6 pomysłów, na czym powiesić obraz bez wiercenia - dekoportal.pl

6 pomysłów, na czym powiesić obraz bez wiercenia

26 Mar 2021 / Napisał  / Dekoracje
na czym powiesić obraz
Młotek, gwoździe, haczyki – te akcesoria nie są Ci potrzebne do zawieszenia obrazu.

Młotek, gwoździe, haczyki – te akcesoria nie są Ci potrzebne do zawieszenia obrazu. Choć pozwalają zrobić to sprawnie, spowodują niepotrzebne dziury, których usunięcie zajmie Ci później wiele czasu. Podpowiadamy, na czym powiesić obraz bez wiercenia. Poznaj akcesoria, dzięki którym dekoracje ścienne będą przymocowane stabilnie, ale jednocześnie nie zostawią brzydkich śladów po zdjęciu.

O czym przeczytasz w artykule?

Wieszanie bez wiercenia – dlaczego warto?

Nie zawsze istnieje możliwość wiercenia w ścianach. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, właściciel może nie wyrazić zgody na taką ingerencję. Nawet jeśli się zgodzi, podczas wyprowadzki pozostawisz po sobie nieestetyczne otwory lub będziesz je gipsować, a następnie malować, co niepotrzebnie zajmie Ci wiele czasu. Warto więc zdecydować się na wieszanie bez wiercenia, kiedy wynajmujesz mieszkanie.

Wieszanie obrazów bez wiercenia pozwoli Ci też częściej zmieniać aranżację. Być może w miejscu, gdzie obecnie wiszą elementy dekoracyjne, za jakiś czas ustawisz regał. Po wymianie telewizora na nowy i większy może się okazać, że zmiana miejsca ramek będzie konieczna. Jeśli zdecydujesz się na akcesoria umożliwiające wieszanie bez wiercenia, unikniesz gipsowania nieestetycznych otworów w razie zmiany wyposażenia.

Jeśli planujesz wykonać ze zdjęć ogromną kompozycję, wieszanie ich w tradycyjny sposób zajmie Ci wiele czasu. Może się wiązać z kurzem, hałasem i czasem niepotrzebnie straconym na sprzątanie. Warto więc wybrać mniej inwazyjne rozwiązanie, czyli wieszanie bez wiercenia. Akcesoria do tego przeznaczone są łatwe w montażu. Z pracą poradzisz sobie samodzielnie.

Akcesoria umożliwiające wieszanie obrazów bez wiercenia są bezpieczniejszym rozwiązaniem w przypadku kuchni czy łazienki. Często stosuje się tam płytki. Okładzina może ulec pęknięciu podczas wiercenia.

Zastanawiając się, jak powiesić obraz na ścianie betonowej, zdecydowanie weź pod uwagę akcesoria, które nie wymagają wiercenia. Taka ściana jest bardzo twarda, więc wybór tradycyjnego sposobu montażu to niestety gwarancja trudnej pracy.

Wieszanie obrazów bez wiercenia – dlaczego warto?

 • Na ingerencję w ściany może się nie zgodzić właściciel mieszkania, więc często to jedyna możliwość w przypadku wynajmowanych nieruchomości,
 • Wieszanie bez wiercenia umożliwi Ci częstsze zmienianie aranżacji,
 • Unikniesz kurzu i hałasu, które mogą się pojawić, jeśli planujesz wiercić w twardych ścianach,
 • Innowacyjne metody są bezpieczniejsze w kuchni i łazience, gdzie płytki mogłyby pęknąć wskutek wiercenia,
 • Myśląc o tym, jak powiesić obraz na ścianie betonowej, warto zrezygnować z wiercenia na rzecz nowoczesnych sposobów, ponieważ praca w twardej ścianie jest wyjątkowo trudna.
 na czym powiesić obraz bez wiercenia
Wieszanie bez wiercenia umożliwi Ci częstsze zmienianie aranżacji.

Czym przykleić ramkę do ściany?

Zastanawiając się, jak powiesić obraz bez wiercenia, weź pod uwagę wykorzystanie taśmy montażowej. Na rynku znajdziesz produkty, z których bez obaw skorzystasz nawet w łazience, ponieważ doskonale przyczepiają się do płytek. Taśmy są dwustronne, a należy je przyklejać najpierw do bardziej chropowatej powierzchni, a więc albo do ramki, albo do ściany.

Aby zapewnić właściwy udźwig, trzeba przykleić taśmę w pionie na całej długości montowanego przedmiotu. Ważne jest nie tylko na czym wieszać obrazy, lecz także w jaki sposób przygotować do tego powierzchnię. Przede wszystkim należy odtłuścić powłokę – w tym celu możesz wykorzystać alkohol. Przed przymocowaniem taśmy montażowej, upewnij się, że powierzchnia jest czysta i sucha.

Zastanawiając się, na czym powiesić obraz, weź pod uwagę specjalne rzepy. Przed ich użyciem również trzeba zadbać o ścianę – wystarczy, że przetrzesz ją alkoholem izopropylowym. Aby zamocować rzepy we właściwy sposób, kieruj się wskazówkami producenta.

Co ważne, rzepy usuniesz ze ściany zupełnie bezinwazyjnie, bez obaw, że zniszczysz ścianę. Wystarczy zdjąć ramkę, a następnie pociągnąć za wystające paski, trzymając przy tym rzep od góry. Dzięki temu unikniesz zerwania tynku, a aranżację będziesz zmieniać tak często, jak tylko chcesz.

