Co robić, żeby się dywan nie ślizgał! Znamy najlepszą odpowiedź! - dekoportal.pl

Co robić, żeby się dywan nie ślizgał! Znamy najlepszą odpowiedź!

05 Cze 2021 / Napisał  / Dekoracje
 Co robić żeby się dywan nie ślizgał
Najlepszym rozwiązaniem, żeby dywan się nie ślizgał, jest zastosowanie maty, na przykład wykonanej z polietylenu.

Dywany są chętnie stosowane w salonach i sypialniach. Niestety ułożone na płytkach czy panelach mogą nieustannie się przesuwać, przez co nie wyglądają już tak ładnie, konieczność poprawiania ich irytuje, a poza tym zawijające się rogi okładziny mogą zwiększać ryzyko bolesnego upadku. Podpowiadamy, co zrobić, żeby dywan się nie ślizgał.

O czym przeczytasz w artykule?

Dywan pod meblami – czy to dobre rozwiązanie?

Jednym ze sposobów na ślizgający się dywan jest ułożenie jego części pod meblem. Niestety nie zawsze prezentuje się to estetycznie, a poza tym może odbierać niektórym elementom wyposażenia stabilność. Meble mogą się okazać niewystarczającym zabezpieczeniem dla dywanu, ponieważ jego rogi nie będą przymocowane do podłogi. Podwijające się krawędzie zwiększają ryzyko potknięcia oraz upadku, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci.

Dywan pod meblami stwarza jeszcze jeden problem. Będą go one trzymały, przez co wyczyszczenie podłogi znajdującej się pod miękką okładziną okaże się znacznie trudniejsze. Nie jest to więc wygodne i w pełni bezpieczne rozwiązanie.

  • Umieszczenie krawędzi dywanu pod meblami nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ może negatywnie wpłynąć na stabilność elementów wyposażenia. Miękka okładzina pod ciężką komodą utrudni Ci też sprzątanie.
 Co robić żeby się dywan nie ślizgał
Jednym ze sposobów na ślizgający się dywan jest ułożenie jego części pod meblem.

Co zrobić, żeby dywan się nie ślizgał? Zastosuj taśmę!

Jeśli chcesz szybko poradzić sobie z problemem ślizgającego się dywanu, zastosuj dwustronną taśmę. To prowizoryczne rozwiązanie może okazać się trwałe. Taśmę wykorzystaj przede wszystkim na krawędziach i rogach, które mogłyby się podwijać.

Taśma pod ślizgający się dywan jest raczej rozwiązaniem do mniejszych okładzin. Sposób ten – choć skuteczny – może przynieść problemy, kiedy zechcesz wymienić dywan. Może się bowiem zdarzyć, że taśma tak mocno przylgnie do podłogi, że trudno będzie ją usunąć. Na rynku znajdziesz specjalne taśmy przeznaczone właśnie do przymocowania dywanu do podłogi.

  • Dobry sposób na ślizgający się dywan to dwustronna taśma, dzięki której rogi okładziny nie będą się zawijać. Niestety może się okazać, że po jakimś czasie taśmę będzie trudno usunąć z paneli.
 Co robić żeby się dywan nie ślizgał
Jeśli chcesz szybko poradzić sobie z problemem ślizgającego się dywanu, zastosuj dwustronną taśmę.

Mata antypoślizgowa – dzięki niej dywan nie będzie się przesuwał

Żeby dywan się nie ślizgał, możesz zastosować specjalną matę. Dzięki niej okładzina nie będzie się przesuwała, a to ułatwi odkurzanie oraz zapewni bezpieczeństwo domownikom. Mata antypoślizgowa nie kosztuje wiele – za model o wielkości około 70 x 200 cm zapłacisz mniej więcej 15 złotych.

Wiele mat antypoślizgowych może być przycinanych, więc bez trudu dopasujesz je nawet do okrągłego dywanu. Możesz też ułożyć kilku sztuk obok siebie, żeby uzyskać potrzebny rozmiar. Maty antypoślizgowe są wykonywane z różnych materiałów, na przykład polietylenu. Co ważne, wiele z nich możesz bez obaw ręcznie uprać. Maty antypoślizgowe mogą być stosowane z ogrzewaniem podłogowym.

  • Najlepszym rozwiązaniem, żeby dywan się nie ślizgał, jest zastosowanie maty, na przykład wykonanej z polietylenu. Produkt możesz dociąć na potrzebny wymiar, a w wielu przypadkach akcesorium nadaje się do ręcznego prania.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 czerwiec 2021 09:43
komentarz /( 1 )
  • Krysia
    Krysia

    poniedziałek, 07 czerwiec 2021 18:04

    U mnie sprawdza się mata antypoślizgowa :)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.