Obrazy na szkle – pomysł na dekorację? - dekoportal.pl

Obrazy na szkle – pomysł na dekorację?

18 Sie 2023 / Napisał  / Porady
obrazy na szkle

Takie obrazy są ciekawą, a także niezwykle praktyczną dekoracją. Dzięki opcji personalizacji i wykonania dowolnej grafiki można je umieszczać we wnętrzach o bardzo różnej stylistyce. Mogą też być ozdobą różnych pomieszczeń. Zobacz, gdzie obrazy na szkle sprawdzą się najlepiej!

Odpowiednio dobrane dekoracje potrafią całkowicie zmienić charakter wnętrza. Mogą je ożywić, wizualnie powiększyć lub nadać kameralnej, przytulnej atmosfery. Jedną z bardziej interesujących dekoracji są efektowne obrazy na szkle. To bardzo uniwersalne, a przy tym jedyne w swoim rodzaju elementy wystroju. Co sprawia, że w ostatnim czasie zyskują popularność?


Obrazy na szkle – popularne wzory

Konkretną grafikę trzeba wybrać tak, aby pasowała do miejsca, w którym taki obraz ma zawisnąć. Do wyboru jest ogromna liczba opcji. Najpopularniejsze są wzory takie jak:

  • desenie geometryczne, które będą świetnym uzupełnieniem wnętrz w stylu modernistycznym, a także industrialnym i loftowy,
  • abstrakcja, która stanowi doskonały dodatek do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. W takich wnętrzach warto postawić na jedną, ale za to bardzo efektowną dekorację – obrazy na szkle zdecydowanie spełniają te założenia.
  • martwa natura i krajobrazy są sposobem na odświeżenie wnętrza, nadania mu nieco radości i przytulniejszego charakteru.

Obrazy na szkle do salonu

Taką dekorację można umieścić w każdym pomieszczeniu, jednak najbardziej efektownie będzie prezentować się w nieco przestronniejszych wnętrzach. Należy jednak dobrze przemyśleć wybór grafiki i rozmiaru takiego obrazu. W wysokich, industrialnych wnętrzach najlepiej będą prezentowały się duże, przykuwające uwagę grafiki o zdecydowanej formie i kolorystyce. Pozwolą one podkreślić styl pomieszczenia i nieco wypełnić je wizualnie.


Praktyczne i bezpieczne obrazy na szkle

Obrazy na szkle stanowią też niezwykle praktyczną dekorację. Ich gładka powierzchnia nie wymaga szorowania, czy stosowania silnych detergentów. Kwestią, która budzi obawy, może być bezpieczeństwo domowników – np. w przypadku ich rozbicia lub uszkodzenia. Na szczęście obecnie, takie obrazy wykonywane są z bezpiecznego i odpornego szkła.


Czy w kuchni również można umieścić obrazy na szkle?

Wiele osób zastanawia się, czy tego typu obrazy pasowałyby do kuchennego wnętrza. W takich przypadkach należy rozważyć kilka zastosowań takiego obrazu. Może on stanowić samodzielną dekorację. W tym celu wybierane są najczęściej motywy krajobrazowe i martwa natura. Jednak obrazy na szkle można także wykorzystać jako element zabezpieczający przestrzeń między blatem kuchennym a górnymi szafkami. Jednak w takim przypadku należy zdecydować się na odpowiedni rodzaj szkła, które będzie odporne na wysoką temperaturę.


Obrazy na szkle do budynków komercyjnych

Takie obrazy są trwałe i bardzo efektowne, dlatego można je wykorzystywać również w budynkach publicznych, jak np. restauracje, gabinety kosmetyczne, czy kluby. Mogą przedstawiać grafiki związane z działalnością firmy lub stanowić wyłącznie element dekoracyjny.

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Axitech


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 18 sierpień 2023 10:03
komentarz /( 1 )
  • Iga
    Iga

    środa, 03 kwiecień 2024 12:31

    dla mnie nie ma nic lepszego niż klasyczne, malowane obrazy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.