Jakie krzesło do biurka? Wybieramy fotel do pracy przy komputerze dla dziecka i dla dorosłych! - dekoportal.pl

Jakie krzesło do biurka? Wybieramy fotel do pracy przy komputerze dla dziecka i dla dorosłych!

23 Sty 2020 / Napisała  / Porady
domowe biuro fotel, krzesło do komputera, wygodne krzesło przy komputerze
Odpowiedni fotel pozwala uniknąć bólu pleców przy długim siedzeniu przy biurku

Odpowiednie krzesło do biurka zapobiegnie bólowi pleców. Właściwie dopasowany mebel pozwoli Ci komfortowo pracować przez wiele godzin. Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, jakie krzesło do biurka wybrać. Podpowiadamy najlepsze rozwiązania zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

O czym przeczytasz w artykule?

Jakie krzesło do biurka dla dorosłego? Poznaj odpowiednie wymiary

Fotel do pracy przy komputerze powinien mieć odpowiednią wysokość, od której zależy ułożenie Twojego ciała. Ważne jest, żeby stopy były oparte na podłożu, a łokcie i kolana zgięte w kąt prosty. Górna krawędź monitora powinna znajdować się na wysokości oczu.

Wygodne krzesło do komputera powinno mieć regulowaną wysokość. Niemożliwym byłoby stworzenie ergonomicznego siedziska dla każdego wzrostu, biorąc pod uwagę, że występują różnice między długością nóg i tułowia między użytkownikami. Najlepszy będzie przedział 40-50 centymetrów. Dla zwiększenia wygody możesz dostawić pod biurkiem podnóżek na stopy.

 • Zastanawiając się, jaki fotel do biurka dla dorosłego wybrać, weź pod uwagę konieczność zachowania odpowiedniej pozycji ciała - dzięki niej unikniesz bólu kręgosłupa. Zdecyduj się na siedzisko z regulowaną wysokością – względem podłogi odległość powinna wynosić od 40 do 50 centymetrów.
wygodny fotel dla dorosłego, wymiary fotela na kółkach dla dorosłego, jakiej wielkości powinien być fotel na kółkach
Fotel do komputera powinien być tak zbudowany, abyśmy zachowywali odpowiednią pozycję ciała, która pozwoli uniknąć problemów z kręgosłupem

Jakie krzesło do komputera? Postaw na wysokiej jakości materiał

Myśląc o tym, jaki fotel biurowy wybrać, zastanów się nad wyborem odpowiedniego materiału. Obicie powinno zapewniać Ci komfort niezależnie od temperatury panującej w pomieszczeniu. Najpopularniejsze są modele wykonane z ekologicznego skóry oraz tapicerowane tkaniną, w tym również membranową.

Modele wykonane z ekoskóry prezentują się elegancko, jednak mogą nie zapewnić Ci komfortu ze względu na uczucie przyklejania się do ciała, zwłaszcza w gorące dni. Na materiale szybko mogą pojawić się przetarcia. Wygodne krzesło do komputera wykonane z ekoskóry nie jest jednak pozbawione zalet. Przede wszystkim bez trudu wyczyścisz jego powierzchnię, która jest gładka.

Zastanawiając się, jakie krzesło do biurka wybrać, weź pod uwagę modele materiałowe. Siedzisko zapewni skórze komfort, ponieważ obicie przepuści więcej powietrza niż w przypadku skórzanego modelu. Materiałowy fotel do pracy przy komputerze charakteryzuje się trwałością. Za jego jedyną wadę można uznać brak eleganckiego wyglądu, jednak bez trudu znajdziesz modele pasujące do aranżacji, ponieważ wybór jest ogromny.

Jakie krzesło do biurka: z ekoskóry czy tkaniny?

 • Fotel z ekoskóry – może dać Ci niekomfortowe uczucie przyklejania się do skóry; materiał cechuje się wrażliwością na przetarcia; ekoskóra prezentuje się elegancko i jest łatwa w czyszczeniu,
 • Fotel z materiałowym obiciem – trwały, pozwala skórze oddychać; łatwo dobierzesz do aranżacji, ponieważ wybór jest ogromny; najmniej pasuje do eleganckiej przestrzeni.
wygodny fotel z materiału, materiał czy ekoskóra na fotelu do pracy, jaki materiał obiciowy fotela na kółkach
Fotele z obiciem wykonanym z materiału są wygodniejsze w użytkowaniu, jednak jeśli zależy ci na prestiżowym wyglądzie gabinetu, wybierz skórę

Wygodne krzesło do komputera – na kółkach czy bez nich?

