Rolety rzymskie – opinie na temat uniwersalnej dekoracji okiennej - dekoportal.pl

Rolety rzymskie – opinie na temat uniwersalnej dekoracji okiennej

23 Lut 2022 / Napisał  / Porady
 czym obsadzić taras
Rolety rzymskie to klasyka w dekoracjach okiennych.

Rolety rzymskie to klasyka w dekoracjach okiennych - od wieków są przez nas używane, co świadczy o ich ponadczasowej uniwersalności. Możesz je wybrać do każdego domowego pomieszczenia, a także wykorzystać w różnorodnych aranżacjach swojego wnętrza. Tak duże możliwości dekoracyjne i funkcjonalne sprawiają, że musisz pomyśleć o tym, czy nie warto sprawić ich sobie również w swoim domu.

 rolety rzymskie
Zastosowaniem, o którym musimy wspomnieć, jest wykorzystanie rolet rzymskich do kuchni.

Rolety rzymskie idealne do kuchni

Zastosowaniem, o którym musimy wspomnieć, jest wykorzystanie rolet rzymskich do kuchni. Klasyczne firanki nie będą tutaj tak dobrze spełniać swojej roli – stosunkowo łatwo mogą się pobrudzić. Tymczasem rolety rzymskie możesz łatwo podciągnąć wtedy, gdy gotujesz czy myjesz naczynia i dzięki temu uchronisz je przed zabrudzeniem. Gdy już się to zdarzy, nie musisz się martwić o przywrócenie im nieskazitelnego wyglądu, gdy wykorzystasz dekoracje wykonane przykładowo z poliestrowej tkaniny Libnet. Łatwo możesz je wyprać, a po ponownym zawieszeniu, same wyschną bez konieczności prasowania.

 rolety rzymskie
W łazienkach, gdzie okno umiejscowione jest nad wanną czy łazienką, rolety rzymskie to najbardziej funkcjonalny wybór.

Łazienka z roletami rzymskimi

W łazienkach, gdzie okno umiejscowione jest nad wanną czy łazienką, rolety rzymskie to najbardziej funkcjonalny wybór. Dzięki nim możesz uchronić swoją dekorację od zabrudzenia, a jednocześnie nie stracą na tym walory dekoracyjne całej aranżacji tego wnętrza. Wpływ ma na to również różnorodność wykorzystania materiałów do ich wykonania – możesz tutaj skorzystać zarówno z tkanin firankowych, jak i zasłonowych. Duży wybór możliwości pozwoli Ci połączyć niezbędne w tym pomieszczeniu niezbędne do zachowania prywatności cechy zaciemniające wraz z przenikaniem światła słonecznego do wnętrza łazienki.

Przeczytaj o innych zaletach rolet rzymskich w łazience

 rolety rzymskie
Rolety rzymskie dobrze odnajdą się w stylu loftowym.

Rolety rzymskie przydatne także w salonie

Dzięki wykorzystaniu w swoim pokoju dziennym rolet rzymskich zamiast zasłon, w połączeniu z firanami, może wpadać do środka pomieszczenia dużo światła, gdy na takim efekcie Ci zależy. Możesz je również zastosować do różnych aranżacji wnętrz. Przykładowo rolety rzymskie dobrze odnajdą się w stylu loftowym, gdzie wykonane z tkaniny o splocie naturalnym dobrze będą komponować się z industrialnymi wnętrzami. Wybierając tkaninę zasłonową zaciemniającą na rolet rzymskie, możesz stworzyć przytulną przestrzeń do oglądania filmów po zmroku. Warto także wspomnieć o dekoracji w stylu naturalnym, w którym powszechne jest wykorzystywanie roślin do ozdoby pokoju. Przy nich bardzo funkcjonalne będą właśnie rolety rzymskie, ponieważ będziemy mogli możliwe jak najbardziej wyeksponować rośliny na światło dzienne jednocześnie nie odsłaniając się na sąsiadów.

 elektryczne rolety rzymskie
Elektryczne rolety rzymskie.

Elektryczne rolety rzymskie

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że rolety rzymskie obsługujemy manualnie i przy dobrze zamontowanym systemie ich obsługa nie będzie sprawiała większych problemów, a sama dekoracja będzie korzystna pod względem cenowym. Możesz jednak zdecydować się na nieco droższą, znacznie wygodniejszą, a w niektórych sytuacjach jedyną oraz niewątpliwie bardziej efektowną opcję. Taką są rolety rzymskie elektryczne, którymi możesz wygodnie zarządzać ze swojej kanapy. Co więcej, nie musisz nawet nic robić na co dzień, aby Twoje okno było odsłaniane i zasłaniane o konkretnych godzinach. Wystarczy wykorzystać aplikację, która pozwoli zaprogramować ich działanie według Twoich preferencji.


Rolety rzymskie – opinie klientów Małgorzaty

 elektryczne rolety rzymskie

Opisywanie najróżniejszych cech rolet rzymskich nie będzie pełne bez przedstawienia opinii osób, które zdecydowały się na ich zamontowanie w swoim domu i są z tego wyboru bardzo zadowolone. Przejdźmy teraz do wypowiedzi osób, które na co dzień korzystają z rolet rzymskich w różnych pomieszczeniach, a zaczniemy od klientki, która zdecydowała się je zamontować w swojej kuchni.

„Rolety rzymskie z firanki wiszą w mojej kuchni już rok. Sprawdzają się bardzo dobrze, jedyną “wadą” jest to, że uszyte z białej firanki szybko brudzą się od pary i tłuszczu, więc trzeba je dosyć często prać. Samo pranie jest banalnie proste”.

Agata z Wrocławia

Jak widzimy, główną zaletą wykorzystania rolet rzymskich w kuchni jest łatwość w utrzymaniu ich w czystości. Podobne wrażenia mają osoby, które zdecydowały się zamontować je w swojej łazience, gdzie ich funkcjonalność przydaje się bardzo często.

„Gorąco wszystkim polecam rolety rzymskie na okno w łazience. A w szczególności na te nad umywalką lub wanną. Po podciągnięciu do góry, trzeba byłoby się postarać, żeby je ochlapać. Myślę, że to ich wielka zaleta”.

Maria z Warszawy

Wykorzystanie rolet rzymskich w salonie daje balans pomiędzy walorami dekoracyjnymi a funkcjonalnością dekoracji okiennej. Świadczy o tym również opinia pana Marka, który zdecydował się na ich zamontowanie wspólnie z firanami.

„Mamy rolety rzymskie i firanki w salonie. Takie połączenie wygląda bardzo ciekawie. W przypadku naszego okna, wybór padł na nie, ponieważ chcieliśmy ukryć dosyć sporą część ściany nad oknem, jednocześnie wpuszczając maksymalnie dużo światła”.

Marek z Poznania

Dowiedz się więcej na temat możliwości rolet rzymskich od Małgorzaty


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 02 kwiecień 2024 14:38
komentarz /( 1 )
  • Renia
    Renia

    czwartek, 24 luty 2022 09:02

    Rolety to świetne rozwiązanie chyba w każdym pomieszczeniu.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.