Ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne? Cena się zaskoczy! - dekoportal.pl

Ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne? Cena się zaskoczy!

04 Lip 2023 / Napisał  / Dekoracje
Rolety zewnętrzne – cena za m2?
Rolety zewnętrzne skutecznie zaciemniają pomieszczenia.

Rolety zewnętrzne skutecznie zaciemniają pomieszczenia i chronią je przed nadmiernym nagrzaniem. Dodatkowo mogą pełnić funkcję antywłamaniową. Występują w automatycznej wersji, która zapewnia wygodę obsługi. Planujesz u siebie taką osłonę okien? Dowiedz się, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne.

O czym przeczytasz w artykule?


Rolety zewnętrzne – cena zależy od kilku czynników

Rolety zewnętrzne skutecznie zabezpieczają przeszklenia przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, na przykład gradem. Coraz częściej zastępują tradycyjne okiennice.

Stanowią sposób, żeby zatrzymać silne promienie słoneczne i są barierą dla złodzieja, szczególnie jeśli mają wysoką klasę ochrony. Warto wiedzieć, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne, żeby odpowiednio wcześnie zaplanować je w budżecie.

Rolety zewnętrzne ceny mają bardzo zróżnicowane. Koszty zależą od kilku czynników. Oczywiście droższe będą modele elektryczne niż te sterowane ręcznie. Nie bez znaczenia jest też wielkość produktu. Wyższej ceny możesz spodziewać się w przypadku modelu balkonowego niż przeznaczonego na małe okno w kuchni.

Ważne jest nie tylko, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne, lecz także ich montaż. Cena za usługę będzie się różnić w zależności od miasta. Możesz samodzielnie zamontować niektóre rolety zewnętrzne. Cena za m2 wyjdzie dzięki temu niższa. Wiele firm dostarcza rolety wraz z dokładną instrukcją montażu.

Ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne? Forum to miejsce, w którym możesz poszukać odpowiedzi na to pytanie. Skorzystasz z doświadczeń użytkowników. Pamiętaj jednak, że koszty materiałów budowlanych i usług ulegają zmianie na tyle szybko, że opinie nawet sprzed roku mogą być już nieprzydatne. Jeśli planujesz rolety zewnętrzne, cennik na stronie interesującej Cię firmy da Ci lepszy obraz kosztów, na które trzeba się przygotować.

Od czego zależy cena rolet zewnętrznych?

 • Koszt zależy od sposobu sterowania.
 • Nie bez znaczenia jest również wielkość.
 • Droższe są modele antywłamaniowe z wysoką klasą ochrony.
 • Dodatkowy koszt to montaż, który w części przypadków możesz jednak wykonać samodzielnie, żeby zredukować finalną cenę.
Rolety zewnętrzne – cena za m2?
Rolety zewnętrzne skutecznie zabezpieczają przeszklenia przed różnymi czynnikami atmosferycznymi.

Koszt rolet zewnętrznych – dowiedz się o nim więcej!

Wiesz już, od czego może zależeć koszt rolet zewnętrznych. Czas dowiedzieć się, jak dokładnie kształtują się ceny za wygodną, elektryczną osłonę na okno.

Przykładowo u jednego z producentów cena za zewnętrzną roletę sterowaną elektrycznie na okno o wielkości 65×150 cm to 1500 zł. W przypadku większego okna, które ma ponad 200×200 cm, spodziewaj się ceny, która znacznie przekracza 2000 zł.

Zastanawiasz się, ile kosztują rolety zewnętrzne na balkon w bloku? Cena ze względu na wielkość takiego okna będzie mieściła się w górnej granicy widełek producenta. Przygotuj się na koszt w wysokości około 2000–4000 zł. Wiele firm udostępnia swoje konfiguratory, dzięki którym będzie Ci łatwiej sprawdzić dokładną cenę za rolety i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Pamiętaj też, że możesz zdecydować się na dodatkowe opcje, na przykład lepszy silnik czy pilot, które dodatkowo zwiększą koszt. Kolejne rozwiązanie to moskitiera – dzięki niej osłonisz wnętrze domu przed uciążliwymi owadami.