Myśląc o tym, jakie krzesło do komputera wybrać, musisz zdecydować: na kółkach czy bez nich? Możliwość poruszania się bez wstawania docenisz szczególnie, jeśli pracujesz przy dwóch biurkach. Żeby komfort był duży, musisz wybrać siedzisko z odpowiednimi kółkami. W innym przypadku nie będą pracowały najlepiej, a dodatkowo mogą porysować posadzkę.

Jeśli okładzina podłogowa jest wykonana z paneli, zdecyduj się na kółka kauczukowe. Nie będą głośne podczas pracy, a dodatkowo zminimalizują możliwość porysowania podłogi. Znajdziesz również kółka plastikowe, które mogą sprawdzić się lepiej w przypadku wykładzin i dywanów. Nie stosuj ich w przypadku desek, ponieważ łatwo o zarysowania.

Niestety może się okazać, że wybrany fotel do pracy przy komputerze przesuwa się również wtedy, gdy tego nie potrzebujesz. Niestabilne siedzisko zmniejszy komfort. Na szczęście wymiana kółek nie jest niczym trudnym. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią średnicę bolca oraz długość śrub mocujących, a do pracy wykorzystasz śrubokręt.

Jakie krzesło do biurka: z kółkami czy bez?

 • Fotel z kółkami przyda Ci się, jeśli pracujesz przy dwóch biurkach,
 • Model z tym udogodnieniem może doprowadzić do porysowania posadzki,
 • Nie stanie się tak, jeśli wybierzesz kółka z odpowiedniego materiału,
 • Kauczuk sprawdzi się w przypadku paneli,
 • Plastikowe kółka lepiej poradzą sobie na dywanie lub wykładzinie.
krzesło do biurka, jakie krzesło do pracy biurowej, wygodne krzesło do pracy przy biurku
Do pracy przy biurku można także wykorzystywać krzesło, ważne jednak, aby było ergonomiczne

O co jeszcze warto zadbać, wybierając wygodne krzesło do komputera?

Zastanawiając się, jakie krzesło do biurka wybrać, zwróć uwagę na dodatkowe funkcje oferowane przez producentów. Jedną z nich jest możliwość kołysania się w przerwach od pracy. To rozluźniająca aktywność, której warto oddać się choć na chwilę, żeby odpocząć.

Myśląc o tym, jakie krzesło do komputera wybrać, weź pod uwagę liczbę godzin, które będziesz spędzać na nim każdego dnia. Jeśli ma Ci służyć do wielogodzinnej pracy, sprawdź siedziska z oparciem wykonanym z siateczki. Dzięki niej cyrkulacja powietrza będzie odpowiednia nawet w gorące dni.

Fotel do pracy przy komputerze musi również zapewniać odpowiednie poparcie dla rąk. Ramiona powinny tworzyć kąt prosty z przedramionami, a to ułatwią podłokietniki. Najlepiej sprawdzą się regulowane, ponieważ umożliwią Ci dopasowanie elementu do zadań, które wykonujesz.

Nie ulega wątpliwości, że ważny jest również wygląd siedziska. Wybierając wygodne krzesło do komputera, zwróć uwagę na to, żeby było dopasowane do aranżacji. Jeśli we wnętrzu jest elegancko, a Ty potrzebujesz komfortowego obicia z tkaniny, zwróć uwagę na kolorystykę. Czarny materiał bez trudu wkomponujesz w klasycznie urządzone biuro domowe.

Myśląc o tym, jaki fotel do biurka będzie najlepszy, zwróć uwagę na jego cenę. Najtańsze modele mogą okazać się nietrwałe, co będzie skutkowało koniecznością szybkiego znalezienia dla nich zastępstwa. Za około 400 złotych znajdziesz model, który będzie wygodny i dość wytrzymały.

Zastanawiając się, jaki fotel biurowy wybrać, weź pod uwagę model gamingowy. Krzesła dla graczy są skonstruowane z myślą o wielu godzinach spędzonych przed komputerem. Zadbano w nich o dobrze wyprofilowane oparcie i zagłówek, a niektóre siedziska mają nawet funkcję rozłożenia do pozycji leżącej, która pozwoli chwilę zrelaksować się w trakcie pracy. Fotele gamingowe wyróżniają się jednak charakterystycznym designem – może on nie pasować do klasycznych biur, ale w nowoczesnym wnętrzach sprawdzi się perfekcyjnie.

