14 pomysłów na to, jak zapakować prezent - dekoportal.pl

14 pomysłów na to, jak zapakować prezent

20 Sie 2022 / Napisał  / Porady
jak zapakować prezent
Papier jest najpopularniejszym obok torebek sposobem na pakowanie prezentów.

Wiesz już, czym obdarujesz ważną osobę? Czas na wymyślenie ciekawego opakowania! Pięknie zapakowany upominek robi jeszcze większe wrażenie. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak zapakować prezent.

O czym przeczytasz w artykule?

Jak zapakować prezent w celofan?

Celofan to jeden z najpopularniejszych materiałów przeznaczonych do pakowania prezentów. Jest szczególnie przydatny, jeśli upominek ma nietypowy kształt. Wszystkie okrągłe przedmioty czy te o nieregularnej formie, na przykład rośliny doniczkowe, trudno byłoby w estetyczny sposób zapakować w papier. Rozrywałby się on bardzo szybko i z estetycznego efektu nici.

Zastanawiasz się, jak zapakować prezent w celofan? Najpopularniejszy sposób to tak zwany cukierek. W ten sposób łatwo zapakować między innymi ubrania. Wystarczy, że utworzysz z bluzy i koszulki rulon, a następnie ułożysz je na celofanie. Z obydwu stron zwiążesz paczkę przy pomocy kolorowych wstążek. Mocno je ściśnij. Właśnie w ten sposób uzyskasz cukierek.

Nieco innego sposobu potrzebujesz, jeśli prezent ma taką formę, że musi stać. Dobrym przykładem jest roślina doniczkowa, która zapakowana w cukierek nie będzie się dobrze prezentować. Jak zapakować prezent o takim kształcie w celofan? Wytnij kwadratowy kawałek materiału, na jego środku ustaw roślinę. Zbierz celofan w górę, zwiąż wstążką i gotowe.

Jak zapakować prezent w celofan?

 • Zapakuj upominek w cukierek – ten sposób sprawdzi się świetnie do ubrań,
 • Jeśli prezent musi być stojący, musisz zebrać celofan w górę i tam przewiązać wstążką – to rozwiązanie do rośliny doniczkowej.
jak zapakować prezent
Celofan to jeden z najpopularniejszych materiałów przeznaczonych do pakowania prezentów.

Jak zapakować zdrapki na prezent?

Ciekawym pomysłem na upominek na wesele czy osiemnastkę są zdrapki. Być może obdarowany będzie miał nieco szczęścia? Nie jest to jednak najprostszy prezent do zapakowania. Oczywiście możesz po prostu włożyć go do koperty. Jak zapakować zdrapki na prezent w oryginalny sposób?

Ze zdrapek możesz przygotować nietypowy bukiet. Żeby go wykonać, potrzebujesz patyczków od szaszłyków oraz przezroczystej taśmy. Zdrapkę zwiń w rulon, a następnie przyklej do patyka. Powtórz to z każdą zdrapką, a następnie ułóż z nich bukiet.

Jak zapakować zdrapki na prezent? W słoik! Możesz też zwinąć zdrapki w małe rulony i wypełnić nimi słoik. Przewiąż go dodatkowo kolorową wstążką.

Jak zapakować zdrapki na prezent?

 • Zwiń zdrapki w rulon,
 • Przyklej jedną sztukę do jednego patyka do szaszłyków,
 • Z kilku patyków wykonaj bukiet,
 • Możesz też umieścić zdrapki w słoiku.
jak zapakować książkę na prezent
Papier i wstążka są najlepsze, ale możesz też dodatkowo urozmaicić opakowanie.

Jak zapakować skarpetki na prezent?

Skarpetki są popularnym upominkiem, który ze względu na kształt trudno ciekawie zapakować. Możesz wykorzystać małą torebkę lub po prostu zawinąć je w cukierek. Czy są inne sposoby? Jak zapakować skarpetki na prezent?

Możesz wykorzystać niewielki koszyczek, który stanie się dodatkowym prezentem. Włóż do niego skarpetki zwinięte w rulon, a następnie pozostałe miejsce wypełnij drobnymi upominkami w postaci słodkości. Dodatkowo wykorzystaj folię, którą w górnej części przewiążesz kolorową wstążką.

 • Skarpetki możesz zapakować do torebki lub zawinąć je w cukierek. Sprawdzą się też ułożone w koszyczku wraz ze słodyczami.
jak ładnie zapakować prezent
Skarpetki są popularnym upominkiem, który ze względu na kształt trudno ciekawie zapakować.

Jak zapakować książkę na prezent?