Wiesz już, jakie wybierzesz rolety zewnętrzne? Cena z montażem z pewnością też Cię interesuje. W przypadku modeli podtynkowych, których instalację trzeba planować w trakcie budowy domu, koszt za specjalistę może być dość wysoki. Za montaż sztuki to nawet około 150 i więcej zł. Są jednak też takie rolety, które uda Ci się przymocować samodzielnie. Zwróć uwagę na modele z systemem solarnym ułatwiającym instalację.

Jaki jest koszt rolet zewnętrznych?

 • Za roletę elektryczną na okno o wielkości 65×150 cm zapłacisz mniej więcej 1500 zł.
 • Droższy będzie model balkonowy – cena może wynosić nawet 4000 zł.
 • Dokładny koszt zależy od opcji dodatkowych, na przykład moskitiery.
 • Cena z montażem jest wyższa – instalacja jednej sztuki to około 150 zł.
Rolety zewnętrzne – cena za m2?
Przygotuj się na koszt w wysokości około 2000–4000 zł.

Rolety antywłamaniowe – cena z montażem

Rolety zewnętrzne są dobrą ochroną przed niepowołanymi gośćmi. Nawet te zwykłe, zamontowane na oknach lub drzwiach balkonowych są w stanie zniechęcić mniej zmotywowanego złodzieja. Ich zniszczenie wiąże się ze sporym hałasem, a na ten zawsze ktoś może zwrócić uwagę. Jeśli jednak chcesz mieć lepiej zabezpieczony dom, wybierz rolety antywłamaniowe. Cena za ten produkt może zależeć między innymi od stopnia ochrony.

Musisz wiedzieć, że rolety antywłamaniowe powinny być oznaczone odpowiednią klasą odporności. Pamiętaj, że nawet najwyższa nie zapewnia 100% bezpieczeństwa. Warto się jednak zastanowić nad roletami antywłamaniowymi, ponieważ znacznie wydłużają czas, w którym włamywacz jest w stanie dostać się do wnętrza domu. Może być to dla niego na tyle trudne, że zrezygnuje z próby.

Rolety antywłamaniowe są oznaczane klasami od RC1 do RC6. Pierwsza oznacza, że osłona zabezpiecza przed złodziejem używającym siły fizycznej. Druga natomiast przed przedarciem się przez roletę przy pomocy prostych narzędzi. RC3 to klasa przyznawana roletom zabezpieczającym przed złodziejem, który wykorzystuje śrubokręt, młotek czy wiertarkę mechaniczną.

Jeszcze skuteczniej działają rolety klasy RC4 – zatrzymują złodzieja stosującego siekierę, dłuto lub wiertło. RC5 natomiast to już bariera na doświadczonego włamywacza, który próbuje wtargnąć do domu przy pomocy szlifierki, wyrzynarki czy wiertarki. Najskuteczniejsza ochrona to rolety zewnętrzne RC6. Zabezpieczają przed włamaniem dokonywanym przez doświadczoną osobę z wykorzystaniem szlifierki, wyrzynarki, wiertarki i piły kątowej o maksymalnej średnicy 230 mm.

Za antywłamaniowe rolety zewnętrzne cena może być więc różna. Wiele zależy od klasy ochrony. Elektryczne modele w klasie RC1 to koszt około kilkuset złotych, natomiast RC2 kosztują nawet kilka tysięcy. Przykładowo za roletę antywłamaniową na okno 140×140 cm, sterowaną na pilota zapłacisz ponad 3000 zł. Za jeszcze wyższej klasy żaluzje zewnętrzne cena nie jest łatwa do dokładnego określenia. To bowiem najczęściej modele tworzone na zamówienie.

Rolety antywłamaniowe – co warto wiedzieć o ich cenie?

 • Cena za rolety antywłamaniowe zależy od tego, jaką klasę ochrony zapewniają.
 • RC1 to koszt mniej więcej kilkuset złotych, natomiast RC2 znacznie ponad tysiąc.
 • Wyższe klasy są tworzone na specjalne zamówienie.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 25 kwiecień 2024 10:36
komentarz /( 1 )
 • Sylwek
  Sylwek

  środa, 19 lipiec 2023 13:25

  no nie tania to inwestycja...

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.