Jak zrobić zagłówek do łóżka z poduszek? - dekoportal.pl

Jak zrobić zagłówek do łóżka z poduszek?

17 Mar 2024 / Napisał  / Porady
jak zrobić zagłówek do łóżka z poduszek
Dekoracyjne poduszki zagłówki do sypialni nie są przytwierdzane na stałe, dlatego możesz je wymieniać.

Chciałbyś odmienić swoją sypialnię, ale nie masz pomysłu? A może szukasz budżetowych inspiracji, które sprawią, że pomieszczenie stanie się przytulne i komfortowe? Jeżeli lubisz projekty DIY, być może zainspirujesz się własnoręcznie wykonywanymi zagłówkami z ozdobnych poduszek. Sprawdź, jak w łatwy sposób odmienić wnętrze!

O tym przeczytasz w artykule:

Pomysł na zagłówek do łóżka z poduszek – odmień swoją sypialnię

Jeżeli Twoje łóżko ma już zagłówek, możesz go łatwo odświeżyć. Nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi – wystarczą rzep i nożyczki. Zanim jednak przystąpisz do pracy, zastanów się, czy chcesz pokryć całą powierzchnię, czy tylko środkową część płyty. W zależności od upodobań możesz rozmieścić poduszki na całej szerokości płyty lub zostawić wolną przestrzeń po bokach. Zdecydowanie najbardziej efektowny jest zagłówek z poduszek, w którym poszczególne elementy ściśle do siebie przylegają. Taka ozdoba ociepli pokój męski młodzieżowy czy nudną sypialnię.

Dekoracyjne poduszki zagłówki do sypialni nie są przytwierdzane na stałe, dlatego możesz je wymieniać zależnie od pory roku czy aktualnej aranżacji wnętrza. Kiedy już wybrałeś poduszki, czas zastanowić się nad sposobem ich montażu. Praktycznym i nieinwazyjnym sposobem jest montaż przy użyciu samoprzylepnej taśmy rzepowej, którą przyszyjesz do płyty i poszewek. Oczywiście, możesz ograniczyć się do przyklejenia pasów, ale to mniej trwała metoda.

Jak zrobić zagłówek do łóżka z poduszek bez fachowca?

  • W zależności od preferencji poduszki mogą być rozmieszczone na całej powierzchni zagłówka lub tylko na środkowej części.
  • Zagłówek z poduszek może być zaprojektowany przy użyciu istniejącej płyty — wystarczy przytwierdzić poduszki na rzepy.
  • Taśmy z rzepami mogą być przyszyte do poduszek i płyty lub przyklejone
pomysł na zagłówek do łożka z poduszek
Poduszki zagłówki do sypialni mogą być z powodzeniem przymocowane do karnisza.

Jak stworzyć zagłówek z poduszek od podstaw?

Stworzenie zagłówka od zera jest nieco bardziej skomplikowane i wymaga dokupienia płyty MDF. Aby ułatwić sobie pracę, możesz od razu zakupić płytę dociętą na wymiar. Jeżeli zakładasz, że poduszki nie zajmą całej powierzchni, rozważ pomalowanie lub obicie płyty wybraną tkaniną. Kolejnym krokiem jest przytwierdzenie płyty do ściany, np. za pomocą wkrętów. Kiedy już masz przestrzeń roboczą, możesz stworzyć zagłówek z poduszek. Stosuj te same metody, które przedstawiliśmy w poprzednim nagłówku – najpierw ułóż poduszki na ziemi, a potem przymocuj do płyty.

Innym sposobem jest przyczepienie poduszek do karnisza. Aby stworzyć zagłówek z poduszek na karniszu, musisz przytwierdzić najpierw drążek lub listwę na ścianę. Po zamocowaniu karnisza można przystąpić do montażu dekoracji. W tym celu rozłóż poduszki na podłodze i połącz je ze sobą za pomocą troczków bądź tasiemek. Kiedy konstrukcja będzie gotowa, przymocuj ją do drążka. Im niżej tworzysz wiązania, tym mniejszych poduszek powinieneś używać, aby ostateczny efekt był spójny i estetyczny. Jeżeli chodzi o mieszanie kolorów, masz całkowitą dowolność — możesz stosować poszewki o jednolitej kolorystyce lub bawić się kontrastami.

Pomysł na zagłówek do łóżka z poduszek:

  • Zagłówek nie jest standardowym elementem wyposażenia łóżka, ale możesz go zrobić z płyty MDF.
  • Płytę pilśniową zakupisz w markecie budowlanym i przytniesz na miejscu na wymiar.
  • Poduszki zagłówki do sypialni mogą być z powodzeniem przymocowane do karnisza.
zagłówek z poduszek
Dużą popularnością wśród projektantów wnętrz cieszą się zagłówki wykonane z welwetowej tkaniny.

Poduszki zagłówki do sypialni – inspiracje

Nie wiesz, jak zrobić zagłówek do łóżka z poduszek, który będzie jednocześnie stylowy i elegancki? Dużą popularnością wśród projektantów wnętrz cieszą się zagłówki wykonane z welwetowej tkaniny, która jest miękka i bardzo przytulna. Jeżeli chodzi o kolorystykę w nowoczesnych sypialniach dominują pastele i ciepłe beże. Dobierając kolory, najlepiej odnieść się do pozostałych elementów wyposażenia sypialni. Jeżeli we wnętrzu przeważają stonowane barwy, zrezygnuj z mocnych akcentów i kontrastów, które wprowadzą niepotrzebny chaos aranżacyjny. Doskonałym wyborem do sypialni minimalistycznych są zagłówki utrzymane w białej lub czarnej tonacji.

Poduszka na oparcie łóżka może być dowolnie ozdabiana. Ciekawym sposobem na urozmaicenie dekoracji jest zainstalowanie dodatkowych lampek, które sprawią, że sypialnia stanie się wyjątkowo ciepłą i romantyczną przestrzenią. Biorąc pod uwagę, że poszewki na poduszki mogą być zdejmowane, zyskujesz możliwość ich zmiany w zależności od sezonu. W okresie zimowym możesz zakładać poszewki nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia i utrzymane w czerwonych odcieniach, z kolei na wiosnę i na lato — wzorzyste i pastelowe poszwy, które prowadzą do sypialni dużo radości pozytywnej aury.

Pomysł na zagłówek do łóżka z poduszek?

  • Dużą popularnością cieszą się poszewki z welwetowej tkaniny.
  • Poszewki nie są przyczepiane na stałe do zagłówka, dlatego mogą być dopasowywane do okoliczności i pory roku.
  • Poduszka na oparcie łóżka może być dodatkowo ozdobiona światełkami i drobnymi lampkami.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2024 13:24

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.