Ogród Taras - dekoportal.pl
18 Kwi 2024 / Napisał / Dział: Porady

Skrzynka na listy z napisem powinna znaleźć się przy każdej posesji. Musi zostać przymocowana w takim miejscu, żeby była łatwo dostępna dla listonosza. Co z jej oznaczeniem? Jak zrobić napis na skrzynce pocztowej? Poznaj nasze propozycje!

29 Mar 2024 / Napisał / Dział: Porady

Pragnienie posiadania własnej oazy zieleni to jedno, ale stworzenie wymarzonego ogrodu wymaga zrozumienia i planowania. Po pierwsze, trzeba spojrzeć na swoją przestrzeń jak na płótno artysty – każdy kwiat, krzew czy drzewo dostaje wyjątkowe miejsce, które tworzy spójny pejzaż.

26 Mar 2024 / Napisał / Dział: Porady

Planując oszklenie tarasu, stajemy przed wyzwaniem, które łączy w sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność naszej przestrzeni życiowej. Jest to inwestycja, która ma potencjał nie tylko do zwiększenia walorów użytkowych i wizualnych naszego domu, ale również do podniesienia jego wartości. Decydując się na tę zmianę, warto zwrócić uwagę na szereg kluczowych aspektów, które zagwarantują, że finalny efekt przekroczy nasze oczekiwania. Odpowiedni dobór materiałów, zrozumienie potrzeb konstrukcyjnych, a także świadomość formalności prawnych to fundamenty, na których powinno opierać się każde przedsięwzięcie tego typu. Na co dokładnie należy zwracać uwagę, planując oszklenie tarasu? Czytaj dalej!

18 Mar 2024 / Napisał / Dział: Porady

Zamiokulkas to popularna roślina domowa, która nie sprawia trudności w uprawie nawet początkującym sympatykom zielonych elementów dekoracyjnych. Jako hodowca musisz jednak wiedzieć, że te wytrzymałe okazy czasami również potrzebują wzmocnienia. Podpowiadamy, co zrobić, żeby Twój dom zdobił piękny zamiokulkas. Jaki nawóz sprawdzi się do niego najlepiej?

14 Mar 2024 / Napisał / Dział: Porady

Sezon majowy i wakacje to czas spotkań z najbliższymi na świeżym powietrzu i grillowania. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z rozpalaniem grilla, poznaj nasze wskazówki. Dzięki nim poradzisz sobie, nawet jeśli pod ręką zabraknie Ci rozpałki. Podpowiadamy, jak rozpalić grilla skutecznie i szybko.

01 Mar 2024 / Napisał / Dział: Porady

Cykliczne zabiegi pielęgnacyjne trawnika mają ogromny wpływ na strukturę gleby, przyswajanie wody i składników mineralnych oraz dobry dostęp do świeżego powietrza. Dzięki nim możliwy jest prawidłowy wzrost trawy przy zachowaniu atrakcyjnego wyglądu. Z tego względu warto wiedzieć, na czym polega wertykulacja trawnika, kiedy powinno się ją przeprowadzać i jakie zabiegi pielęgnacyjne trawnika można wykonać w dalszej kolejności.

22 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Róże są jednymi z najbardziej wdzięcznych roślin ozdobnych, które można uprawiać w ogrodzie czy na balkonie. Aby cieszyć się ich bujnym kwitnieniem i zdrowym wyglądem, konieczne jest odpowiednie dbanie o warunki wzrostu oraz systematyczną pielęgnację. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak zapewnić róży najlepsze warunki wzrostu.

22 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Światło odgrywa kluczową rolę w życiu każdej rośliny, umożliwiając jej przeprowadzanie efektywnej fotosyntezy. W mieszkaniach warunki świetlne mogą znacząco się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak położenie mieszkania względem stron świata czy obecność przeszkód zewnętrznych, np. innych budynków lub wysokich drzew rosnących tuż za oknami. Na szczęście nie każda roślina wymaga tej samej ilości światła, by rosnąć i rozwijać się! Poznaj indywidualne preferencje Twoich zielonych towarzyszy, by cieszyć się ich zdrowym i pięknym wyglądem.

20 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Huśtawki ogrodowe to praktyczny element przestrzeni tarasowej, czy ogrodowej. Ich wybór nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zanim postawimy dany model na naszej posesji. Niewątpliwie jednym z najważniejszych obok właściwych wymiarów, stylu i kolorystyki jest bezpieczeństwo użytkowania, jak również wygoda. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając dany model huśtawki do ogrodu.

14 Lut 2024 / Napisał / Dział: Porady

Różne kolory i kształty kielicha sprawiają, że tulipany są tak wyjątkowe. Tych kojarzących się z Holandią kwiatów istnieje aż kilkadziesiąt odmian. Kiedy sadzić tulipany, żeby na wiosnę cieszyły oczy wieloma barwami? Poznaj najlepszy termin i kilka dodatkowych wskazówek dotyczących uprawy tych popularnych roślin.

29 Sty 2024 / Napisał / Dział: Porady

Seler, tak jak inne warzywa zaliczane do zestawu włoszczyzny, stanowi bazę wielu, aromatycznych wywarów. Można go również spożywać w formie duszonej, pieczonej lub na surowo, dostarczając organizmowi niezbędnych witamin i makroskładników. Jak jednak sadzić seler, żeby był duży?

29 Sty 2024 / Napisał / Dział: Porady

Aby cieszyć się pięknem i funkcjonalnością mebli tarasowych przez lata, niezbędne jest odpowiednie dbanie o meble. Zarówno słońce, jak i wilgotność czy mróz mogą wpływać na ich stan. Jak utrzymać meble ogrodowe w doskonałym stanie przez cały rok? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszelkie działania związane z ochroną twoich mebli przed różnymi warunkami atmosferycznymi oraz pomoże przygotować taras do sezonu zimowego.

09 Sty 2024 / Napisał / Dział: Porady

Właściciele domów z przydomowymi ogrodami często zastanawiają się nad tym, jak urządzić przestrzeń zewnętrzną w taki sposób, aby można było miło spędzać w niej czas wolny. Pergola tarasowa jest tutaj praktycznym rozwiązaniem. Zobacz, jak ją wykorzystać!

03 Sty 2024 / Napisał / Dział: Porady

Każdy, kto lubi pracę we własnym ogrodzie, powinien posiadać zestaw najpotrzebniejszych narzędzi ogrodniczych, które będą wspomagać codzienną pielęgnację drzew, krzewów czy trawnika. Dobrej klasy narzędzia pozwolą samodzielnie uporać się ze wszystkimi obowiązkami, czekającymi na nas w ogrodzie. Zastanówmy się więc, jakie narzędzia ogrodnicze powinny znajdować się w ekwipunku prawdziwego Pana lub Pani Domu?