22 pomysły: dekoracja stołu komunijnego - dekoportal.pl

22 pomysły: dekoracja stołu komunijnego

18 Sty 2023 / Napisał  / Porady
pomysły dekoracja stołu komunijnego
. Postaw na ponadczasowe, eleganckie rozwiązanie lub zdecyduj się na ciekawy motyw przewodni.

Niezależnie od tego, czy organizujesz komunię w restauracji, czy w domu, możesz mieć za zadanie wybranie ozdób na stół. Postaw na ponadczasowe, eleganckie rozwiązanie lub zdecyduj się na ciekawy motyw przewodni. Podpowiadamy, jak udekorować stół na komunię.

O czym przeczytasz w artykule

Stół na komunię – jaki motyw dekoracji wybrać?

Podstawą wystroju stołu jest obrus, oczywiście biały, bo ten kolor jak żaden inny kojarzy się z komunią. Sam – choć elegancki – nie stworzy ciekawej aranżacji. Dobierz więc motyw, według którego stworzysz dekoracje na stół komunijny.

Twoim kluczem mogą być konkretne połączenia kolorystyczne, na przykład srebrno-białe lub złoto-białe. Niektórzy wybierają stereotypowe podejście do barw, dlatego przygotowują niebieską dekorację na komunię dla chłopca, natomiast różową dla dziewczynki. Takie podejście też okaże się odpowiednie.

Możesz zastosować nie tylko konkretne kolory, lecz także motywy. Idealny będzie wystrój stołu komunijnego w stylu glamour. Eleganckie, błyszczące dodatki pasują na taką okazję. Komunie odbywają się w maju, dlatego to świetny moment na wykorzystanie roślinnego motywu. Przystrojenie stołu na komunię to jedno z rozwiązań, a drugim jest wykorzystanie delikatnych listków i naturalnych materiałów. Ten drugi sposób na aranżację sprawdzi się, szczególnie jeśli spotkanie rodziny odbywa się w ogrodzie.

Dekoracja stołu na komunię dla chłopca lub dziewczynki często nawiązuje do symboli biblijnych. To dzięki nim podkreślisz religijny charakter przyjęcia. Kielich, krzyż czy opłatek z napisem IHS (to skrót imienia Jezus) to wzory, które pojawiają się w aranżacjach komunijnych stołów.

Jaki motyw dekoracji stołu na komunię wybrać?

 • Zdecyduj się na biały obrus,
 • Wybierz przewodnie połączenie kolorystyczne,
 • Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na jeden motyw, na przykład roślinny,
 • Możesz nawiązać do symboli biblijnych.
stół komunijny dekoracja stołu komunia
Podstawą wystroju stołu jest obrus, oczywiście biały, bo ten kolor jak żaden inny kojarzy się z komunią.

Pomysły: dekoracja stołu komunijnego w stylu glamour

Dekoracje na komunię w stylu glamour? Dlaczego nie! Zdecyduj się na jeden z przewodnich kolorów oprócz bieli – wybierz złoty lub srebrny.

Możesz ustawić na stole talerze z delikatnie złoconą krawędzią i dopasować do nich złote sztućce. Elementem dekoracyjnym będą też wysokie świeczniki. Złote z białą świecą idealnie wkomponują się w wystrój glamour! Jeśli obawiasz się, że błyszczących elementów będzie zbyt wiele, ustaw białe, niskie świece w szklanych, transparentnych naczyniach, których tylko krawędź będzie złota.

Jakie jeszcze warto wykorzystać pomysły? Dekoracja stołu komunijnego w eleganckim stylu powinna uwzględniać rośliny. Możesz ustawić cięte, białe kwiaty w specjalnych szklanych wazonach na wąskiej, wysokiej nóżce. Staną się elegancką ozdobą, a jednocześnie nie będą przeszkadzać gościom w rozmowie.

Dekoracja stołu komunijnego w stylu glamour – na co zwrócić uwagę?

 • Wybierz połączenie złotego lub srebrnego z bielą,
 • Możesz wykorzystać talerze ze złotą krawędzią,
 • Sprawdzą się też złote świeczniki wypełnione białymi świecami,
 • Nie zapomnij o kwiatach – niech staną w wysokich wazonach na wąskiej nóżce, która nie będzie przeszkadzała gościom podczas rozmów.
stół komunijny dla dziewczynki
Idealny będzie wystrój stołu komunijnego w stylu glamour.

Motyw kwiatów a wystrój stołu komunijnego

Kwiaty są jednym z chętnie wykorzystywanych motywów podczas dekorowania stołów na różne okazje. Równie dobrze sprawdzą się, jeśli przed Tobą samodzielnie organizowana komunia. Dekoracja stołu to nie tylko kwiaty same w sobie, lecz także ich motyw pojawiający się na różnych przedmiotach.