Książki ze względu na swój kształt nie są trudne do spakowania. Papier i wstążka są w zupełności wystarczające. Nie znaczy to jednak, że nie można w jakiś sposób urozmaicić takiego opakowania. Jak to zrobić? Jak zapakować książkę na prezent?

Do ozdoby papieru sprawdzą się oprócz wstążek również te rzeczy, które znajdziesz na spacerze. Możesz więc w ciekawy sposób, a jednocześnie niewielkim kosztem udekorować książkę na prezent. Doskonale do tego celu sprawdzą się szyszki oraz gałązki. To szczególnie dobry pomysł, jeśli planujesz wykorzystać szary papier pakowy.

Jak zapakować prezent w postaci książki na święta? Możesz ozdobić ją niewielką bombką po zapakowaniu w papier. Raczej wybieraj spośród plastikowych lub styropianowych, żeby podczas transportowania upominku nie doszło do stłuczenia dekoracji. Oprócz bombek sprawdzą się inne świąteczne ozdoby, na przykład mini gnomy lub aniołki.

Jak zapakować książkę na prezent?

 • Papier i wstążka są najlepsze, ale możesz też dodatkowo urozmaicić opakowanie,
 • Dobrze sprawdzą się szyszki i gałązki,
 • Odpowiednia będzie też bombka lub malutki gnom, jeśli książka jest świątecznym prezentem.
jak śmiesznie zapakować alkohol na prezent
Książki ze względu na swój kształt nie są trudne do spakowania.

Jak śmiesznie zapakować alkohol na prezent?

Alkohol jest często wybieranym upominkiem, a zazwyczaj wybierany trunek to wino. Najłatwiej jest po prostu włożyć butelkę do podłużnej torebki prezentowej. Istnieją jednak inne sposoby. Jak śmiesznie zapakować alkohol na prezent?

Do zapakowania alkoholu możesz wykorzystać słodycze. Sprawdzą się przede wszystkim okrągłe cukierki. Najpierw jednak musisz owinąć butelkę papierem – to właśnie do niego będziesz przyklejać słodkości, co sprawi, że później będzie o wiele łatwiej odpakować upominek. Możesz zdecydować się na słodkości w złoto-pomarańczowych papierkach, dzięki którym butelkę wina przeobrazisz w kształt ananasa. Wystarczy, że w górnej części dokleisz zielone, długie liście – wytniesz je z papieru lub bibuły.

Zastanawiając się, jak zapakować prezent będący butelką alkoholu, możesz wykorzystać celofan, bibułę i sztuczne kwiaty. Połóż na stół celofan, a na nim bibułę w wybranym kolorze, następnie zbierz je w górę i delikatnie przewiąż wstążką. Sztuczne kwiaty wetknij od góry. Teraz mocniej zwiąż wstążkę. Dzięki temu sposobowi alkohol będzie imitował wazon wypełniony kwiatami.

Jak śmiesznie zapakować alkohol na prezent?

 • Możesz przymocować do butelki słodycze w taki sposób, żeby stworzyć z butelki kształt ananasa,
 • Butelka alkoholu, bibuła, celofan i sztuczne kwiaty pozwolą Ci wykonać opakowanie, dzięki któremu prezent będzie wyglądał jak bukiet wypełniony roślinami.
jak zapakować prezent w papier bez pudełka
Alkohol jest często wybieranym upominkiem, a zazwyczaj wybierany trunek to wino. 

Jak zapakować pieniądze na prezent?

Pieniądze są popularnym prezentem na wesele, komunię czy urodziny. Najczęściej daje się je po prostu w kopercie. Czy istnieje ciekawszy sposób na to, jak zapakować pieniądze na prezent?

Możesz zdecydować się na zakup skarbonki, którą wypełnisz banknotami. Taki sposób jest idealny na urodziny. Istnieje ogromny wybór skarbonek. Możesz zdecydować się na taką z motywem samochodu czy podróży – dobierz wzór do tego, na co wiesz, że zbiera obdarowany.

Pieniądze pozwijanie w rulony sprawdzą się też umieszczone w dekoracyjnym naczyniu. Koniecznie przewiąż słoik wstążką. Możesz też wypełnić go bibułą lub słodyczami w taki sposób, żeby pieniądze od zewnątrz nie były widoczne.

Dla dziecka możesz stworzyć świetną zabawę dzięki balonom wypełnionym pieniędzmi. Nadmuchaj je, umieść w każdym banknot. Stwórz z balonów bukiet, a do dziecka będzie należało ich przebijanie. Osiągniesz nieco podobny efekt do urodzinowej piniaty.

