Co to jest Smart TV? Inteligentny telewizor dla każdego - dekoportal.pl

Co to jest Smart TV? Inteligentny telewizor dla każdego

07 Cze 2023 / Napisał  / Porady
smart TV

Wybór telewizora to coś, co może okazać się niezwykle ważne dla naszego codziennego komfortu. To jedno urządzenie jest przydatne nie tylko w naszym wolnym czasie, ale nierzadko także podczas pracy. Czy wiesz jednak, co to jest Smart TV i dlaczego warto wybrać inteligentny telewizor?


Co to jest Smart TV?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym jest funkcja Smart TV w telewizorze. Mowa tutaj o urządzeniu, które daje Ci możliwość podłączenia do internetu. Tym samym posiada system operacyjny i ma własne aplikacje. Użytkownik zyskuje dostęp do nowych funkcji, które do tej pory były zarezerwowane na przykład dla komputerów czy nowoczesnych telefonów.

Aplikacje można instalować i usuwać wedle własnych potrzeb. Możliwe jest stworzenie spersonalizowanego widoku, który pozwala na łatwy i szybki dostęp do ulubionej formy rozrywki.


Które funkcje Smart w telewizorze warto poznać?

Pierwsze telewizory z dostępem do internetu wprowadziła marka Samsung. Rok 2009 okazał się kluczowy dla przyszłych osiągnięć technologicznych. Aktualnie funkcja Smart TV jest znacznie bardziej rozbudowana i pozwala na jeszcze więcej!

Telewizor nie służy już tylko do oglądania filmów czy seriali. W jedną chwilę możesz przełączyć aplikację i oglądać streamingi swoich ulubionych vlogerów czy spędzić miło czas na graniu w gry. Wybierając jeden z modeli telewizorów Smart TV od marki Samsung, masz na wyciągnięcie ręki (i pilota) niemal 500 aplikacji, z których będziesz korzystać Ty i bliskie Ci osoby.

A co z graczami? Jak zostało już wspomniane, telewizory ze Smart TV będą również dobrym wyborem dla osób, które lubią spędzać czas na prowadzeniu rozgrywek. Skorzystaj z dostępu do Xbox Game Pass i zapomnij o konieczności posiadania konsoli. W ten sposób grasz w ulubione gry, kiedy tylko chcesz.

Dla posiadaczy innych urządzeń marki Samsung szczególnie istotna jest możliwość skorzystania z aplikacji SmartThings. Chcesz przyciemnić światło lub całkowicie je wyłączyć? Możesz zrobić to z poziomu Twojego telewizora! Kontrolujesz kompatybilne z zainstalowaną aplikacją urządzenia, nie wstając nawet z kanapy.


Wybierz inteligentny telewizor dla Ciebie i Twoich bliskich

Wybierając telewizor z funkcją Smart TV, warto zwrócić też uwagę na inne, równie ważne cechy urządzenia. Kluczowa może być na przykład liczba cali, a już zwłaszcza gdy oczekujemy niemal kinowej jakości we własnym domu. Marka Samsung posiada w swojej ofercie szeroki wybór telewizorów w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego potrzebom!

Wygląd urządzenia także ma znaczenie! Jeżeli chcesz z łatwością wpasować je w urządzaną przestrzeń, to tutaj sprawdzi się na przykład model z wymienną ramką lub ten, w którym ramka pozostaje niemal niewidoczna.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 07 czerwiec 2023 14:00

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.