Na czym wieszać obrazy?

 • Możesz przymocować je na taśmę montażową, która jest dwustronna,
 • Dobrze sprawdzą się też rzepy, które łatwo usuniesz ze ściany w razie potrzeby,
 • Niezależnie od wybranego produktu pamiętaj o dokładnym przygotowaniu ściany, która musi być pozbawiona kurzu, brudu, tłuszczu,
 • Należy odtłuścić ścianę alkoholem i poczekać, aż wyschnie.
 na czym wieszać obrazy
Zastanawiając się, na czym powiesić obraz, weź pod uwagę specjalne rzepy.

Na czym powiesić obraz bez ramki?

Rysunki dziecka, zdjęcia z przyjaciółmi czy własnoręcznie namalowane obrazki – nie musisz ich zawsze oprawiać w ramy. W niektórych wnętrzach będą lepiej wyglądały, kiedy po prostu przyczepisz je do ściany. Zwykła taśma dwustronna nie sprawdzi się w tym celu najlepiej. Zastanawiasz się, na czym powiesić obraz bez ramki? Wystarczy, że zastosujesz masę mocującą.

To produkt, który zastępuje pinezki. Ma znacznie mniejszy udźwig niż wspomniane wcześniej rzepy, dlatego sprawdzi się do fotografii i obrazków bez ramek. Będzie też doskonałym spoiwem do przymocowania plakatów lub pocztówek. Masę możesz oczywiście odczepić bez obaw o wygląd ściany, na której nie pozostaną nieestetyczne ślady. Produkt umożliwiający wieszanie bez wiercenia jest bardzo atrakcyjny cenowo – blister zawierający niemal 100 sztuk to koszt około 15 zł.

Na czym powiesić obraz bez ramki?

 • Fotografie, plakaty, pocztówki i obrazki bez ramek są lekkie, dlatego do ich przymocowania wystarczy masa montażowa,
 • To tani produkt, który nie pozostawia śladów i jest łatwy w użytkowaniu.
 jak powiesić obraz bez wiercenia
Zastanawiając się, czym przykleić ramkę do ściany, weź pod uwagę gwoździe bez wbijania.

Gwoździe bez wbijania – jak wykorzystać?

Zastanawiając się, czym przykleić ramkę do ściany, weź pod uwagę gwoździe bez wbijania. To innowacyjne akcesorium, które jest dostępne w wersjach z różnym udźwigiem. Kiedy wybierasz gwoździe bez wbijania, zwróć uwagę na powierzchnię, do której są przeznaczone. Znajdziesz bowiem modele idealne do tapet i tynku, ale też metalu i płytek.

Samoprzylepne gwoździe wymagają odpowiedniego przygotowania powierzchni. Musisz więc oczyścić ścianę z brudu, tłuszczu i kurzu. Do prac możesz wykorzystać spirytus. Następny krok to przymocowanie plastra montażowego do ściany i dociśnięcie go przez kilka sekund na całej powierzchni. Po usunięciu elementu zabezpieczającego czas na przymocowanie do plastra gwoździa.

Na rynku znajdziesz produkty, których wysokość możesz regulować. Jeśli niechcący zamontujesz trzy gwoździe w pobliżu na delikatnie innych wysokościach, możesz je wyregulować. Dzięki temu obrazy będą wisiały równo.

Gwoździe bez wbijania – jak stosować?

 • Przy wyborze zwróć uwagę na to, jaki udźwig ma akcesorium oraz do jakiej powierzchni jest przeznaczone,
 • Oczyść ścianę z brudu, tłuszczu i kurzu,
 • Przymocuj plaster montażowy, dociśnij go przez kilka sekund, a następnie zdejmij element zabezpieczający,
 • Przymocuj gwóźdź do plastra i po dociśnięciu go zawieś ramkę.
 wieszanie obrazów bez wiercenia
Przy wyborze zwróć uwagę na to, jaki udźwig ma akcesorium oraz do jakiej powierzchni jest przeznaczone.

Jak powiesić obraz bez wiercenia? Przy pomocy magnesów!

Lubisz często zmieniać dekoracje ścienne i zastanawiasz się, na czym powiesić obraz bez wiercenia? Wykorzystaj połączenie magnesów oraz plastrów wodoodpornych, które charakteryzują się elastyczną strukturą. Przyklej plaster do oczyszczonej i suchej ściany, a do niego przymocuj magnes. To samo zrób z ramką – dzięki temu zyskasz trwałe mocowanie.

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość częstej wymiany obrazków bez konieczności zdejmowania plastra. Jeśli stosujesz sezonowe elementy dekoracyjne, ten sposób montażu bez wiercenia szczególnie przypadnie Ci do gustu.

 • Obrazy bez wiercenia przymocujesz do ściany przy użyciu magnesów i wodoodpornych plastrów. Plaster przymocuj zarówno do ściany, jak i ramki, a następnie do nich przyczep magnesy – w ten sposób zawiesisz obrazek bez użycia gwoździ i młotka.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 26 marzec 2021 17:05
komentarz /( 1 )
 • SARA
  SARA

  czwartek, 08 kwiecień 2021 16:40

  lubię mieć taka "ścianę wspomnień" :)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.