Na wesele możesz zapakować pieniądze w drewniane, eleganckie pudełko. Po otwarciu oprócz banknotów na spodzie górnej części będzie kartka z napisanymi przez Ciebie życzeniami. Jeśli będzie zalaminowana, przetrwa dłużej.

Jak zapakować pieniądze na prezent?

 • Możesz wypełnić banknotami skarbonkę,
 • Pozwijanie w rulon pieniądze umieścisz też w dekoracyjnym naczyniu, które przewiążesz wstążką,
 • Dla dziecka sprawdzi się zabawa w przebijanie balonów wypełnionych banknotami,
 • Na ślub pieniądze możesz podarować w drewnianym, eleganckim pudełku.
jak zapakować pieniądze na prezent
Możesz zdecydować się na zakup skarbonki, którą wypełnisz banknotami.

Jak zapakować duży prezent?

Książki, słodycze, zabawki – te przedmioty dość łatwo zapakować, ponieważ nie są za duże. Znacznie trudniej robi się, kiedy prezent jest dużych rozmiarów. Wyobraź sobie komputer stacjonarny czy telewizor. Te przedmioty trudno zapakować, ponieważ najczęściej nie jest łatwo znaleźć papier, który wystarczyłby do ich opakowania.

Zastanawiając się, jak zapakować duży prezent, weź pod uwagę wykorzystanie nowego kartonu. Możesz włożyć do niego przedmiot w oryginalnym opakowaniu. Karton powinien być pozbawiony jakichkolwiek napisów (mogą pojawić się tylko na spodzie). Takie ogromne pudło przewiąż wstążką – dobierz taką o sporej szerokości, żeby pasowała do pudełka.

Są prezenty, których opakowanie jest właściwie niemożliwe. Do takich należy rower. Po prostu przewiąż go dużą wstążką, na przykład na kierownicy. Dzięki temu nie będzie wątpliwości, że to prezent.

Zastanawiając się, jak ładnie zapakować prezent, weź też pod uwagę wykorzystanie materiałowego worka. Ten sposób sprawdzi się przede wszystkim na zestaw prezentów składający się z zabawek o różnych kształtach. Przewiązany wstążką worek będzie się kojarzył z workiem Mikołaja, więc to idealny sposób na pakowanie świątecznych prezentów.

Jak zapakować duży prezent?

 • Duży prezent, na przykład komputer stacjonarny, zapakujesz w gładki karton, pozbawiony napisów i przewiążesz go szeroką, barwną wstążką,
 • Rower możesz ozdobić kokardą – inne opakowanie jest zupełnie zbędne i właściwie niemożliwe,
 • Na kilka dużych prezentów o nieregularnych kształtach sprawdzi się materiałowy worek, który będzie przywodził na myśl worek Mikołaja.
jak zapakować pieniądze na prezent
Zastanawiając się, jak ładnie zapakować prezent, weź też pod uwagę wykorzystanie materiałowego worka.

Jak zapakować prezent w papier?

Papier jest najpopularniejszym obok torebek sposobem na pakowanie prezentów. Warto pamiętać o kilku kwestiach, żeby pakowanie przy jego pomocy przebiegło sprawnie. Jak zapakować prezent tym popularnym sposobem?

Przede wszystkim dobierz odpowiedni papier. Ważna jest nie tylko estetyka, lecz także jakość. Jeśli będzie gruby i matowy, praca przebiegnie znacznie sprawniej. Błyszczący, cienki, przypominający folię wygląda ładnie, jednak trudno ułożyć go w estetyczny sposób. Podczas klejenia stosuj dwustronną taśmę, której po prostu nie będzie widać. Pamiętaj, żeby wybrać naprawdę ostre nożyczki – postrzępione krawędzie papieru prezentują się nieestetycznie.

Jak zapakować prezent w papier bez pudełka? Jeśli papier jest odpowiednio gruby i odporny na przerwanie, możesz wykorzystać metodę na cukierek. W ten sposób zapakujesz prezenty, które mają kształt tuby, a także ubrania.

Jak ładnie zapakować prezent w papier?

 • Wybierz gruby, matowy papier, który przyspieszy pakowanie,
 • Stosuj dwustronną taśmę – nie widać jej,
 • Korzystaj z ostrych nożyczek, żeby uniknąć postrzępionych krawędzi papieru.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 18 sierpień 2022 15:31
komentarz /( 1 )
 • EkoKasia
  EkoKasia

  środa, 24 sierpień 2022 09:26

  cieszę się, że coraz częściej ludzie sięgają po eko opakowania, pakują w stary papier czy gazety. To wygląda super a co więcej ratuje planetę!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.