Jak dopasować żaluzje aluminiowe do wnętrza? - dekoportal.pl

Jak dopasować żaluzje aluminiowe do wnętrza?

26 Paź 2023 / Napisał  / Porady
żaluzje aluminiowe do wnętrza

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Familyrollo S.A.


Jak dopasować żaluzje aluminiowe do wnętrza?

Żaluzje aluminiowe nie tylko tłumią dźwięki, chronią pomieszczenie przed zbyt dużym nagrzewaniem i ułatwiają utrzymanie właściwej cyrkulacji powietrza. Mogą być też stylowym elementem wyposażenia wnętrza. Z tego poradnika dowiesz się, jak dopasować żaluzje aluminiowe do danego pomieszczenia, by były jednocześnie praktyczne i eleganckie.


Żaluzje aluminiowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Żaluzje aluminiowe skutecznie zabezpieczają wnętrze przed promieniowaniem UV, są lekkie i nie obciążają nadmiernie ramy okiennej. To jednak niejedyne ich zalety. Warto zdecydować się na nie również z innych powodów.

Różne możliwości montażu

Żaluzje aluminiowe możesz zamontować na ścianie, oknie lub we wnęce i dopasować je do rodzaju okna, wyposażenia pomieszczenia oraz Twoich upodobań.

Łatwość sprzątania

Jeśli nie przepadasz za sprzątaniem, żaluzje aluminiowe to rozwiązanie, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas aranżowania swojego mieszkania. Nie wymagają one wykonywania skomplikowanych prac konserwacyjnych, a żeby je wyczyścić, wystarczy przetrzeć ich powierzchnię wilgotną szmatką.

Wiele modeli do wyboru

Co równie ważne, tego rodzaju osłony okienne występują w rozmaitych wariantach do wyboru. W sklepach znajdziesz nie tylko różne kolory żaluzji aluminiowych, ale także modele w wielu rozmiarach.


Jak dopasować żaluzje aluminiowe?

Zastanawiasz się, co wziąć pod uwagę, wybierając żaluzje aluminiowe? Zwróć uwagę na ich design, kolor i dopasuj model do rodzaju pomieszczenia, w którym będą zamontowane. Pamiętaj też o wybraniu odpowiedniego, pasującego do wymiarów okna, rozmiaru żaluzji.

Na jakie kolory żaluzji aluminiowych warto się zdecydować?

Na stronie internetowej: https://familyrollo.pl/zaluzje/zaluzje-aluminiowe znajdziesz żaluzje aluminiowe w wielu wariantach kolorystycznych. Możesz zdecydować się na klasyczną biel, brąz, beż lub czerń. Kolory żaluzji aluminiowych dopasuj do:

  • Stolarki okiennej – wybierz model żaluzji w tym samym (lub o ton jaśniejszym) kolorze, co rama okna.
  • Barwy ścian – zdecyduj się na żaluzje w tym samym kolorze, na który pomalowane są ściany lub wybierz model w kontrastującej z nim barwie. Pamiętaj jednak, że powinna ona pasować do innych elementów wyposażenia wnętrza, dzięki czemu aranżacja będzie spójna.
  • Kolorystyki mebli – odcień żaluzji aluminiowych możesz też dobrać do koloru blatu kuchennego czy szafki, nad którą znajduje się okno.

Żaluzje aluminiowe a rodzaj pomieszczenia

Tego typu osłony okienne są niepodatne na korozję, dzięki czemu sprawdzą się we wnętrzach narażonych na działanie wody, takich jak kuchnia, łazienka i pralnia. Wybierając żaluzje aluminiowe do takich pomieszczeń, dopasuj je do innych elementów wyposażenia – koloru płytek, mebli lub ramy okiennej. Tą samą zasadą kieruj się, kupując osłony na okna do sypialni czy gabinetu.

Jak dopasować żaluzje aluminiowe? Pamiętaj o odpowiednich wymiarach!

Nie zapominaj o wybraniu żaluzji aluminiowych w rozmiarze pasującym do wielkości okna. Wygodnym rozwiązaniem jest zamówienie osłon okiennych na wymiar – taką usługę oferuje między innymi firma familyrollo.pl. Dobór odpowiedniej żaluzji ułatwi Ci instrukcja pomiaru, którą znajdziesz na stronie tego sklepu internetowego.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Familyrollo S.A.


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 26 październik 2023 15:26
komentarz /( 1 )
  • Tina1
    Tina1

    wtorek, 09 kwiecień 2024 09:59

    żaluzje aluminiowe? Jakoś mi do wnętrz nie pasują

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.