Maciej Jakub Zawadzki - dekoportal.pl

Maciej Jakub Zawadzki

12 Kwi 2019 / Napisał  / Specjaliści
maciej jakub zawadzki design, maciej jakub zawadzki architekt, maciej jakub zawadzki realizacje
Projekt Qianhai Exchange Plaza

Maciej Jakub Zawadzki pochodzi z rodziny artystów i architektów, od pokoleń związanej z Warszawą. Jego ojciec był architektem, prezesem Państwowej Konserwacji Zabytków, który pracował przy odbudowie Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Matka jest historykiem sztuki. Celem twórcy jest ukazanie polskiej architektury na arenie międzynarodowej. Architekt sam zdobywał doświadczenie za granicą, gdzie z pracował pod zwierzchnictwem tzw. star-architektów. Po kilkunastu projektach awansował do trzonu zespołu konkursowego odpowiedzialnego m.in. za inwestycję wartą 650 mln euro, która okazała się zwycięskim projektem.

Biuro KAMJZ w Polsce prowadzi od trzech lat, zdobywał doświadczenie w pięciu biurach w Polsce, w dwóch biurach w Danii, w tym m.in. w znanym Bjarke Ingels Group w Kopenhadze, a później w renomowanym holenderskim MVRDV w Rotterdamie. Otrzymał między innymi wyróżnienie od magazynu Wallpaper i nominację do nagrody na najlepszy budynek świata na Festiwalu Architektury w Barcelonie w 2011 roku.

Po powrocie do kraju otrzymał prestiżowe zlecenie opracowania projektu wysokościowca w ścisłym centrum Warszawy. Na bazie tych doświadczeń wspólnie z uznanym biurem Kuryłowicz & Associates, mającym długoletnie doświadczenie na rynku polskim, stworzył spółkę KAMJZ, która w swoich działaniach skupia się na rynkach zagranicznych. Połączono w niej portfolia jednej z większych pracowni w Polsce z bogatym dorobkiem realizacji (KA) z konceptualnym podejściem grupy projektowej Macieja Jakuba Zawadzkiego (MJZ), aby pokazać wszechstronność w różnych dziedzinach architektury. Pracownia może pochwalić się współpracą ze światowymi markami, takimi jak Samsung, LG, BMW, czy PhilipsOceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.