Piwniczki ogrodowe – funkcjonalne i piękne. Zobacz nowoczesne rozwiązania - dekoportal.pl

Piwniczki ogrodowe – funkcjonalne i piękne. Zobacz nowoczesne rozwiązania

19 Sty 2023 / Napisał  / Porady
piwniczki ogrodowe

Piwnica większości osobom kojarzy się głównie z niezbyt estetycznym pomieszczeniem, w którym przechowywane są różnego rodzaju sprzęty, żywność czy alkohol. Obecnie jednak taki obiekt może być nie tylko funkcjonalny, ale i piękny. Co więcej, jeżeli nie dysponujemy piwnicą w domu lub potrzebujemy jeszcze więcej miejsca do przechowywania, możemy postawić na piwniczki ogrodowe. Obecnie dostępne rozwiązania cechują się nie tylko atrakcyjnym designem, ale także szybkością montażu. W jakim celu mogą być wykorzystywane i dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.


Nowoczesne piwniczki ogrodowe z laminatu

Jeszcze do niedawna stworzenie piwniczki ogrodowej wiązało się z koniecznością przeprowadzenia niemałej rewolucji na działce, a często nawet dewastacji sporej jej części. Dodatkowo murowane piwnice ze względu na zastosowaną w nich technologię budowy, a więc konieczność wielotygodniowego schnięcia betonu, nierzadko buduje się nawet przez wiele miesięcy.

Doskonałą alternatywą dla tzw. ziemianek, które tworzą nieestetyczne kopce w ogrodach, są nowoczesne piwniczki z laminatu. W całości wykonywane są z gotowych modułów, które umieszczane są pod ziemią. Są one gotowe do użycia praktycznie zaraz po zakopaniu. Takie rozwiązania oferuje firma NAWI Design, będąca liderem w zakresie inteligentnych rozwiązań, metod konstrukcji i materiałów.


Funkcjonalność nowoczesnych piwniczek ogrodowych

Nowoczesne modułowe piwniczki ogrodowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo można dopasować je do wielkości swojego ogrodu. Występują one w kilku wersjach: Standard, Basic, a także Premium. W przypadku tej ostatniej wersji, konstrukcji takie mogą być wykorzystywane nie tylko do przechowywania żywności, ale zostać wyposażone na przykład w moduł wine space, czyli specjalną przestrzeń, w której znajdują się półki eksponujące wino i inne trunki.

W wersji Premium dostępne są również moduły dla dzieci, w których mogą się one na przykład bawić się, odrabiać lekcje czy spędzać czas z rówieśnikami. Nowoczesne piwniczki ogrodowe dodatkowo w wersji Premium mogą być wyposażone w strefę relaksu z łóżkiem, kominkiem i telewizorem, a więc miejsce, w którym można odpoczywać lub pracować.


Estetyka nowoczesnych piwnic ogrodowych

Nowoczesne piwniczki ogrodowe wykonane są z laminatu, a więc materiału zrównoważonego i trwałego, a przede wszystkim estetycznego, który nierzadko określany jest drewnem przyszłości. Dodatkowo przy produkcji takich konstrukcji wykorzystuje się włókno szklane.

Wnętrze wykończone jest sklejką, która z jednej strony jest atrakcyjna dla oka i zaspokaja potrzebę otaczania się naturalnymi materiałami, z drugiej jest łatwa w utrzymaniu czystości i wytrzymała. Wnętrze piwniczki modułowej jest więc bardzo atrakcyjne wizualnie. Dlatego może być wykorzystywane nie tylko do przechowywania produktów, ale również w innym celu.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 19 styczeń 2023 15:00
komentarz /( 1 )
  • OWQ
    OWQ

    piątek, 27 styczeń 2023 10:25

    zawsze marzyła mi się taka piwniczka

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.