Axor - dekoportal.pl

Axor

27 Lis 2018 /
 Axor
Częścią oferty Hansgrohe są produkty marki Axor zajmującej się wyrobami do luksusowych wnętrz i dla wymagających klientów.

Axor należy do grupy Hansgrohe, która jest niekwestionowanym liderem branży sanitarnej. To przedsiębiorstwo ma wieloletnią historię – powstało bowiem w 1901 roku. Początkowo firma Hansgrohe tworzyła metalowe wyroby, a dopiero po latach rozpoczęła produkcję baterii. Obecnie to ogromne przedsiębiorstwo, którego produkty trafiają do ponad 100 krajów na świecie. Częścią oferty Hansgrohe są produkty marki Axor zajmującej się wyrobami do luksusowych wnętrz i dla wymagających klientów. Marka daje możliwość stworzenia wnętrza idealnie dopasowanego do właściciela. To możliwe dzięki tak dużej różnorodności kształtów i kolorów wyrobów.

Marka Axor:

 • Należy do grupy Hansgrohe.
 • Tworzy produkty do luksusowych wnętrz i dla wymagających klientów.
 • Dba o różnorodność oferty, co pozwala inwestorom tworzyć przestrzeń idealnie dostosowaną do potrzeb.

Kto tworzy projekty dla Axor?

Marka Axor stawia na współprace z doświadczonymi projektantami, których zadaniem jest tworzenie wyrobów zachwycających wyglądem, zaskakujących funkcjonalnością oraz oszczędzających wodę. Jednym z projektantów marki Axor jest Philippe Starck – znany na całym świecie między innymi za sprawą transparentnego krzesła Louis Ghost. Francuski twórca jest związany z marką od ponad 20 lat. Axor współpracuje również z Antonio Citterio, który wywarł ogromny wpływ na włoski design. Projektant i architekt stworzył we współpracy z Axor między innymi elegancką kolekcję Citterio. Patricia Urquiola to kolejna z osób tworzących kolekcje dla marki należącej do grupy Hansgrohe. Hiszpańska projektantka odpowiada za linię Urquiola, której charakterystycznym elementem są baterie z otwartymi uchwytami.

Poznaj projektantów marki Axor:

 • Firma współpracuje z wieloma projektantami.
 • Od lat tworzy dla niej Philippe Starck, który jest znany z projektu transparentnego krzesła Louis Ghost.
 • Marka współpracuje też z Antonio Citterio mającym ogromny wpływ na włoski design.
 • Projekty dla Axor tworzy Patricia Urquiola – Hiszpanka odpowiada za charakterystyczną kolekcję, w której znajdują się baterie z otwartymi uchwytami.
 Axor
Marka Axor stawia na współprace z doświadczonymi projektantami, których zadaniem jest tworzenie wyrobów zachwycających wyglądem.

 Axor
Firma współpracuje z wieloma projektantami.

 Axor
Patricia Urquiola to kolejna z osób tworzących kolekcje dla marki należącej do grupy Hansgrohe.

Dowiedz się więcej o ekologicznych rozwiązaniach

Marka Axor należy do grupy Hansgrohe, która dba o wprowadzanie ekologicznych rozwiązań. Przede wszystkim przedsiębiorstwo przykłada dużą wagę do trwałości wyrobów. Dzięki temu nie trzeba ich często wymieniać, a ograniczenie zakupów jest ważnym krokiem dla ochrony środowiska. Firma stosuje rozwiązania, które pozwalają ograniczyć zużycie wody bez rezygnacji z komfortu. To możliwe dzięki wykorzystaniu powietrza – sprawia ono, że strumień jest obfitszy, a jednocześnie mniej wody jest zużywane. Na uwagę zasługuje między innymi kolekcja Axor Starck Organic, w której zastosowano mnóstwo ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest wstępne ustawienie komfortowej temperatury. Dzięki tej funkcji woda nie leci niepotrzebnie podczas dopasowywania temperatury do potrzeb. Innowacyjna konstrukcja korpusu pozwala na wykorzystanie mniejszej ilości mosiądzu, a to z kolei przekłada się na mniejsze zużycie energii podczas produkcji.

Odkryj rozwiązania, które Axor stosuje z myślą o środowisku naturalnym:

 • Marka jest częścią grupy Hansgrohe, która przykłada dużą wagę do dbania o środowisko.
 • Axor dba o trwałość produktów – nie trzeba ich często wymieniać, a to przekłada się na ograniczenie zakupów.
 • Firma wykorzystuje napowietrzanie strumienia wody, co zmniejsza jej zużycie.
 • Kolejne rozwiązanie to wstępne ustawienie komfortowej temperatury – dzięki niemu woda nie spływa bezsensownie do odpływu.
 • W jednej z kolekcji marka zastosowała innowacyjną konstrukcję korpusu baterii, co pozwoliło zmniejszyć ilość potrzebnego materiału, a tym samym ograniczyć zużycie energii podczas procesu produkcyjnego.
 Axor
Marka Axor należy do grupy Hansgrohe, która dba o wprowadzanie ekologicznych rozwiązań.

