Duravit D-Neo, czyli pomysł na piękną łazienkę - dekoportal.pl

Duravit D-Neo, czyli pomysł na piękną łazienkę

08 Maj 2021 / Napisał  / Produkty
 Duravit D-Neo
Kolekcja nie narzuca konkretnego stylu, dzięki czemu można stworzyć aranżację według własnych zasad.

Marka Duravit podjęła pierwszą współpracę z pochodzącym z Belgii twórcą, którym jest Bertrand Lejoly. Współpraca ta zaowocowała serią D-Neo zaprezentowaną podczas Duravit Design Days 2021. Bertrand Lejoly to młody artysta, który pracował między innymi w Niemczech. W 2018 roku otworzył on własne studio i skoncentrował się na projektach dotyczących aranżacji wnętrz.

Projektant w swoich pracach kultywuje przede wszystkim prostotę, czego dowodem jest również seria D-Neo. Kolekcja zawiera elementy wyróżniające się delikatnie obłymi kształtami. Przedmioty z tej serii są więc uniwersalne, a dzięki minimalistycznemu designowi pozwalają właścicielowi łazienki na kreatywność. Kolekcja nie narzuca konkretnego stylu, dzięki czemu można stworzyć aranżację według własnych zasad – kierując się tym, co jest modne, lub pozostając wiernym ponadczasowemu wystrojowi.

Seria Duravit D-Neo:

 • Stworzył ją Bertrand Lejoly.
 • Została zaprezentowana podczas Duravit Design Days 2021.
 • Elementy serii wyróżniają się lekko obłymi kształtami, które pasują do różnych aranżacji.
 • Uniwersalna kolekcja pozwala urządzić wnętrze w ulubionym stylu.
 Duravit D-Neo
W bateriach wykorzystano funkcję FreshStart, która pozwala na zmniejszenie zużycia ciepłej wody.

Odkryj produkty należące do serii D-Neo

Kolekcja D-Neo od Duravit jest kompletna, co oznacza, że zawiera wszystko, co potrzebne do stworzenia funkcjonalnej łazienki. Seria obejmuje między innymi umywalki, które wyróżniają się zaoblonymi rantami. Wiele spośród nich ma asymetryczną formę – dzięki temu pozostaje na nich miejsce do odstawienia kosmetyków czy akcesoriów. Do umywalki wystarczy dobrać jedną z baterii marki Duravit, która zadbała o ekologię i stworzyła funkcję FreshStart. Baterie są dostępne w różnych rozmiarach, a różnią się między innymi długością wylewki.

Kolekcja D-Neo obejmuje bidety, toalety oraz lustra. Oczywiście nie zabrakło też wanien. Model wolnostojący charakteryzuje się owalnym kształtem, dzięki któremu nawiązuje do pozostałych elementów serii. Meble należące do kolekcji belgijskiego artysty są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych – nie brakuje powierzchni imitującej drewno, ale są też jednobarwne, gładkie fronty, na przykład biały czy grafitowy. Można wybrać spośród modeli matowych lub wykończonych na wysoki połysk.

Co znajduje się w kolekcji D-Neo?

 • Seria jest kompletna – zawiera wszystko, czego potrzeba, żeby zaaranżować funkcjonalną łazienkę.
 • W kolekcji znajdują się umywalki, na przykład o asymetrycznej formie.
 • Nie brakuje również baterii ze specjalnymi funkcjami, na przykład FreshStart.
 • W kolekcji są toalety, bidety i lustra.
 • Seria obejmuje również meble, które są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, na przykład dekorach imitujących drewno.
 Duravit D-Neo
Kolekcja D-Neo od Duravit jest kompletna, co oznacza, że zawiera wszystko, co potrzebne do stworzenia funkcjonalnej łazienki.

 Duravit
Ciemny dekor, na przykład w kolorze orzecha, dopełni klasyczną aranżację.

Jakie są zalety kolekcji D-Neo?

Kolekcja D-Neo została stworzona z myślą zarówno o mikroskopijnych, jak i przestronnych łazienkach. Do serii należą meble w zróżnicowanych rozmiarach. Można zdecydować się na wiszącą szafkę podumywalkową przeznaczoną na dwie umywalki – ma ona wymiary 1280 x 462 mm. Nie brakuje jednak znacznie mniejszych modeli, na przykład szafki o wielkości 484 x 442 mm.

