Ogród Taras - dekoportal.pl
17 Lip 2024 / Napisał / Dział: Porady

W naszych polskich ogrodach często pojawia się osa. Klecanka – choć mniej znana z nazwy – również może w nich zagościć. Warto odróżniać te dwa owady. Po poznaniu różnic między ich ciałami oraz gniazdami nie będzie to dla Ciebie trudne. Klecanka rdzaworożna a osa – czym się od siebie różnią? Podpowiadamy!

15 Lip 2024 / Napisał / Dział: Porady

Pelargonia angielska, znana również jako Pelargonium grandiflorum, to jedna z najbardziej eleganckich roślin ozdobnych. Charakteryzuje się dużymi, efektownymi kwiatami, które wprowadzają do ogrodów i wnętrz nutę brytyjskiego stylu. Jej bogata paleta kolorów oraz różnorodność odmian sprawiają, że jest to roślina niezwykle ceniona zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych ogrodników.

12 Lip 2024 / Napisał / Dział: Porady

Miejsce na ognisko w ogrodzie posłuży do wspólnego biesiadowania z rodziną. Pozwoli przyrządzić smaczne jedzenie i się zrelaksować. Podpowiadamy, jak stworzyć bezpieczne i funkcjonalne miejsce na ognisko. Warto przestrzegać kilku podstawowych zasad i odpowiednio zaaranżować tę przestrzeń. Dowiedz się, jak zaplanować miejsce na ognisko w ogrodzie.

25 Cze 2024 / Napisał / Dział: Ogród Taras

Na wykonanie zabudowy decydują się osoby, które chcą zabezpieczyć balkon przed niekorzystnymi czynnikami środowiska, a jednocześnie zapewnić sobie większą prywatność. Dodatkowym atutem jest ograniczenie hałasu, dobiegającego z zewnątrz. Czy zabudowanie balkonu wymaga jednak pozwolenia? Co warto wiedzieć na ten temat, zanim przystąpi się do prac nad zabudową balkonu?

12 Cze 2024 / Napisał / Dział: Porady

Tarasy są miejscem relaksu, spotkań z przyjaciółmi i rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dlatego tak ważne jest, aby powierzchnia, na której spędzamy te cenne chwile, była nie tylko estetyczna, ale i trwała. Tutaj z pomocą przychodzą oleje do tarasów, które pełnią kluczową rolę w ochronie i konserwacji drewnianych powierzchni zewnętrznych. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto stosować oleje do tarasów, jakie są ich rodzaje oraz jak prawidłowo je aplikować, aby nasz taras służył nam przez lata.

10 Maj 2024 / Napisał / Dział: Porady

Róże to jedne z najpopularniejszych roślin, które zdobią posesje. Kiedy chcesz, by ich nasycone kolory jeszcze obficiej dekorowały ogród, zdecyduj się na samodzielne rozmnażanie róż w butelce, z łodygi – sposobów jest mnóstwo! Nawet dla początkującego ogrodnika nie musi być to skomplikowany proces. Dowiedz się, jak rozmnożyć róże z łodygi.

10 Maj 2024 / Napisał / Dział: Porady

Tuje to jedne z najpopularniejszych roślin na posesjach zarówno należących do osób fizycznych, jak i firm. Tworzą żywopłot, który pozwala skutecznie osłonić się przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. Gdy rozrosną się za bardzo, mogą jednak zacząć przeszkadzać. Co wtedy? Czy można wyciąć tuje bez pozwolenia?

08 Maj 2024 / Napisał / Dział: Porady

Chcesz, aby owocowanie porzeczki było obfite? W takim razie musisz odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o krzewy, dostarczając im odpowiednie ilości substancji odżywczych. Nie wystarczy podlewać roślin — równie ważne jest ich nawożenie. Sprawdź, kiedy i czym nawozić porzeczki, aby ich owoce były pyszne i zdrowe.

24 Kwi 2024 / Napisał / Dział: Porady

Szczególnie ważnym elementem ogrodzenia na Twojej posesji jest brama wjazdowa. Odpowiednio dobrana będzie zapewniała komfort, służyła przez wiele lat i atrakcyjnie się prezentowała. Istnieją różne rodzaje bram wjazdowych. Poznaj je, by podjąć najlepszą decyzję!

19 Kwi 2024 / Napisał / Dział: Porady

Skrzynka na listy z napisem powinna znaleźć się przy każdej posesji. Musi zostać przymocowana w takim miejscu, żeby była łatwo dostępna dla listonosza. Co z jej oznaczeniem? Jak zrobić napis na skrzynce pocztowej? Poznaj nasze propozycje!

29 Mar 2024 / Napisał / Dział: Porady

Pragnienie posiadania własnej oazy zieleni to jedno, ale stworzenie wymarzonego ogrodu wymaga zrozumienia i planowania. Po pierwsze, trzeba spojrzeć na swoją przestrzeń jak na płótno artysty – każdy kwiat, krzew czy drzewo dostaje wyjątkowe miejsce, które tworzy spójny pejzaż.

26 Mar 2024 / Napisał / Dział: Porady

Planując oszklenie tarasu, stajemy przed wyzwaniem, które łączy w sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność naszej przestrzeni życiowej. Jest to inwestycja, która ma potencjał nie tylko do zwiększenia walorów użytkowych i wizualnych naszego domu, ale również do podniesienia jego wartości. Decydując się na tę zmianę, warto zwrócić uwagę na szereg kluczowych aspektów, które zagwarantują, że finalny efekt przekroczy nasze oczekiwania. Odpowiedni dobór materiałów, zrozumienie potrzeb konstrukcyjnych, a także świadomość formalności prawnych to fundamenty, na których powinno opierać się każde przedsięwzięcie tego typu. Na co dokładnie należy zwracać uwagę, planując oszklenie tarasu? Czytaj dalej!

18 Mar 2024 / Napisał / Dział: Porady

Zamiokulkas to popularna roślina domowa, która nie sprawia trudności w uprawie nawet początkującym sympatykom zielonych elementów dekoracyjnych. Jako hodowca musisz jednak wiedzieć, że te wytrzymałe okazy czasami również potrzebują wzmocnienia. Podpowiadamy, co zrobić, żeby Twój dom zdobił piękny zamiokulkas. Jaki nawóz sprawdzi się do niego najlepiej?

14 Mar 2024 / Napisał / Dział: Porady

Sezon majowy i wakacje to czas spotkań z najbliższymi na świeżym powietrzu i grillowania. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z rozpalaniem grilla, poznaj nasze wskazówki. Dzięki nim poradzisz sobie, nawet jeśli pod ręką zabraknie Ci rozpałki. Podpowiadamy, jak rozpalić grilla skutecznie i szybko.