończenia wnętrz.

Warsaw Home & Contract

 warsaw home & contract

To biznesowe targi o zasięgu międzynarodowym. Trwają przez cztery dni i są przede wszystkim platformą biznesową, która ułatwia nawiązanie nowych kontaktów. Wydarzenie jest też przeznaczone dla pasjonatów dobrego designu. Na targach swoje propozycje przedstawiają między innymi producenci mebli. Wydarzenie jest podzielone na kilka stref. Pierwsza z nich to Selected Design, gdzie znajdują się meble wyselekcjonowanych, rozpoznawalnych na całym świecie marek, które tworzą zarówno do prywatnych budynków, jak i przestrzeni komercyjnych. Druga strefa to Selected Furniture, gdzie znajdują się przede wszystkim meble przeznaczone do przestrzeni prywatnej, ale też propozycje dla branży HoReCa. Strefa Kitchen jest idealna dla osób, które poszukują nowoczesnych rozwiązań do kuchni. Oprócz mebli znajdują się w niej innowacyjne systemy oraz praktyczne akcesoria i zastawa stołowa. Kolejna ze stref nazywa się Component, w której podziwiać można fronty, blaty i akcesoria meblowe. Warto zajrzeć też do części Light, gdzie wystawcy prezentują ciekawe oprawy oświetleniowe oraz rozwiązania smart home. Dla osób zainteresowanych materiałami powstała strefa Textile, w której można podziwiać tkaniny obiciowe oraz dekoracyjne.

Warsaw Home & Contract:

 • Trwające przez cztery dni targi mają zasięg międzynarodowy.
 • Wydarzenie jest podzielone na kilka stref.
 • Selected Design obejmuje meble do przestrzeni komercyjnych i prywatnych.
 • Selected Furniture to miejsce, gdzie wystawcy prezentują meble do przestrzeni prywatnej i propozycje dla branży HoReCa.
 • Strefa Kitchen pozwala poznać nowoczesne rozwiązania do kuchni.
 • Component to część przeznaczona dla wystawców z blatami, frontami i akcesoriami meblowymi.
 • Light umożliwia poznanie pięknych opraw oświetleniowych oraz innowacyjnych rozwiązań smart home.
 • Textile to strefa dla wystawców tkanin obiciowych i dekoracyjnych.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 28 kwiecień 2022 11:48
komentarz /( 1 )
 • Aneta_od projektów
  Aneta_od projektów

  wtorek, 07 czerwiec 2022 08:07

  4 Design Days w Katowicach to wydarzenie, na które warto pojechać

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.