Najlepszy sposób na to, jak wyregulować rolety dzień-noc? - dekoportal.pl

Najlepszy sposób na to, jak wyregulować rolety dzień-noc?

10 Cze 2021 / Napisał  / Porady
 Jak wyregulować rolety dzień noc
Rolety dzień noc będą w prawidłowy sposób pełniły swoje funkcje, jeśli dobrze je zamontujesz.

Rolety dzień noc cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwalają decydować o ilości światła wprowadzanego do pomieszczenia. Możesz dzięki nim osłonić się przed wzrokiem osób z zewnątrz, a jednocześnie cieszyć się promieniami słońca, co jest zasługą specjalnej konstrukcji. Rolety te składają się z dwóch materiałów w pasy, których część prześwituje niczym firanka, a część jest zaciemniająca. Materiały muszą być odpowiednio ułożone, żeby przesłona okienna dobrze spełniała swoje funkcje. Podpowiadamy, jak wyregulować rolety dzień noc.

O czym przeczytasz w artykule?

Jak wyregulować rolety dzień noc podczas montażu?

Rolety dzień noc będą w prawidłowy sposób pełniły swoje funkcje, jeśli dobrze je zamontujesz. Chodzi nie tylko o trwałe przymocowanie całej konstrukcji do okna, lecz także właściwe ułożenie tkanin składających się z pasów.

Jeśli będą ułożone niepoprawnie, może się okazać, że nie zaciemnisz pomieszczenia w wybranym stopniu. Między pasami mogą bowiem powstać prześwity, przez które będą wpadały promienie słońca, a skrzywiony materiał może być Ci trudno podnieść, kiedy zechcesz zupełnie odsłonić okno.

Kiedy przymocujesz profil, zdejmij z niego boczne osłony. Znajdziesz pod nimi regulacyjne pokrętła. To właśnie dzięki nim wyregulujesz ułożenie materiałów w taki sposób, żeby pasy były idealnie rozłożone. Ustaw pasy w taki sposób, żeby po rozsunięciu materiału do końca ciemne elementy dokładnie się pokrywały. Dzięki temu nie będzie widać pomiędzy nimi prześwitów.

Jak wyregulować rolety dzień noc?

 • Zrób to od razu po zamontowaniu rolet do ramy,
 • Zdejmij boczne osłonki z profilu,
 • Znajdziesz pod nim regulacyjne pokrętła, które pozwolą Ci ułożyć materiały w taki sposób, żeby po rozsunięciu pasy idealnie się pokrywały i zapobiegały prześwitom.

Rozregulowane rolety dzień noc – co zrobić?

Rolety są używane każdego dnia, przez co z czasem mogą się rozregulować. Zdarza się, że doprowadza do tego zbyt mocne szarpanie za łańcuszek. Na szczęście możesz w kilka chwil wyregulować rolety.

Wystarczy, że wykorzystasz ten sam sposób co podczas montażu przesłony okiennej. Zdejmij boczne osłonki i wykorzystaj regulacyjne pokrętła, a tkaniny znów będą ułożone w prawidłowy sposób. Źle ułożony materiał rolet nie tylko traci funkcjonalność, lecz także nie prezentuje się estetycznie.

 • Codzienne użytkowanie rolet dzień noc może doprowadzić do ich ponownego rozregulowania, przez co przesłony tracą swoją funkcjonalność i nieestetycznie się prezentują. Wystarczy, że ponownie wykorzystasz pokrętło znajdujące się pod osłonką i wyregulujesz rolety.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 10 czerwiec 2021 16:26
komentarzy /( 2 )
 • Marek
  Marek

  czwartek, 09 czerwiec 2022 10:15

  o dzięki za poradę. Sprawdziła się. Miałem problem z tymi roletami a teraz śmigają!
 • 998
  998

  środa, 08 czerwiec 2022 09:51

  rolety dzień-noc są świetnym rozwiązaniem. Bardzo praktyczne. Najlepiej je wyregulować zaraz po przymocowaniu

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.