 Axor
Oferta marki Axor wyróżnia się zróżnicowaną kolorystyką.

Jakie produkty do łazienki znajdziesz w ofercie marki Axor?

Dzięki bogatej ofercie marki Axor urządzisz spójną aranżacyjnie łazienkę. W asortymencie firmy należącej do grupy Hansgrohe znajdują się między innymi umywalki – do wbudowania, w formie mis oraz przeznaczone do montażu w ścianie. Modele od Axor wyróżniają się niepowtarzalnymi kształtami – przykładem jest umywalka z kolekcji Urquiola, która łączy tradycyjny kształt z nowoczesnością. Nietuzinkowe uchwyty modelu mogą spełnić funkcję wieszaka na niewielki ręcznik do rąk. Nawiązanie do uchwytu wykorzystano również w wannach wolnostojących, których nie brakuje w ofercie marki Axor. Firma zadbała o bogaty wybór akcesoriów – oferowane są między innymi mydelniczki, kubki do mycia zębów czy wieszaki.

Produkty do łazienki marki Axor:

 • Oferta zawiera różne rodzaje umywalek o niebanalnych kształtach.
 • Do wyboru są również wolnostojące wanny, na przykład zakończone ciekawym uchwytem, który spełni funkcję wieszaka na ręcznik.
 • Marka tworzy też akcesoria, na przykład mydelniczki.
 Axor
Dzięki bogatej ofercie marki Axor urządzisz spójną aranżacyjnie łazienkę.

 Axor
Marka Axor dba o to, żeby zarówno fani nietypowych, jak i ponadczasowych rozwiązań znaleźli coś dla siebie.

Dowiedz się więcej o produktach do kuchni marki Axor

Firma tworzy też armaturę kuchenną, która wyróżnia się zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami oraz wyjątkową trwałością. Wśród produktów dostępne są między innymi baterie z wyciąganą wylewką, która zapewnia komfort podczas zmywania lub napełniania wodą większych naczyń. Za wygodę użytkowania baterii odpowiada również jej wysokość. Dzięki takiej konstrukcji z łatwością można usunąć zabrudzenia z dużego garnka lub przepłukać sprawnie pojemne naczynie żaroodporne. Produkty marki Axor są nie tylko komfortowe w użytkowaniu i estetyczne, lecz także łatwe do wyczyszczenia. To możliwe dzięki technologii QuickClean, która pozwala w mgnieniu oka pozbyć się nieestetycznych osadów. Dzięki temu bateria zawsze pozostaje lśniąca.

Wyroby marki Axor do kuchni:

 • Wyróżniają się wytrzymałością oraz zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami.
 • Marka tworzy między innymi baterie z wyciąganą wylewką, która ułatwia zmywanie dużych naczyń i napełnianie ich wodą.
 • Firma dba, żeby produkty do kuchni były łatwe do utrzymania w czystości.
 Axor
Marka należąca do grupy Hansgrohe tworzy wyroby, które odnajdą się zarówno we wnętrzach eleganckich, retro, jak i nowoczesnych.

 Axor
Axor współpracuje również z Antonio Citterio, który wywarł ogromny wpływ na włoski design.

Do jakich wnętrz pasują wyroby marki Axor?

Marka należąca do grupy Hansgrohe tworzy wyroby, które odnajdą się zarówno we wnętrzach eleganckich, retro, jak i nowoczesnych. To zasługa zróżnicowanej oferty i możliwości wybierania spośród wielu wariantów kolorystycznych. Czarne baterie odnajdą się w minimalistycznej aranżacji, gdzie przeważa stonowane połączenie czerni i bieli. Złote modele staną się dopełnieniem przestrzeni, w której ściany zdobi biały marmur ozdobiony delikatnymi, beżowymi smugami i żyłkami. Szczotkowany brąz to idealny wybór dla fanów eleganckich wnętrz inspirowanych stylem vintage. Różnorodna jest nie tylko oferta baterii, lecz także elementów prysznica. Deszczownica wyglądająca niczym lampa, a może kwadratowa i minimalistyczna? Marka Axor dba o to, żeby zarówno fani nietypowych, jak i ponadczasowych rozwiązań znaleźli coś dla siebie.

Produkty marki Axor – do jakich wnętrz pasują?

 • Oferta marki Axor wyróżnia się zróżnicowaną kolorystyką, co ułatwia dopasowanie wyrobów zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych czy retro.
 • Przykładowo, złote baterie świetnie zaprezentują się w eleganckim wnętrzu, a te w odcieniu szczotkowanego brązu dopełnią vintage aranżację.
 • Zróżnicowane są również prysznice, które można wkomponować w nietuzinkowy wystrój łazienki lub wręcz przeciwnie – postawić na ponadczasowy model i wykorzystać go w minimalistycznej przestrzeni.
 Axor
Axor dba o trwałość produktów – nie trzeba ich często wymieniać, a to przekłada się na ograniczenie zakupów.

 Axor
Produkty marki Axor są nie tylko komfortowe w użytkowaniu i estetyczne, lecz także łatwe do wyczyszczenia.


Artykuły powiązane