Jakie krzesło do komputera wybrać? Dodatkowe wskazówki:

 • Wybierz model z funkcją kołysania, która zapewni Ci miłą przerwę od pracy,
 • Jeśli zamierzasz spędzać przed komputerem wiele godzin, zdecyduj się na fotel z oparciem wykonanym z siateczki, która gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza,
 • Zdecyduj się na krzesło z regulowanymi podłokietnikami,
 • Dopasuj fotel do aranżacji domowego gabinetu,
 • Zrezygnuj z najtańszych modeli, które szybko się zniszczą; szukaj wśród krzeseł za co najmniej 400 złotych,
 • Zastanów się nad modelem gamingowym, który jest stworzony do spędzania wielu godzin przed komputerem; niestety stylistyka tych modeli jest bardzo nowoczesna i może nie pasować do klasycznego wnętrza.
wygodny fotel na kółkach, fotel do długiej pracy przy komputerze, fotel do pracy przy biurku
Jeśli mamy miejsce i możemy pozwolić sobie na większy wydatek, warto zainwestować w model fotela z funkcją kołysania

Jakie krzesło do biurka dla dziecka?

Dziecko spędza wiele czasu przed monitorem – zarówno podczas zabawy, jak nauki. Wygodne krzesło dla 7-latka czy starszej pociechy jest niezbędne, żeby kształtowała się prawidłowa postawa. Odpowiednie siedzisko zapobiegnie rozwojowi wad kręgosłupa.

Dziecko szybko rośnie, dlatego zdecyduj się na fotel, w którym można regulować wysokość siedziska. Wygodne krzesło dla pierwszoklasisty powinno – tak samo jak w przypadku dorosłego – dawać możliwość postawienia stóp na podłożu. Oparcie to kolejny element, na który warto zwrócić uwagę. Powinno być skonstruowane w taki sposób, żeby można je było odchylać w przód i w tył.

Ważnym elementem są podłokietniki, których zadaniem jest wspieranie rąk podczas odrabiania prac domowych, czy grania na komputerze. Zastanawiając się, jakie krzesło do biurka dla pociechy będzie najlepsze, weź pod uwagę wyłącznie siedziska z regulowanymi podłokietnikami. Dzięki temu będą one wsparciem dla rąk nie tylko w przerwach od nauki, lecz także podczas czytania czy pisania.

Krzesło dla 7-latka powinno mieć również regulowane siedzisko. Dzięki niemu dopasujesz fotel idealnie do potrzeb pociechy. Regulowany może być również zagłówek, co zapobiegnie bólom karku.

Zarówno krzesło dla pierwszoklasisty, jak i starszego dziecka może być obrotowe. Niektóre pociechy okazują się być bardzo zainteresowane tą funkcją, co nie zawsze jest bezpieczne. Postaw więc na kompromis, decydując się na krzesło z możliwością blokowania obrotów.

Zastanawiając się, jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać, weź pod uwagę wygląd siedziska. Powinien być dopasowany do wystroju pokoju pociechy, a także podobać się maluchowi. Jeśli stawiasz na model wysokiej jakości, zrezygnuj z wielobarwnego obicia. Początkowo zachwyci pociechę, ale równie szybko może się dziecku znudzić.

Jakie krzesło do biurka dla dziecka?

 • Wybierając krzesło dla pierwszoklasisty lub starszego dziecka, postaw na model z regulowaną wysokością siedziska,
 • Zdecyduj się na fotel z oparciem z regulowanym kątem nachylenia,
 • Postaw na siedzisko z podłokietnikami,
 • Wybierz model obrotowy, ale z możliwością zablokowania tej funkcji,
 • Dopasuj wygląd siedziska do pokoju; zrezygnuj z wielokolorowych modeli, z których dziecko szybko wyrośnie.
fotel dla dziecka, jaki fotel do biurka dziecka, jaki fotel dla dziecka przy biurku
W pokoju dziecięcym z biurkiem warto wybrać model fotela obrotowego


Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 29 kwiecień 2022 11:31
komentarz /( 1 )
 • Daga
  Daga

  środa, 29 czerwiec 2022 09:58

  tak, zgadzam się. Dla dziecka tylko model z regulowaną wysokością siedziska i z oparciem z regulowanym kątem nachylenia,

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.