Franke - dekoportal.pl

Franke

08 Sie 2022 /
franke
Franke to szwajcarski producent, który od wielu lat przygotowuje rozwiązania do kuchni.

Franke to szwajcarski producent, który od wielu lat przygotowuje rozwiązania do kuchni. Historia marki rozpoczyna się w 1911 roku, kiedy to Hermann Franke założył firmę produkującą blachy w niewielkim miasteczku Rorschach. Przedsiębiorstwo przeniosło się do Aarburg, gdzie do dzisiaj jest jego siedziba. W 1925 roku w ofercie marki pojawił się pierwszy zlewozmywak – był wykonany z blachy miedzianej ocynkowanej. W 1937 natomiast zaczęto tworzyć zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, a poza tym wprowadzono produkcję seryjną. Po śmierci właściciela firmy przejął ją jego syn. Firma zaczyna błyskawicznie się rozwijać. Marka w 1972 roku zaprojektowała i wyprodukowała pierwszą kuchnię dla McDonald’s w Monachium. W kolejnych latach dochodzi do ekspansji firmy poza Europę. W 2011 roku marka znajdowała się już w 40 krajach.

Co warto wiedzieć o historii marki Franke? 

 • Franke jest szwajcarskim producentem, którego historia rozpoczyna się w 1911 roku,
 • W 1925 roku w ofercie przedsiębiorstwa pojawił się pierwszy zlewozmywak,
 • W 1972 marka zaprojektowała i wyprodukowała pierwszą kuchnię dla McDonald’s w Monachium.
franke
Elementy wyposażenia do kuchni służą użytkownikom przez lata, więc nie trzeba często ich wymieniać.

franke
Marka tworzy między innymi baterie kuchenne, które pozwalają ograniczyć zużycie ciepłej wody.

Marka Franke a dbałość o środowisko i pracowników

Franke należy do tych firm, którym los planety nie jest obojętny. Przedsiębiorstwu zależy też na pracownikach, dlatego przestrzega wszystkich praw w biznesowych działaniach. Franke jest odpowiedzialnym pracodawcą. Dba o to, żeby pracownik był bezpieczny w miejscu pracy i mógł się nieustannie rozwijać. To marka, która kładzie nacisk na zapobieganie dyskryminacji i promuje równe szanse.

Marka ostrożnie wykorzystuje zasoby. Zmniejsza liczbę odpadów, które nie nadają się do recyklingu. Redukuje również emisję CO2. Marka zwraca również uwagę na opakowania – wykorzystywana tektura składa się w większości z materiałów pochodzących z recyklingu. Palety do transportowania są z drewna, czyli naturalnie odnawialnego surowca.

Dbałość o środowisko wynika również z tworzenia produktów, które charakteryzują się wytrzymałością. Elementy wyposażenia do kuchni służą użytkownikom przez lata, więc nie trzeba często ich wymieniać, a to ekologiczne i dobre również dla portfela. Franke tworzy produkty energooszczędne i takie, które pozwalają ograniczyć zużycie wody. Oszczędzanie zasobów jest ważne dla środowiska, a dodatkowo pozwala klientom zmniejszyć rachunki. Marka tworzy między innymi baterie kuchenne, które pozwalają ograniczyć zużycie ciepłej wody. Przedsiębiorstwo wykorzystuje panele słoneczne. Dzięki temu zmniejsza swój ślad CO2 – korzysta bowiem z czystej energii.

Jak marka Franke dba o środowisko i pracowników?

 • Franke jest odpowiedzialnym pracodawcą, który dba o równość szans, zapobiega dyskryminacji i tworzy zatrudnionym warunki zapewniające bezpieczeństwo podczas pracy,
 • Marka dba o środowisko, zmniejszając emisję CO2,
 • Producent wykorzystuje opakowania, które w dużej mierze są stworzone z materiałów nadających się do recyklingu,
 • Franke produkuje wytrzymałe elementy wyposażenia, których nie trzeba często wymieniać,
 • Marka stosuje w produktach rozwiązania, które pozwalają użytkownikowi ograniczyć zużycie zasobów.
franke
Piekarniki – łatwo utrzymasz je w czystości dzięki funkcji czyszczenia pyrolitycznego.

franke
Jednym z najważniejszych produktów od Franke są baterie kuchenne.

Dowiedz się więcej o bateriach marki Franke

Jednym z najważniejszych produktów od Franke są baterie kuchenne. Według marki powinny być praktyczne i piękne, czego dowodzą proponowane przez nią modele. Producent oferuje baterie nowoczesne, minimalistyczne, a także retro. Występują w różnorodnych wariantach kolorystycznych – oprócz chromu jest to czarny mat, rustykalna miedź czy szampańskie złoto. Dzięki temu baterie wkomponujesz w różnorodne wnętrza – nowoczesne, industrialne, skandynawskie czy vintage.

Wiele spośród modeli ma wyciągane wylewki. Dzięki temu ułatwiają Ci utrzymanie zlewozmywaka w czystości. Możesz bez trudu opłukać nawet duże komory. Wyciągana wylewka ułatwi Ci również czyszczenie dużych garnków, a także napełnianie ich wodą. Możesz zdecydować się też na baterię z funkcją prysznica. Daje ona niezwykle delikatny strumień, który przydaje się podczas płukania delikatnych owoców i warzyw, na przykład malin.