Na uwagę zasługują również rozwiązania wpływające na komfort korzystania z elementów serii. W kolekcji znajdują się miski WC wykorzystujące technologię spłukiwania Duravit Rimless®. Zastosowanie otwartego rantu sprawia, że strumień może płynąć dynamicznie i precyzyjnie usuwać zabrudzenia, a to wszystko przy niewielkim zużyciu wody.

Marka wykorzystuje również specjalną powłokę WonderGliss. Pokryta nią ceramika jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości. Powłoka jest gładka, dlatego zabrudzenia w nią nie wnikają, a przez to ich usunięcie staje się bezproblemowe.

Firma Duravit nie zapomina o środowisku naturalnym podczas projektowania i produkowania wyrobów. W kolekcji D-Neo znajdują się baterie ze specjalną funkcją FreshStart. Dzięki jej zastosowaniu, kiedy uchwyt jest ustawiony w centralnej pozycji, z kranu leci zimna woda. Dopiero po przesunięciu go w lewo można uruchomić ciepłą wodę. Takie rozwiązanie sprawia, że zużycie ciepłej wody jest mniejsze. Nie zostanie bowiem wykorzystana, na przykład do przepłukania szklanki.

Zalety serii D-Neo:

 • Elementy kolekcji pasują zarówno do małych, jak i przestronnych łazienek dzięki dużemu wyborowi mebli w wielu rozmiarach.
 • Producent zastosował innowacyjne rozwiązania zapewniające komfort, na przykład Duravit Rimless®, dzięki któremu toaleta jest spłukiwana precyzyjnie przy niewielkim zużyciu wody.
 • W produktach stosowana jest powłoka WonderGliss, dzięki której zabrudzenia są łatwiejsze do usunięcia.
 • W bateriach wykorzystano funkcję FreshStart, która pozwala na zmniejszenie zużycia ciepłej wody.
 Duravit D-Neo
Seria obejmuje również meble, które są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, na przykład dekorach imitujących drewno.

Do jakich wnętrz pasuje seria D-Neo?

Kolekcja jest uniwersalna, dlatego daje duże pole do popisu dla osoby urządzającej łazienkę. Miękkie linie odnajdą się w minimalistycznym wnętrzu, którego ozdobą może być forma wolnostojącej wanny z serii D-Neo. Meble z kolekcji są zróżnicowane kolorystycznie, co pozwala wykorzystać je w różnych aranżacjach, na przykład skandynawskiej. Do wnętrza inspirowanego stylem pochodzącym z północnej Europy pasuje szczególnie dekor Natural Oak, który doskonale skomponuje się z bielą umywalki, wanny i toalety. Nieco zieleni wprowadzonej przy pomocy roślin doniczkowych pozwoli nadać łazience boho charakter. Dekor w kolorze ciemnego orzecha świetnie sprawdzi się w klasycznym wnętrzu, które można wypełnić innymi elementami imitującymi naturalny surowiec, na przykład gresem. W kolekcji nie brakuje jednobarwnych frontów – zarówno błyszczących, jak i matowych. Te w kolorach szarości i bieli dopełnią nowoczesną aranżację.

Do jakich stylów pasuje kolekcja D-Neo?

 • Seria pasuje do różnych stylów dzięki różnorodnym kolorom mebli oraz miękkim liniom umywalek i wanien.
 • Elementy kolekcji sprawdzą się w minimalistycznej i nowoczesnej aranżacji, do których pasować będą meble o jednobarwnych frontach.
 • Seria sprawdzi się też w skandynawskim wnętrzu, gdzie warto zastosować fronty w dekorach imitujących drewno.
 • Ciemny dekor, na przykład w kolorze orzecha, dopełni klasyczną aranżację.
 D-Neo
Kolekcja D-Neo została stworzona z myślą zarówno o mikroskopijnych, jak i przestronnych łazienkach.

 Duravit D-Neo
W kolekcji znajdują się miski WC wykorzystujące technologię spłukiwania Duravit Rimless®.


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 maj 2021 09:08
komentarz /( 1 )
 • Azalia
  Azalia

  piątek, 10 czerwiec 2022 10:18

  nowocześnie i prosto, czyli tak jak lubie. Pytanie tylko ile kosztują takie produkty...

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.