Niech wszystkie bukiety znajdujące się na stole będą takie same, co pozwoli Ci uniknąć chaosu. Podobną do nich kolorystykę zastosuj na winietkach dla gości oraz menu, jeśli planujesz takie elementy. Zwróć uwagę na tort – on też może być przecież ozdobiony wzorem kwiatów!

Kolejny przedmiot, na którym mogą się pojawić, to serwetki. Pamiętaj jednak, żeby zachować umiar. Wybierz tylko kilka miejsc ozdobionych motywem kwiatów, żeby wystrój stołu komunijnego nie stał się przytłaczający. Jaki kolor roślin wybrać? Idealne będą białe, ale dobrze zaprezentują się również różowe.

Jak wykorzystać kwiaty jako motyw dekoracyjny na stole komunijnym?

 • Zdecyduj się na takie same bukiety na cały stół, żeby zachować spójność dekoracji,
 • Podobny kolor do roślin niech ma wzór kwiatów na winietkach oraz menu,
 • Możesz też zdecydować się na taki sam motyw na słodkościach.
stół na komunię
Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na jeden motyw, na przykład roślinny.

Delikatne dekoracje na komunię nawiązujące do natury

Naturalne aranżacje cieszą się popularnością między innymi na weselach. Kiedy dekorujesz stół komunijny dla dziewczynki lub chłopca, również możesz je wykorzystać. Naturalne materiały w połączeniu z motywem liści pasują na wiosnę, gdy odbywa się komunia. Dekoracja stołu w subtelnych barwach pięknie zaprezentuje się na fotografiach.

Jakie warto wykorzystać pomysły? Dekoracja stołu komunijnego powinna uwzględniać biały obrus. Na nim ustawisz elementy nawiązujące do natury, a mogą to być między innymi plastry drewna. To, co na nich umieścisz, zależy od Twojej inwencji. Mogą stać się podstawką dla roślin lub świeczników.

Na stole niech nie zabraknie zieleni. Jak ją wprowadzić? Jako dekoracje na stół komunijny wykorzystasz delikatne, zielono-białe wieńce, w środku których umieścisz świecznik. Sposobem na urozmaicenie aranżacji są girlandy ze sztucznych roślin. Wybierz taką, która składa się wyłącznie z liści, położysz ją przez środek stołu zamiast bieżnika.

Dekoracje na komunię mogą pojawić się również na słodkościach. Niech babeczki czy tort zostaną ozdobione motywem, który planujesz wykorzystać na stole. To sprawi, że całość aranżacji będzie spójna.

Jak przystroić stół komunijny w naturalnym stylu?

 • Wybierz biały obrus,
 • Zdecyduj się na plastry drewna, na których możesz ustawić rośliny lub świeczniki,
 • Dobrze sprawdzi się zielono-biały wieniec,
 • Zwróć uwagę na girlandy ze sztucznych liści.
dekoracje na stół komunijny
Zdecyduj się na takie same bukiety na cały stół, żeby zachować spójność dekoracji.

Jak samemu zrobić dekoracje komunijne?

Dekoracje na komunie bywają gotowe, ale niektórzy rodzice robią je sami. Chcesz należeć do tej drugiej grupy? Zastanawiasz się, jak samemu zrobić dekoracje komunijne? Nie musi być to skomplikowane! Poznaj nasze pomysły na stół komunijny. Dekoracja stołu na komunię nie sprawi Ci trudności.

Do przystrojenia stołu na komunię przydadzą Ci się kwiaty. Możesz kupić gotowe bukiety i umieścić w wazonach, ale też samodzielnie stworzyć kompozycję z roślin żywych lub sztucznych. Wystarczy, że wykorzystasz gąbkę florystyczną, w którą wetkniesz wybrane kwiaty według własnego pomysłu. Całość umieść w dekoracyjnym naczyniu, żeby gąbka nie była widoczna.

Samodzielnie zaprojektujesz i wydrukujesz winietki oraz menu. Dzięki temu dopasujesz je idealnie do planowanej aranżacji stołu. Na talerzach, nim do stołu zasiądą goście, znajdują się serwetki. Możesz złożyć je w ciekawy sposób lub po prostu przewinąć sznurkiem jutowym i udekorować gałązką, jeśli planujesz naturalne przystrojenie stołu na komunię.

Jak samemu zrobić dekoracje komunijne?

 • Wykorzystaj gąbkę florystyczną, którą umieścisz w ozdobnym naczyniu, a następnie wetkniesz w nią wybrane kwiaty według własnego pomysłu na roślinną kompozycję,
 • Dobrym pomysłem jest samodzielne zaprojektowanie i wydrukowanie winietek dla gości oraz menu,
 • Ułóż ciekawie serwetki na talerzach.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 18 styczeń 2023 12:38

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.