Marka Franke tworzy baterie, które mogą znaleźć się pod oknem. Nie musisz rezygnować z jego swobodnego otwierania. Wystarczy, że zdecydujesz się na specjalną baterię podokienną, którą można złożyć i wsunąć w blat.

Producent nie zapomina o ekologicznych rozwiązaniach. W bateriach wykorzystywana jest technologia Water Saving, która polega na zamontowaniu dwustopniowej głowicy pomagającej zredukować zużycie wody nawet o połowę. Mieszacz ustawiony w naturalnym położeniu uruchamia wyłącznie zimną wodę, którą stosuje się przecież w kuchni najczęściej. Dzięki temu zużycie ciepłej staje się znacznie mniejsze.

W bateriach aerator jest tak skonstruowany, żeby zapobiegać chlapaniu. Dzięki temu łatwiej utrzymać porządek wokół zlewozmywaka i co ważne nie dochodzi do marnowania wody. Możesz zdecydować się na baterię z filtrem, która pozwoli Ci zrezygnować z wody w plastikowych butelkach. Baterie charakteryzują się gładką powierzchnią, dzięki czemu utrzymanie ich w czystości nie sprawia problemu.

Co warto wiedzieć o bateriach marki Franke?

 • Występują w różnych wersjach kolorystycznych, na przykład czarny mat lub rustykalna miedź, dlatego bez trudu wkomponujesz je w różne aranżacje,
 • Wiele modeli ma wyciąganą wylewkę, która ułatwia mycie dużych naczyń i napełnianie ich wodą,
 • Marka stosuje rozwiązania, które ograniczają zużycie wody, na przykład technologię Water Saving,
 • Możesz zdecydować się na baterię z filtrem, żeby ograniczyć zakup butelkowanej wody.
franke
Okapy – cechują się cichym działaniem.

Poznaj zlewozmywaki marki Franke

Marka Franke produkuje również zlewozmywaki. To między innymi modele granitowe, które są odporne na uszkodzenia i występują w wielu wariantach kolorystycznych. Producent tworzy też zlewozmywaki ceramiczne – są gładkie, dlatego łatwe do wyczyszczenia. Ciekawe rozwiązanie to Tectonite, czyli unikalny materiał syntetyczny. Marka tworzy też zlewy ze stali szlachetnej – są one ponadczasowe i pasują do różnych aranżacji.

Możesz wybierać spośród zlewozmywaków jednokomorowych, półtorakomorowych i dwukomorowych. Nie brakuje też propozycji z ociekaczem, który sprawdzi się do odstawienia umytych naczyń lub opłukanych owoców.

Marka Franke przygotowała zlewozmywaki wbudowywane. Ich krawędź niejako opiera się o blat. Producent tworzy też modele do podbudowy – montuje się je od spodu do otworu w blacie kuchennym. Kolejne rozwiązanie to zlewozmywak montowany na równi z blatem – świetnie prezentuje się w przypadku blatów z naturalnego kamienia i kompozytu.

Jakie zlewozmywaki produkuje Franke?

 • Marka tworzy zlewozmywaki z różnych materiałów – granitowe, ze stali szlachetnej, ceramiczne i z tworzywa Tectonite,
 • Producent oferuje modele jednokomorowe, półtorakomorowe, dwukomorowe i z ociekaczem,
 • Montaż możesz przeprowadzić na różne sposoby – marka produkuje zlewozmywaki wbudowywane, do podbudowy i montowane na równi z blatem.
franke
Marka tworzy zlewozmywaki z różnych materiałów – granitowe, ze stali szlachetnej, ceramiczne i z tworzywa Tectonite.

Poznaj inne produkty marki Franke

Marka oferuje również piekarniki z funkcją Cook Assist, która automatycznie dopasowuje pracę urządzenia do wybranej potrawy. Możesz przyrządzać dania na kilku poziomach jednocześnie, a zapachy nie będą się mieszały. Czyszczenie pyrolityczne sprawia, że z łatwością utrzymasz komorę piekarnika w czystości.

Producent ma w swojej ofercie także okapy, które odznaczają się cichym działaniem. To modele sufitowe, wyspowe, ścienne czy nablatowe o różnej wydajności, co ułatwia dopasowanie ich do aranżacji, wielkości pomieszczenia i potrzeb domowników.

Zmywarki od Franke mają przydatne programy, na przykład antybakteryjny. Ochrona przed zalaniem sprawia, że nie musisz obawiać się usterki. Zmywarki mają specjalny czujnik, który wyłączy dopływ wody z sieci, jeśli dojdzie do awarii.

Jakie jeszcze urządzenia oferuje Franke?

 • Piekarniki – łatwo utrzymasz je w czystości dzięki funkcji czyszczenia pyrolitycznego,
 • Okapy – cechują się cichym działaniem,
 • Zmywarki – mają zabezpieczenie przed zalaniem.
franke
Marka oferuje również piekarniki z funkcją Cook Assist.

Artykuły powiązane