Huśtawki ogrodowe - czym się kierować przy wyborze? - dekoportal.pl

Huśtawki ogrodowe - czym się kierować przy wyborze?

20 Lut 2024 / Napisał  / Porady
najlepsze huśtawki
 

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Empik.


Huśtawki ogrodowe to praktyczny element przestrzeni tarasowej, czy ogrodowej. Ich wybór nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zanim postawimy dany model na naszej posesji. Niewątpliwie jednym z najważniejszych obok właściwych wymiarów, stylu i kolorystyki jest bezpieczeństwo użytkowania, jak również wygoda. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając dany model huśtawki do ogrodu.

  1. Huśtawki ogrodowe - jak wybrać?
  2. Huśtawka ogrodowa i jej rodzaje
  3. Wybierając huśtawkę ogrodową uważaj na:

Huśtawki ogrodowe - jak wybrać?

Wybór huśtawki ogrodowej powinien być podyktowany przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowania. Bardzo istotną kwestią jest zweryfikowanie, jakich materiałów użyto do jej produkcji, jak również to, jakie jest maksymalne obciążenie. Na rynku dostępne są huśtawki ogrodowe w różnych wariantach. Wśród nich wyróżniamy m.in. huśtawki jednoosobowe, jak i wieloosobowe. To, na który model się zdecydujemy, jest uzależniony już od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb.

Wybór huśtawki ogrodowej to także odpowiedź na pytanie, czy będą jej używać tylko osoby dorosłe, czy także dzieci. Nie bez znaczenia pozostaje również taka kwestia, jak metraż naszej posesji, czy też tarasu, na którym ma się znaleźć huśtawka. To mocno zawęża zakres poszukiwań modelu, który w pełni wpasuje się w nasze oczekiwania.

Następnym jakże ważnym czynnikiem, który powinniśmy uwzględnić, jest również materiał, z jakiego wykonano huśtawkę. Do tego dochodzi także odpowiedź na pytanie, czy będziemy ją przenosić, czy też będzie raczej stateczna. Jeśli weźmiemy pod uwagę te kwestie, istnieje duża szansa, że wybierzemy model skrojony na miarę naszych indywidualnych potrzeb. Jaki mamy wybór? Jakie są rodzaje huśtawek ogrodowych?


Huśtawka ogrodowa i jej rodzaje

Na rynku można znaleźć kilka podstawowych rodzajów huśtawek ogrodowych, dzięki czemu każdy może wybrać model odpowiedni dla siebie. Jednym z podstawowych kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem, jest liczba osób, które mają z niej korzystać na co dzień. I tak mamy do czynienia z huśtawkami jednoosobowymi, dwuosobowymi, jak również trzyosobowymi. Zdarzają się również i takie, które są w stanie pomieścić nawet cztery osoby.

Nie bez znaczenia pozostaje także to, kto ma być docelowym użytkownikiem mebla na świeżym powietrzu. Czy mają to być osoby dorosłe, czy też głównie będą huśtać się na niej dzieci.

Warto zwrócić uwagę na huśtawki ogrodowe z drewna, które charakteryzują się uniwersalnym designem. Będą odpowiednie do każdego ogrodu - niezależnie od tego, w jakim stylu został urządzony. Przy odpowiedniej konserwacji posłużą nam przez wiele lat, a siedziska zawieszone na metalowych łańcuchach będą gwarantować bezpieczeństwo użytkowania.

Kolejną propozycją wartą uwagi są metalowe huśtawki ogrodowe. Ich dużym atutem jest bogate wzornictwo, które pozwala na dopasowanie wyglądu mebla do aranżacji ogrodu. Te ozdobione ornamentami idealnie wpiszą się w koncepcję romantycznego ogrodu, natomiast te o prostych formach będą strzałem w dziesiątkę w przestrzeniach przydomowych, w których króluje nowoczesny minimalizm.

Na rynku dostępne są również huśtawki ogrodowe aluminiowe, które wyróżniają się lekką konstrukcją. Sprawdzi się ona wtedy, gdy istnieje konieczność częstej zmiany ustawienia mebla. Siedziska tego typu modeli najczęściej wykonane są z różnego rodzaju materiałów, w tym m.in. metalu czy drewna. Całość warto dopełnić np. ozdobnymi poduszkami.


Wybierając huśtawkę ogrodową, uważaj na:

Wybierając huśtawkę ogrodową, należy bardzo dużą uwagę zwrócić na to, czy jest stabilna. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo - i tu nie ma znaczenia czy będzie z niej korzystać osoba dorosła, czy też dziecko. Zwróćmy uwagę, czy posiada atesty, jak również czy ma dobre opinie. Nie bez znaczenia pozostaje także właściwe zabezpieczenie, w tym przed korozją.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Empik.Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 20 luty 2024 13:45

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.